هر رنگ کفپوش در فضا چه تاثیری بر ما میگذارد؟

آلاچیق روف گاردن

تولید پروفیل های چوب پلاستیک در رنگ ها و مدل های متفاوتی تولید می شود که هر رنگ و هر عملیات با توجه به نیاز های پروژه و سلیقه کارفرما متفاوت است. هر رنگ از پروفیل ها ویژگی های متفاوتی را به فضا و ما القا می کند و باتوجه به نیاز فضا و روحیه فرد،ما رنگ های مختلفی و ابعاد چوب پلاست متفاوت را در محیط مورد نظر خود کار میکنیم.

چوب پلاستیک های کرم متمایل به زرد در فضاهایی استفاده می شوند که کم نور و تاریک هستند، این چوب پلاست ها با روشن تر کردن فضا، باعث آرام بخشی به فرد شده و با ایجاد فضای صمیمی حس خوبی را القا میکنند. همچنین در کف پوش های دور استخر از این رنگ استفاده می شود و نسبت به کفپوش پلاستیکی دور استخر بسیار شکیل تر است.در نتیجه از  این رنگ از پروفیل استفاده زیادی می شود، یا برای مثال رنگ های مایل به سفید باعث روشن شدن فضا می شود. اما این رنگ ها با کمی تردد و بارندگی و… باعث آلودگی پروفیل ها می شوند و در نتیجه زیبایی گذشته را دارا نخواهد بود. همچنین رنگ سفید در روشن تر نشان دادن فضای مورد نظر ما بسیار تاثیر گذار است اما اگر به طور مثال در فضای داخلی ما استفاده شود که دارای نورهای مصنوعی است باید از نورهای رنگ گرم (برای مثال زرد)استفاده شود تا فضایی مورد نظرمان دلچسب شود.

رنگ دیگری که مورد توجه قرار میگیرد خاکستری تیره رنگی است که این رنگ بسیار شیک و آرام بخش است، که میتوان این رنگ از متریال را در فضای باز رستوران ها استفاده کرد،همچنین این رنگ با توجه به خنثی بودن میتوان در فضا بسیار زیاد استفاده شود،در ادامه به رنگ مشکی می پردازیم که رنگی قدرتمند است و این حس را به انسان القا میکند ، ولی استفاده بسیار زیاد از این رنگ باعث افسردگی می شود به همین دلیل هم  در اکثر کشورهای جهان برای کسی که از دست رفته است،از رنگ سیاه یا مشکی استفاده می شود.، اما رنگ قهوه ای رنگی است که حس ساده بودن را به انسان میدهند و همجنین باثبات بودن و پایداری را در فرد ایجاد میکنند که باعث حس اطمینان در انسان ها می شوند،در نتیجه این رنگ بسیار پرکاربرد است البته دلیل دیگر آن رنگ همان رنگ طبیعی چوب است.

در کل حسی که چوب و یا  شبه چوب با رنگ و باقت خود ایجاد میکند بسیار دارای اهمیت است زیرا که انسان  با آن استرسش کاهش پیدا میکند حتی متوجه شده اند که در فضاهای درمانی و بیمارستان ها باعث بهبود بیماران می شود وحتی در قسمت  غذاخوری بیماران اشتهای بیماران را بهتر کرده و سریع تر افراد بهبود پیدا میکنند و همچنین در بیمارانی که دارای مشکلات عصبی هستند اثرات حرکات  تناکشی آنها کمتر می شود  و همچنین راحت تر می توان آنها را به آرامش دعوت کرد و خیلی سریعتر از همیشه به خواب میروند. علاوه بر این ها با توجه به مطالعات انجام شده متوجه شده اند که دکوراسیون چوبی منزل و یا دکور چوبی آتلیه بسیار حس مطبوعی تری را ایجاد میکتد ،در مقابله با فضاهای که مبلمان استفاده شده در آن ها پلاستیکی و یا متریال های بنتنی و … است.در مدارس نیز با آزمایشاتی که انجام شده است متوجه شده اند یادگیری افراد در یک چنین فضاهای بسیار بیشتر از فضاهای دیگر است و با استفاده از ترموو چوب ها و چوب پلاستیک می توان تمرکز بچه ها را به طرز قابل توجهی افزود،علاوه بر این ها استفاده از فلاور باکس های چوبی میتواند بر روی پنجره اتاق های بیماران  تاثیری دلنشینی را بر آنها داشته باشد .

ما هر روز با همه این رنگ ها در زندگی روزمره مان سر وکار داریم ولی به کار بردن آن ها در فضای داخلی و یا بیرون ساختمان مستلزم طراحی های ویژه ای است که هرکسی نمی تواند آن ها را لحاظ کند، اگر ما کمی تلاش کنیم و این متریال ها را در مبلمان شهری تهران استفاده کنیم و یا فلاور باکس های طبقاتی در کوچه خیابان های شهر بسازیم تاثیر بسیار مثبتی را در فضای شهر خود میگذاریم.در نهایت چوب پلاستیک در ایران باعث تغییر به سزایی در صنعت ساختمان ایران گشته است. انواع رنگ های تولید شده پروفیل در پرگولا،آلاچیق و مبلمان شهری و نمای ساختمان های ویلایی نیز استفاده می شود.

براب مشاهده پروژه بیشتر اینجا را کلیک کنید.

7 پاسخ
 1. امیرحسین says:

  ضمن عرض سلام و خسته نباشید ،بنده در حال اجرای دک بالای پشت بام به عنوان قسمتی از روف گاردن آپارتمان خود هستم ولی با اطلاعاتی که داده اید نگران رنگ پریدگی محصول تان هستم ممکنه راهکاری برای کمتر کردن میزان آن ارائه فرمایید. متشکرم

  پاسخ
  • hamed rahmani says:

   با عرض سلام،حقیقتا در مورد رنگ پریدگی راهکار دائمی وجود ندارد و پوشش های سطحی نیز به مرور زمان و در اثر تردد از بین میروند ولی به صورت کلی رنگ پریدگی این محصول ناخوشایند نخواهد بود و مدل آن متفاوت با رنگ پریدگی چوب است که رنگ به صورت کلی محو مشود و نیاز به رنگ آمیزی دوباره دارد. این بدین معنی است که رنگ یک یا دوپرده روشن تر خواهد شد.

   پاسخ
 2. شرمینه فرجی says:

  سلام وقت بخیر
  سوال در مورد کفپوش های شما داشتم
  نوع جنس و کیفیت و رنگ جنس برای من مهم هست متراژ کار من ۳۵۰ متر مربع هست
  میخواستم در مورد خرید جنس و نحوه ارسال و نحوه نصب سوال کنم

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *