در خرید فلاور باکس چه نکاتی مهم است؟

نشناسی رنگ چوب پلاستیک دز

ابعاد فلاور باکس ها متنوع هستند.از آنجا كه رشد جمعیت بخصوص در شهرهای بزرگ، نیاز به ایجاد ساختمان روز به روز رو به افزایش یافته و با توجه به تراكم و كمبود زمین در  شهرها، نیاز به زندگی در ارتفاع در آینده ضروری به نظر می رسد؛ و در پی آن، نیاز به بررسی و مطالعه برای بهبود كیفی زندگی در ارتفاع در ساختمانهای بلند وجود دارد. از سوی دیگر ضرورت ایجاد كاربری های جدید شهری برای پاسخگویی به نیازهای روز افزون و اسکان جمعیت به تدریج باعث كاهش سهم فضاهای سبز و باغ های شهری و از طرفی دیگر افزایش تراكم از طریق بلندمرتبه سازی گردیده است و در نتیجه موجب آلودگی محیط زیست گشته است. با توجه به این وضعیت، كیفیت زندگی انسان مورد توجه قرار می گیرد كه رابطه مستقیمی با عوامل مذكور دارد.

خرید فلاور باکس

افزایش آگاهی حاصل تشخیص این واقعیت بوده كه كار آیی و قدرت تولید نیروی كار و در واقع لذت كلیه ی كاربران ساختمان بر مبنای ارضای هر دو جنبه سرشت انسان حاصل خواهد.

اول این است كه آدم ها در یک ساختمان از لحاظ كاركردی و مکانیکی به چه چیزهایی نیاز دارند و دیگر این كه چه می خواهند تا باعث شود در آن احساس رضایت كنند. یعنی بیان این جنبه های سرشت انسان در یک ساختمان و تشخیص این   انسانی كردن   پس مساله كه ما به عنوان سازندگان و معماران باید به این جنبه ها اهمیت دهیم. انسانی كردن ساختمان های بلند تنها با ایجاد هماهنگی میان نیازهای سازنده ، خواسته های كاربران، طرح ریزی شهری و… مسائل زیست محیطی میسر خواهد بود.

ساختمان های بلند دارای مسائل مختلفی از لحاظ تکنینکی، ضروریات طراحی و ساخت  هستند. اما به دلیل عدم برخورد مناسب با پدیده بلند مرتبه سازی و نادیده گرفتن مسائل فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و كیفیت زندگی در این ساختمانهای بلند مشکلات و كمبودهایی در نحوه استفاده این بناها وجود داشته است.
در بررسی مسائل روانشناختی ساكنین ساختمان های بلند مرتبه از قبیل تنهایی ، از خود بیگانگی ، انزوای اجتماعی، نگرانی، تعارض، افسردگی و خودكشی باید به عوامل محیطی ، وضعیت اقتصادی و معیشتی، عوامل اجتماعی و فرهنگی افرادی كه در بلند مرتبه ها زندگی می كنند توجه لازم مبذول گردد

یکی از مهمترین معضلاتت كه ساختمان ها بهه همراه دارند؛ تأثیر نامطلوبی است كه بر عوامل زیست محیطی دارند كه با توجه به رویکرد این تحقیق نیاز است كه به بررسی بیشتر آنها بپردازیم.
نمای چوب ساختمانهای بلند اگرچه بنظر ساختار منفی بر روی زمین می رسند با توجه به افزایش جمعیت و نیاز به آنها باقی خواهند ماند. این ساختمانهای بلند، تاثیرات بد زیادی بر روی اقتصاد، محیط و جامعه مان از طریق مصرف بیش از حد انرژی، استفاده از مواد سمی و تخریب توازن اكولوژیکی خواهد گذاشت. اما ما نمی توانیم ساخت آنها ناگهان متوقف گردانیم ونیازمند راه حل های دیگری است تا این اثرات مضر را بهبود بخشیم. مشکلات اصلی كه این آسمانخراش ها ایجاد می كنند، چنین می باشند.

– مقدار زیادی از مصرف انرژی برای سرمایش جهت جبران اثر بیش از حد گرمایی كه از طریق سقفهای بتنی، دیوارهای پرده ای شیشه ای وسیع و نماهای دیواری بتنی بدست می آید، استفاده می شود.
-استفاده از مواد های سمی كه اغلب تركیبات آلی فرار را منتشر می كنند، كیفیت محیط داخلی را ضعیف می كنند. همچنین برای وضعیت نامناسب تنگنای هوا استفاده از تهویه مطبوع را به دنبال دارد.
– تاثیر منفی بر روی محیط به گونه ای که ساخت آنها، بوم شناسی سایت، گیاه و حیوانات را تخریب می كنند. سطح انعکاسی زیاد شیشه اغلب مهاجرت پرنده ها را با انعکاس آسمان و درختان مغشوش می كند كه باعث مرگ پرنده هایی می شود كه به سمت آنها پرواز می كنند.

از جمله راه حلهای پیشنهادی جهت بهبود شرایط آنها، استفاده از آسمان خراش های سبز – استفاده از سقف های،فلاورباکس های با ابعاد بزرگ و دیوارها سبز در داخل و خارج می باشد،  به خصوص فضای سبز داخلی در ساختمانهای بلند مرتبه خود از جمله راهکارهای مهم ایجاد ساختمان بلندمرتبه سبز می باشد كه در جهت پایداری ساختمان می تواند بسیار مؤثر باشد.

بام ها و دیوارهای سبز امروزی، عناصر ساختمانی هستند كه برای تاكید بر زندگی گیاهی برای ارتقای كارایی ساختمان ها، طراحی می گردند كه با عنوان سقف زنده یا دیوار زنده شناخته می شوند. آنها جهت ایجاد ساختمان های سالم تری كه نسبت به محیط اكولوژیکی مسئولند، ساخته می شوند.

برای مشاهده پروژه های باکس گل بیشتر اینجا راکلیک کنید.

4 پاسخ
 1. مسعود سربیشه says:

  محصولات چوب پلاستیک به صورت ورق هم در بازار موجود هست یا حتما مثل مصالح ساختمانی باید از اول تهیه بشه؟ منظورم اینه که بعد از مراحل ساخت یا ترمیم هم میشه از این متریال استفاده کرد یا خیر؟ ممنونم

  پاسخ
  • hamed rahmani says:

   سلام دوست عزیز خیر محصول چوب پلاستیک دارای ابعاد مشخص و دارای ضخامت متفاوت براساس نوع پروفیل مورد استفاده است، با توجه به اینکه پروفیل های مورد نظر دچار انبساط و انقباض می شوند در هنگام استفاده از آن ها حتما باید از زیرسازی استفاده شود یعنی باید بستر مناسب مهیا باشد تا بر روی آن قوطی های فلزی قرار گیرد در نتیجه باید از ابتدای پروژه این مسئله مورد نظر قرار بگیرد تا مراحل نصب و اجرا به زیبایی انجام گیرد.

   پاسخ

تعقیب

 1. […] فلاورباکس چیست و کابرد آن: ممکن است علاقه‌ای به کاشت در گابیون‌ها نداشته باشید؛ اما دل‌تان سرسبزی گیاهان را بخواهد. در این صورت می‌توانید به جای سفارش ایجاد تغییر در طراحی گابیون، سراغ انواع فلاور باکس زمینی، فلاور باکس آویز یا دیواری بروید. کافی است تصمیم بگیرید کدام مدل فلاور باکس بیشتر برایتان کارایی دارد. ابتدا با شرکت سازنده گابیون یا توری سنگ مشورت کنید تا مطمئن شوید استفاده از فلاور باکس آویز یا دیواری روی گابیون‌ها مشکلی ایجاد نخواهد کرد. سپس می‌توانید دیوارهای سنگی‌تان را با استفاده از فلاور باکس‌های زیبا و رنگارنگ که حاوی گل‌های تازه هستند تزئین کنید. اگر شرکت سازنده به شما امکان استفاده از فلاور باکس دیواری یا فلاور باکس آویز را نداد، چندین فلاور باکس زمینی شاد و زیبا تهیه کنید و روی زمین، کنار گابیون قرار دهید. این کار شبیه ایجاد باغچه‌ای کوچک در یک محیط کوهستانی است. […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *