بام سبز و انرژی خورشیدی

بام سبز و انرژی خورشیدی

هم افزایی خالص

با توجه به اینکه می‌توان ماژول‌های خورشیدی را در زاویه‌ای صحیح و مناسب‌ترین جهت تنظیم کرد، سقف مسطح یکی از بهترین مکان‌ها برای این کار است. این یک باور اشتباه است که باید از بین سقف سبز و سیستم انرژی خورشیدی تصمیم بگیرید و فقط یکی را انتخاب کنید. بر خلاف این تصور، با یک سیستم صحیح، هنگام اجرای بام سبز به همراه پنل انرژی خورشیدی، اثرات هم افزایی قابل توجهی حاصل می گردد.

ZinCo  با پایه خورشیدی: پنل خورشیدی قادر است تا انرژی خورشید را در بام‌ سبز ذخیره کرده و هم افزایی ایجاد نماید. خواه این امر برای تولید برق (فتوولتائیک) باشد یا به منظور کاربردهای گرمایشی و آب گرم (خورشیدی) استفاده گردد. ارتفاع قاب‌های خورشیدی فاصله کافی بین لایه زیر و پنل‌های خورشیدی را ایجاد می‌کند و از نور خورشید و آب باران کافی به گیاهان می‌دهد و امکان نگهداری مناسب را برای آن‌ها نیز فراهم می‌آورد.

 

روف گاردن و پنل خورشیدی
روف گاردن و پنل خورشیدی

عملکرد پیشرفته ماژول‌های فتوولتائیک: عملکرد ماژول‌های فتوولتائیک به دمای ماژول‌ها و دمای هوای محیط اطراف بستگی دارد. قاعده کلی چنین است: “ماژول هرچه گرم‌تر باشد، عملکرد آن نیز کمتر است”. در حقیقت، ماژول‌ها به دلیل تابش خورشید به طور قابل توجهی گرم می‌شوند. این با سطح پشت بام داغ مانند غشاء ضد آب لخت و یا یک سقف با سنگ ریزه مختل می‌شود. با این حال، در صورت ترکیب با یک سقف سبز، ماژول‌های خورشیدی عملکرد بهتری خواهند داشت. از طریق اثر خنک کننده ناشی از تبخیر در سطح گیاه، دمای هوای محیط خنک تر شده و سلول‌های فتوولتائیک عملکرد آن‌ها را بهبود می‌بخشند.

بالاست تهیه شده توسط ساخت بام سبز: یکی از مهم‌ترین اثرات هم افزایی در مرحله ساخت و ساز است. ساخت خورشیدی ZinCo از یک لایه محافظ و زهکشی، پنل‌های خورشیدی و قاب‌های خورشیدی تشکیل شده است. تابلوها با مقدار مشخص شده از محیط رشد پوشانده شده‌اند و سپس پوشش گیاهی مورد نظر کاشته می‌شود. وزن ترکیبی از رسانه‌ها و گیاهان رو به رشد، بالاست مورد نیاز سیستم انرژی خورشیدی را برای مقابله با بارهای بادی فراهم می‌کند. با تشکر از این اصل بالاست، نفوذ غشاء سقف که به طور عادی برای لنگر انداختن سیستم‌های استاندارد انرژی خورشیدی لازم خواهد بود، مورد نیاز نیست.

 

بام سبز و انرژی خورشیدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به بالا