روف گاردن و 10 مزیت کلیدی آن

4 min 3
  • روف گاردن ها ارزش ملک را بالا می برند

اجرای روف گاردن ارزش فروش یا اجاره ی ملک را بالا می برد. آشکارترین مزیت روفگاردن ارزشی است که به افزایش بهای سازه ای که آن را استفاده کرده می دهد و فضای قابل استفاده ی مازاد یا با بهره بری می باشد، تعدادی از محققان در لندن دریافتند که بام سبز یا فضای سبز روی بالکن به طور معمول در مناطق متوسط رو به بالا، 10-25 درصد ارزش ملک را بالا می برد.

  • یک روف بام می تواند دوام سقف شما را دو چندان کند

یکی از بزرگترین مزیت های باغ بام ها، باغ های عمودی و سقف های سبز این است که با پشتیبانی پوشش سقف، آن ها عمر مواد سقف موجود را تا 200% بالا می برند. یک سقف روف گاردن از مشکلات سقف در مقابل آب و هوا و تخریب های فیزیکی محافظت می کند، در نتیجه عمر سقف را افزایش می دهد. این سقف با متد آبیاری پلاستیکی، پشتیبانی می شود. یک سقف واقعی کاملا در مقابل تغییرات دمایی محافظت می گردد. در تعمیر هرگونه سقف، این پوشش های سبک می توانند به راحتی بلند شوند تا هرگونه تعمیر و نگهداری انجام گردد.

روف گاردن کوچک
روف گاردن کوچک
  • انگیزه های اعتبار مالیات ملک برای روفگاردن ها

اخیرا در شهرهای بسیاری در سراسر دنیا قوانینی ثبت شده اند که به مالکان ساختمانی که 50% از فضای موجود سقف خود را با روف گاردن پوشش می دهند، یک اعتبار مالیات ملک 1 ساله تا 100000 دلار پاداش می دهند. این اعتبار برابر با 4.5 دلار در هر متر مربع از ناحیه سقف خواهد بود که با گیاه پوشانده می شود یا تقریبا معادل با 25% از مخارج رایج مرتبط با مواد، نیروی کار، نصب و طراحی روف گاردن می باشد. امروزه شهرداری ها و آژانس های دولتی دیگر در تلاشند تا انگیزه های بیشتر و بیشتری ایجاد کنند که می توانند به هزینه ی روف گاردن کمک کند.

  • یک بام سبز در مقابل سرما و گرما تعادل ایجاد می کند

ساختمان هایی که بام سبز دارند در زمستان 30% گرمای کمتری را از دست می دهند، در تابستان خنک تر هستند و در تمام سال عایق صدایی ایجاد می کنند. روف گاردن ها می توانند مقاومت حرارتی سقف را در تمام سال بهبود دهند به ویژه در تابستان که به کاهش مخارج خنک کنندگی و ذخیره ی سوخت کمک می کنند. میزان صدای کاهش یافته از باغبام های معمول انعکاس صدا را تا 3 dB کاهش می دهند و عایق صدا را تا 8 dB ارتقا می دهند.

  • روف گاردن ها و سقف های سبز در مقابل باران های سیلابی مقاوم هستند

مقاومت در برابر باران های شدید: روف های سبز تا 75% از آب باران را جذب می کنند، بنابراین از آسیب آن می کاهند و خطر سیلاب های شهری را کاهش می دهند. بسته به طراحی روف، یک سقف سبز می تواند به طور معمول تخریب آب باران را 50-90% کاهش دهد به علاوه حجم جریان اوج به میزان بسیار بالایی کاهش می یابد و دوره ی جریان اوج به اندازه ی 4 ساعت تاخیر می یابد.

  • ارائه ی مزایای اجتماعی

تراس گاردن ها مفید بودن ساختمان ها را از طریق پاسیوها، باغ ها و باغچه ها گسترش می دهند. باغچه بندی چه بر روی سطح زمین و چه در ارتفاع یک ساختمان، نه تنها فضاهای فوق العاده ای برای آرامش و لذت بردن فراهم می آورند بلکه همچنین طبیعتی زیبا را خلق می کنند.

نصب و اجرای روف گاردن
نصب و اجرای روف گاردن سناتور
  • بهبود کیفیت هوا

گیاهان اکسیژن تولید می کنند و دی اکسید کربن هوا را از بین می برند. آن ها همچنین 85% از ذرات موجود در هوا را روی سطح برگ های خود به دام می اندازند. گیاهان، خاک و هوای به دام افتاده در خاک عایق های آکوستیک فوق العاده ای نیز می باشند.

  • فضاهای سبز ساختمانی، میکروکلایمت های شهری را اصلاح می کنند

شهرها گرما را در خود جذب می کنند و “جزیره های گرمایی شهری” را ایجاد می کنند که به اندازه ی 10 فارنهایت گرمتر از حومه ی شهر است. گیاهان به طور مستقیم هوا را خنک می کنند و می توانند دمای سطح سقف را به اندازه ی 75 فارنهایت در تابستان کاهش دهند.

  • روف گاردن ها زیست گاه های متنوع ایجاد می کند

باغبام ها با گیاهان مختلف خود می توانند زیست گاههای مهمی برای پرندگان و حشرات بومی باشند. سقف های سبز تنوع زیستی ایجاد می کنند و می توانند پرندگان را به خود جذب کنند.

  • گواهی برای آرامش ذهن

در یک محیط شهری متراکم افراد به فضای سبز نیاز دارند. باغ ها و باغچه ها دنیایی لذت بخش هستند. آن ها می توانند فضاهایی آرامش بخش باشند و شما را به حالت ذهنی دیگری ببرند.

 

با چوپکس فضای خود را احیا کنید.

نظرات و سوالات خود را از طریق دیدگاه یا در قسمت تماس با ما مطرح فرمایید تا کارشناسان ما پاسخگوی شما باشند.

همچنین می توانید برای اجرای روف گاردن در تهران و طراحی روف گاردن در تهران یا سراسر ایران با شماره ۸۸۸۷۹۳۳۹۲-۰۲۱ و یا ۸۸۸۸۱۸۹۱-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

روف گاردن و 10 مزیت کلیدی آن

یک دیدگاه در “روف گاردن و 10 مزیت کلیدی آن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به بالا