اصول محوطه سازی چیست؟

Mohavate

اصول محوطه سازی چیست؟

فهرست مطالب

اصول محوطه سازی

محوطه سازی از رشته‌های پرطرفدار به شمار می‌آید که امروزه بسیار کاربرد دارد و یکی از دلایل آن، دسترسی کم به فضای سبز و محیطی مناسب برای گذراندن وقت است. البته باید اشاره کنیم طراحی فضای بیرونی در معماری نوین جایگاهی ویژه دارد که با اجرای محوطه سازی ارزش ملک افزایش یافته و از سوی دیگر در تغییر چهره شهر نقش اساسی ایفا خواهد کرد. بنابراین اگر ملک یا مکانی که تصمیم به فضا سازی آن را دارید، از خصوصیات مورد نظر برخوردار باشد، این امکان برای شما وجود دارد تا بتوانید با کمک نیروهای متخصصی که در زمینه اجرای لنداسکیپ فعال هستند و به خوبی با اصول محوطه سازی آشنایی دارند، به اهداف مورد نظر دست یابید.

اصول محوطه سازی
اصول محوطه سازی

روش اجرای محوطه سازی

روش اجرای محوطه سازی بر طبق رعایت اصول محوطه سازی بوده و از نکات مهم و قابل توجهیست که باعث می‌شود، طرح شما بیش از پیش با موفقیت همراه شود؛ علاوه براین قبل از هر چیز با در نظر گرفتن اصول محوطه سازی، به این نتیجه خواهید رسید که ملک مورد نظر استانداردهای لازم، برای اجرای محوطه سازی آن هم با رعایت اصول لنداسکیپ را دارد یا خیر. تنها کافیست تا با مشاورین و متخصصین که در زمینه اجرای محوطه سازی آشنایی کافی دارند، مشورت نمایید تا به این صورت مطمئن شوید که اجرای لنداسکیپ برای ملک شما همراه با رعایت اصول محوطه سازی امکان پذیر است یا خیر. در این مقاله شما همراهان گرامی را با اصول محوطه سازی به طور مختصر آشنا خواهیم کرد تا به این صورت از جزئیات اجرای لنداسکیپ مطلع شوید.

مشاوره رایگان با کارشناسان چوپکس

02122206807

روش اجرای محوطه سازی
روش اجرای محوطه سازی

محل اجرای محوطه سازی

در اجرای محوطه سازی، بررسی محل مورد نظر از اهمیت بالایی برخوردار بوده به این علت که معمار یا طراح با بررسی جزئیاتی از قبیل: وضعیت خاک، شرایط جوی، متراژ مکان، رشد گونه های گیاهی و … به این تیجه می رسد که آیا محوطه سازی در محل امکان پذیر است یا خیر. با توجه به این که بررسی محل مورد نظر قبل از اجرای لنداسکیپ مهم بوده، برخی پروژه ها به دلیل رعایت نکردن این اصل از محوطه سازی با شکست روبرو خواهد شد؛ بنابراین به یاد داشته باشید که قبل از هر چیز باید به این اصل از لنداسکیپ دقت کرده و محل را به طور کامل برای اجرای محوطه سازی بررسی نمایید. برای مثال: دقت به این امر که مکان مورد نظر برای اجرای لنداسکیپ فضای بیرونی یک آپارتمان بوده یا حیاط ویلا است.

نقشه یا پلان محوطه سازی

نقشه یا پلان محوطه سازی از اصول لنداسکیپ بوده که با تایید مکان مورد نظر برای اجرای محوطه سازی، انجام می شود. طراح یا معماری که وظیفه اجرای لنداسکیپ را دارد، پس از بررسی محل مورد نظر، بر طبق نکات ذکر شده، نقشه‌ای اصولی را ترسیم می نماید. در ترسیم نقشه یا پلان محوطه سازی عوامل بسیاری تاثیر گذار بوده که باعث می شود معمار با تلفیق خلاقیت و علم طرحی جامع و اساسی در نظر بگیرد. برای مثال: در طراحی نقشه یا پلان محوطه سازی، گیاهان و فضای سبز نقش اساسی را ایفا می کنند؛ علت این امر این است که وجود گیاهان زنده در اجرای محوطه سازی یکی از اصلی ترین اصول لنداسکیپ بوده که باعث می شود فضا به طور شگفت انگیزی آرامش بخش شود.

نقشه یا پلان محوطه سازی
نقشه یا پلان محوطه سازی

هزینه اجرای محوطه سازی

هزینه اجرای محوطه سازی از دیگر نکات اصول محوطه سازی بوده که طراح پس از نقشه یا پلان محوطه سازی، هزینه اجرای محوطه سازی را برآورد خواهد کرد. هزینه اجرای محوطه سازی با توجه به نکاتی همچون موارد زیر متغییر خواهد بود:

  • متراژ مکان مورد نظر برای اجرای محوطه سازی
  • استفاده از المان‌های مختص اجرای محوطه سازی مانند: آلاچیق، پرگولا، فلاور باکس
  • نوع متریال مصرفی در اجرای محوطه سازی مانند: چوب پلاستیک، بتون، چوب، موزاییک
هزینه اجرای محوطه سازی
هزینه اجرای محوطه سازی

مصالح محوطه سازی

مصالح محوطه سازی از عناصر اصلی طراحی و اجرای محوطه سازی بوده که با توجه به موارد زیر انتخاب خواهد شد:

  • طرح ارائه شده توسط معمار
  • بودجه و سلیقه کارفرما
  • شرایط جوی

انتخاب مناسب مصالح محوطه سازی در زیبایی و خلق فضای منحصر بفرد تاثیر زیادی داشته و به گونه‌ای نشان از خلاقیت طراح دارد. روش اجرای محوطه سازی در کشور ایران در شرکت‌های معتبری که اقدام به اجرای لنداسکیپ می‌نمایند، همراه با رعایت اصول محوطه سازی خواهد بود. یکی از مصالح مدرنی که این روزها در محوطه سازی مورد استفاده قرار می‌گیرد، انواع پروفیل چوب پلاستیک است که به نسب دیگر مصالح مزایای بسیار زیادی دارد. شرکت چوپکس اولین تولید کننده پروفیل چوب پلاستیک در سراسر ایران بوده که محصولات تولید شده توسط شرکت چوپکس از کیفیت و مرغوبیت بالایی برخوردار است. 

اصول محوطه سازی چیست؟

معرفی چوپکس

شرکت چوپکس از سال ۱۳۸۲ به عنوان اولین تولید کننده پروفیل چوب پلاست (wood plastic composite) در ایران، فعالیت خود را آغاز نمود. این شرکت با بیش از 17 سال سابقه درخشان، در این صنعت سهم چشمگیری از بازار داخلی این محصول را به خود اختصاص داده است. شرکت چوپکس با بهره‌گیری از خطوط تولید به روز و کادر مجرب دفتری، پروژه‌های متعددی در اقصی نقاط ایران و دیگر کشورهای همسایه همچون: عراق، امارات، عمان و قطر طراحی و اجرا نموده است. در حال حاضر این مجموعه با تولید انواع سطح مقطع پروفیل چوب پلاستیک (محصولات چوپکس) و همچنین برخورداری از تیم‌های مجرب فروش، طراحی و اجرا قابلیت ارائه خدمات متنوع در سراسر ایران را دارد. 

مشاوره رایگان با کارشناسان چوپکس

02122206807

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به بالا