راهنمای نصب نرده چوبی !

راهنمای نصب نرده چوبی 2 !

راهنمای نصب نرده چوبی !

فهرست مطالب

نصب پنل‌ها و ستون‌ها به چه صورت انجام می‌شود؟

در راهنمای نصب نرده چوبی یکی از موارد این است که جهت اتصال ستون به پنل حصارهای از پیش ساخته شده از میخ‌های مناسب استفاده کنید؛ در صورت امکان، داخل پنل‌ها را با دریل سوراخ کرده تا ریسک ترک خوردن با میخ‌های بلند به حداقل برسد.

برای اتصال چوب‌های نیزه‌ای به ساپورت افقی از میخ 8 یا 10 سانتی‌متری استفاده نمایید؛ از یک سمت نصب الوار سر نیزه‌ای را شروع کنید و پس از نصب 3 یا 4 عدد نسبت به تراز بودن آن اطمینان حاصل نمایید.

مشاوره رایگان با کارشناسان چوپکس 

02188044414

در کل یکی از مزایا در نرده چوبی ، ایجاد حصار در فضای خصوصی است؛ اگر می‌خواهید یک حصار قرص و محکم یا حریم خصوصی بسازید، باید میخ‌ها را طوری بزنید که هیچ شکافی بین نرده‌ها نباشد. برای ساختن یک حصار فاصله‌دار، یک تخته را به عرض فاصله مورد نظر برش دهید و از آن به عنوان یک فاصله دهنده استفاده کنید. به خاطر داشته باشید که پس از نصب تعدادی الوار نیزه‌ای نسبت به تراز بودن آن اطمینان حاصل نمایید.

نحوه اتصال ساپورت افقی به ستون

 

برای نرده‌های کوتاه از دو عدد ساپورت افقی و برای نرده‌های تا ارتفاع 180 سانتی‌متر 3 عدد ساپورت افقی و برای نرده‌های تا ارتفاع 2 متر و 40 سانت از 4 ساپورت افقی استفاده نمایید.

 

نکته :چوب ساپورت افقی را 10 سانتی‌متر از بالا و پایین الوار نیزه‌ای را نصب کنید تا حرکت الوارها را به حداقل برساند.

نحوه اتصال ساپورت افقی به ستون

یکی از اصلی‌ترین راهنمای نصب نرده چوبی ، نحوه اتصال ساپورت افقی و عمودیست؛ راه‌های زیادی برای پیوستن ساپورت افقی به ستون‌ها وجود دارد (شکل شماره 4 را نگاه کنید). یک تخته زیر پنل‌های از پیش ساخته شده قرار دهید تا ارتفاع مناسب نسبت به ستون به دست آید و پنل را به صورت تراز در جای خود نگه دارد. تمام ساپورت‌های افقی باید به اندازه مشابه نسبت به زمین نصب شده و فارغ از تغییرات جزئی درجه در یک خط افقی مساوی نسبت به هم نصب شوند که در نهایت نرده نصب شده ظاهری جذاب‌تر خواهد داشت.

نصب دروازه

جهت باز شدن درب را که به چپ یا راست باز می‌شود، مشخص نمایید.

  • لولای درب را در ارتفاع مناسب قرار داده و قبل از نصب تمام سوراخ‌های پیچ را با دریل سوراخ نمایید.
  • قبل از قرارگیری دروازه روی نرده از پیچ شدن سوراخ‌ها مطمئن شوید.
  • چک کنید تمامی ورودی‌ها به آسانی باز خواهند شد.
  • چفت یا قفل درب پیچ کنید.

چگونگی نصب و اجرای نرده!

پایان نصب نرده چوبی

استفاده از یک پوشش محافظ برای حفظ طول عمر حصار چوبی ویلا شما توصیه می‌شود؛ نگاه مطلوب به پایان کار نرده کشی بستگی به استفاده نوع چوب انتخابی شما خواهد داشت اما در کل مزایای نرده چوبی بسیار است.

برای پرداخت نهایی کار سه راه حل وجود دارد: رنگ، جلا و پوشش ضد آب. حصار خود را قبل از اتمام کار با تمیزکننده یا براق کننده که حاوی مواد ضد کپک است، پاک کنید. لکه گیر یک پوشش پایدار را فراهم می‌کند تا در این حین چوب ظاهر طبیعی خود را حفظ نماید. برای نرده‌های جدید رنگ آمیزی نیمه شفاف توصیه می‌شود؛ حتی ظاهر و رنگ‌های جزئی ذره‌های بزرگ را نشان می‌دهند.

رنگ نقاشی به عنوان یک محافظ برای نرده‌ها طلقی می‌گردد، این رنگ به راحتی می‌تواند با خانه شما هماهنگ شود. قبل از رنگ آمیزی حصار آنرا پاک، خشک و سپس به روغن آغشته کنید. یک رنگ لاتکس بی‌نظیر بیرونی برای این کار توصیه می‌شود. ویژگی ضدآب برای چوب گزینه بسیار مناسبی است که به طور طبیعی مقاوم و در برابر فرسایش و مواجهه با آب و هوا مقاوم است. پوشش ضد آب به جلوگیری از باران، رطوبت و نفوذ به چوب کمک می‌کند. اضافه کردن تثبیت کننده UV برای کاهش سرعت فرآیند تغییر رنگ هم پیشنهاد خوبی است.

مراقبت و نگهداری

نگرانی‌های مشترک از ترمیم و نگهداری

تغییرات مداوم در شرایط آب و هوایی روی حصار شما بشدت اثر می‌گذارد. طرح نگهداری شما برای مبارزه با مشکلات ناشی از جذب آب و از دست دادن آب، رشد قارچ و تغییر رنگ چوب به علت اشعه ماوراء بنفش خورشید باید آماده باشد. تمام نگرانی‌های تعمیر و نگهداری که در زیر بحث می‌شود مربوط به آب و هواست. میزان نفوذ نرده چوبی شما بستگی به عوامل بسیاری دارد. منبع

این عوامل عبارتند از: شرایط آب و هوایی عمومی مانند: بارش طبیعی، رطوبت و غیره، محل قرارگیری نرده در حیاط خود با توجه به نور مستقیم خورشید، پوشش شاخ و برگ و غیره. اگر حصار خود را با استفاده از چوب تحت فشار ساخته‌اید مسله مهم این است که توجه داشته باشید که چوب‌های تحت فشار فرآوری شده نواقص فاصله از شرایط آب و هوایی بد را همانند چوب‌های فرآوری نشده در نرده و سقف چوبی نشان می‌دهد. این نقایص منجر شده از شرایط آب و هوایی خارج از کنترل بوده و با پروسه فرآوری تحت فشار نیز قابل کنترل نیستند.

ویژگی‌های طبیعی چوب

ما نمی‌توانیم وقوع ویژگی‌های طبیعی چوب را کنترل کنیم، چرا که این وقایع ممکن است شامل: ترک خوردگی، انحنا، کوچک شدن، تورم یا پیچیگدی باشد. جذب آب مداوم و از دست دادن همان آب در چوب مورد استفاده برای حصار شما باعث ایجاد نقص طبیعی نرده چوبی می‌شود. حتی حصارهایی که به خوبی نگهداری می‌شوند هم برخی از این کاستی‌های طبیعی را تجربه می‌کنند.

 

نصب پنل‌ها و ستون‌ها به چه صورت انجام می‌شود؟

 

با این حال، می‌توان از طریق ارائه یک طرح نگهداری به میزان قابل توجهی مشکلات طبیعی آن را کاهش داد. برای مقابله با این نگرانی‌ها، تعمیر و نگهداری به طور موثر و دنبال کردن یک برنامه نگهداری پیشگیرانه می‌تواند به حفظ نرده چوبی کمک شایانی کند. طرح نگهداری اولیه شما باید به میزان جذب و از دست دادن آب، رشد قارچ و تغییر رنگ UV تعیین شود.

 

تعمیر و نگهداری سال اول: تمیز کاری / براق کننده را همانطور که در تعمیر و نگهداری اولیه توضیح داده شده و همانطور که در پایان گفته شده (رنگ، یا رنگ ضد آب) انتخاب کنید.

نگهداری پیشگیرانه دوره‌ای بعدی: بسته به محل حصار شما با توجه به نور مستقیم خورشید، شاخ و برگ، پوشش، و غیره ممکن است هر دو سال یکبار تمیز کاری / استفاده از براق کننده کافی باشد. برای تمیز کردن حصار ممکن است پمپ آبپاش برقی مورد نیازتان باشد.

صحبت پایانی

این مقاله جهت ارائه اطلاعات کلی به دوستداران نرده چوبی تهیه شده است و همانگونه که در متن مقاله ذکر شده استفاده از چوب نیاز به نگهداری و ترمیم دوره‌ای دارد؛ این مسله جدا از هزینه بالای چوب و نصب نسبتا دشوار آن می‌باشد.

شرکت چوپکس پس از شروع تولید پروفیل‌های کامپوزیت چوب پلاستیک با الگوبرداری از شرکت‌های معتبر اروپایی و آمریکایی نسبت به ساخت و نسب نرده‌های چوب پلاست در طرح و کاربری‌های مختلف اقدام نموده است.

اینگونه نرده چوبی جدا از قیمت اقتصادی، نصب سریع و آسان، نیازی به نگهداری و ترمیم دوره‌ای ندارد و با توجه به عدم وجود فرهنگ نگهداری دوره‌ای چوب در ایران، اینگونه نرده چوبی می‌تواند انتخابی بسیار مناسبی برای سازندگان و صعنعت ساخت و ساز کشور باشد.

 

چوب پلاست چوپکس از تولید تا طراحی و اجرا همراه شماست

جهت مشاوره رایگان یا اطلاع از قیمت چوب پلاست با ما در تماس باشید

4/5 - (2 امتیاز)
راهنمای نصب نرده چوبی !

معرفی چوپکس

شرکت چوپکس از سال ۱۳۸۲ در ایران به عنوان اولین تولید کننده پروفیل چوب پلاست (wood plastic composite) فعالیت خود را آغاز نمود. این شرکت با بیش از 18 سال سابقه درخشان، در این صنعت، سهم چشمگیری از بازار داخلی محصولات چوب پلاست را به خود اختصاص داده است. شرکت چوپکس با بهره‌گیری از خطوط تولید به روز و کادر دفتری مجرب، پروژه‌های متعددی در اقصی نقاط ایران و دیگر کشورهای همسایه همچون: عراق، امارات، عمان و قطر طراحی و اجرا نموده است. در حال حاضر این مجموعه با تولید انواع سطح مقطع پروفیل چوب پلاستیک (محصولات چوپکس) و همچنین برخورداری از تیم‌های مجرب فروش، طراحی و اجرا، قابلیت ارائه خدمات متنوع به شما هموطنان عزیز در سراسر ایران را دارد. 

مشاوره رایگان با کارشناسان چوپکس 

02188044414

یک دیدگاه در “راهنمای نصب نرده چوبی !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به بالا