راهنمای نصب نرده چوبی !

راهنمای نصب نرده چوبی !
فهرست مطالب

انتخاب استایل مناسب نرده چوبی متناسب با محیط!

اگر در پی نصب و راه اندازی حصارهای از پیش ساخته یا در پی ساخت آن به صورت جز به جز هستید، نرده چوبی با سبک‌های متفاوتی برای شما وجود دارد. نرده‌های از پیش ساخته شده، نصب را آسان‌تر می‌کند و برای اجرای مسیرهای طولانی مناسب هستند. ساخت نرده به صورت جز به جز با مسیرهای کوتاه یا محل‌های غیر مسطح مناسب‌تر است.

سبک نرده چوبی را انتخاب کنید

مشاوره رایگان با کارشناسان چوپکس 

02122901835

سبک نرده چوبی را انتخاب کنید

نرده نیزه‌ای فاصله دار : ایده‌آل برای مشخص کردن مرز بین زمین و حفظ منظره دکوراتیو نرده می‌باشد.

حریم خصوصی : برای حفظ حریم خصوصی کامل در استخر شنا، ناحیه مناطق مسکونی یا پوشش نقاط غیر جذاب مورد استفاده قرار می‌گیرد.

نرده دو طرفه : ایده‌آل برای منازل مشرف همسایه به همسایه و دارای ظاهری مشابه در دو طرف؛ این سبک ظاهر یک پانل حریم خصوصی است اما اجازه می‌دهد تا گردش هوا به خوبی صورت گیرد.

معرفی آیتم های مورد نیاز جهت راهنمای نصب نرده چوبی

مطالح : نخ ریسمان، پرگار، بتن و شن، پنل‌های نرده

ابزارها : اره برقی، چکش، تراز، حفرکننده، مته برقی، متر، مداد نجاری

حصار : نرده چوبی، 2 ضرب در 4 اتصال دهنده چوبی، میخ یا پیچ

* با استفاده از اتصال دهنده‌های گالوانیزه گرم یا اتصالات دیگر به عنوان مورد نیاز بر اساس کدهای ساخت و ساز

آماده سازی نرده 

مزایای نرده چوبی بسیار است با این حال قبل از ساخت نرده‌ها در منطقه خود با مقررات و قوانین محلی آشنا شوید. قبل از ساخت و ساز، با شرکت‌های کمکی محلی خود تماس بگیرید تا از کابل‌ها و خطوط لوله زیر زمینی اطلاع پیدا کنید. علاوه‌بر این، ایده خوبی برای بحث در مورد برنامه‌ها با همسایگان در امتداد خط حصار پیشنهاد کنید یا راهنمایی نصب نرده چوبی را از آن‌ها درخواست نمایید.

طراحی و طرح بندی نرده

  • تعداد حصارها، پنل‌‌ها و دروازه‌های ورودی مورد نیاز برای تکمیل کار، باید براساس کل خطوط اندازه گیری شده تعیین کنید. هنگام تعیین تعداد کل هر یک باید عرض حصار و عرض پنل را در نظر بگیرید.
  • نقشه را به گونه‌ای تنظیم کنید به شکلی که از بیشترین تعداد ممکن نرده استفاده کنید. اگر شما باید از قسمتی از ناقص استفاده کنید آنرا در دورترین گوشه زمین قرار دهید.
  • برای هماهنگی با طرح‌های پیچیده یا غیر معمول می‌توان برخی انواع پنل‌های از پیش ساخته را برش داد، اما برای برش به اندازه انواع دیگر دشوار یا غیرممکن است.

طراحی و طرح بندی نرده

 

  • مرزهای مالکیت خانه خود را تعیین کنید و مساوی با آن نرده چوبی را در گوشه‌ها و انتهای خط صحیح قرار دهید، حداقل 15 سانتی متر عقب‌تر از مرز مالکیت خود نرده را بنا کنید. 
  • برای علامت گذاری خطوط قرارگیری نرده‌ها از نخ ریسمان چند لایه یا طناب سنگین کششی استفاده کنید.
  • قبل از قرار دادن نرده‌ها داخل حفره مطمئن شوید که پنل‌ها و دروازه‌های خود را به درستی اندازه گیری کرده‌اید.
  • روش انتخاب شده خود را برای اتصال به پنل پشتیبان در حفره‌ها را در نظر بگیرید. محل قرارگیری ستون‌های نرده را مطابق ترتیب زیر در راستای نخ ریسمان لحاظ کنید.

الف) ستون پایان / گوشه

ب) ستون دروازه

ج) ستون خط

راهنمای نصب نرده چوبی برروی زمین های شیب دار

نرده‌هایی که در شیب قرار می‌گیرند را می‌توانید با یکی از دو متد نشان داده شده در تصویر نصب کنید. پنل‌های از پیش ساخته شده می‌توانند با استفاده از روش گام به گام نصب شوند. نرده به تدریج به صورت موازی با زمین به کمک ساپورت‌های افقی با شیب هماهنگ حرکت می‌کند در مقایسه با نرده‌هایی که به صورت موازی با شیب حرکت می‌کنند. با اجزای قابل تنظیم، شما می‌توانید از روش موازی استفاده کنید. نرده‌ها بر اساس درجه شیب نصب می‌شوند؛ از آنجایی که این روش نیاز به ساختن حصار برای سازگاری با شیب دارد، نمی‌توان با استفاده از پنل‌های حصار از پیش ساخته آن را انجام داد.

حفاری چاله های ستون

یک قاعده کلی این است که یک سوم طول نرده را در زمین قرار دهیم؛ همچنین حصار قوی‌تر خواهد بود اگر پایان، گوشه و دروازه نرده را حداقل 20 سانت عمیق‌تر تنظیم کنیم. با استفاده از یک مته حفاری یا حفر کننده قوی 30 سانت عرض و 15 سانت عمق بیشتر از آنچه موردنیاز است حفاری کنید. انتهای چاله را با 15 سانتی‌متر ماسه جهت تخلیه چاله پر کنید. هنگام حفاری سوراخ نرده چوبی و ارتفاع پانل‌های حصار خود را در نظر بگیرید.

حفاری چاله های ستون

جایگذاری نرده 

اول ستون‌های گوشه و انتهای مسیر را نصب کنید، نخ ریسمان را بین نرده‌های چوبی در امتداد خط نرده قرار دهید؛ این نکته به این خاطر است که اطمینان حاصل کنید نرده‌ها در یک خط هستند. نرده‌ها را با استفاده از میخ 2 در 4 به سایر نرده‌ها و مقادیری در زمین محکم کنید. این در حالی است که بتن آنها را به صورت ایستاده مستقیما نگه می‌دارد. قبل از ریختن بتن، دو سطح مجاور هر ستون را جهت حفظ زاویه 90 درجه چک کنید.

 

جایگذاری نرده

 

با توجه به دستورالعمل‌ها، حفره‌ها را با بتن آماده کنید. سوراخی که با شن و ماسه یا بتن پر شده است که را کمی جا به جا کنید تا هوا گردش پیدا کند  حفره را از بالا پر کنید سپس کمی نرده چوبی را حرکت دهید تا بتن ریخته شده در سرایزی قرار گیرد؛ اینکار از جمع آوری آب اطراف نرده چوبی جلوگیری می‌کند. حفره را ظرف 24 یا 48 ساعت آینده بازبینی مجدد کنید تا مطمئن شوید ستون‌ها به طور عمودی در جای خود قرار گرفته و بتن به اندازه کافی سفت شده و جای خود را گرفته است.

برش نرده برای ارتفاع مناسب

یک روش ساده برای اطمینان از اینکه سطر نرده چوبی شما مسطح است یا خیر قرار دادن یک نخ ریسمان از یک سر نرده چوبی تا سر دیگر می‌باشد که بدین سبب ارتفاع مطلوب را بدست بیاورید. برای برش ابتدای هر نرده در خط نخ ریسمان را علامت گذاری کرده و سپس بالای آن را قطع کنید. در پایان سر قطع شده هر نرده را با مدل‌های دکوری مناسب تزئین کنید. 

 

چوب پلاست چوپکس از تولید تا طراحی و اجرا همراه شماست

جهت مشاوره رایگان یا طالاع از قیمت چوب پلاست با ما در تماس باشید

3.1/5 - (16 امتیاز)
راهنمای نصب نرده چوبی !

مشاوره رایگان با کارشناسان چوپکس 

02122901835

۲ نظر درباره “راهنمای نصب نرده چوبی !
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به بالا