مبلمان و سازه چوپکس

CHOOPEX FURNITURE

از خصوصیات بارز پروفیل‌های چوب پلاست چوپکس، سطح مقاطع تخصصی جهت ساخت مبلمان فضای باز و سازه، از قبیل نیمکت، گلدان، آلاچیق و پرگولا و… می‌باشد. دوام بالا، مقاومت در برابر رطوبت و آفتاب، حس زیبای چوب و راحتی در نصب از مزایای پروفیل‌های چوب پلاستیک به دیگر مصالح می‌باشد.

فلاور باکس

آلاچیق

نیمکت

پرگولا

سطل زباله

پارکینگ و سایه بان

پرگولای فضای سبز - فومن
سازه آلاچیق کیش - دامون
رواق ویلا - کردان
سازه رستوران کی اف سی - اکباتان

نیمکت و مبلمان چوبی فضای باز

یکی از هنرها و سازه های شرکت چوپکس ساخت وطراحی پرگولا ،نیمکت،آلاچیق ،فلاورباکس و… میباشد.

پرگولا یعنی سازه های چوبی مشبک با سقف و یا بدون سقف که در حیاط و بام و پارک به عنوان سایبان و یا استراحت گاه استفاده می شود

پرگولا سازه ای جذاب می باشد که از متریال های مختلفی همچون چوب، فلز و… ساخته می شود. این سازه در فضای باز نصب می گردد و کاربرد های مختلفی نیز دارد.

شما میتوانید با ایجاد یک آلاچیق، پرگولا یا سایه بان در حیاط، پشت بام یا پاسیو استفاده صحیحی از فضاهای تفریحی خانه خود بنمایید و به آنها ارزش بیشتری بدهید. یک آلاچیق با سقف منحنی و یا طاق ضربی در محیط بیرونی میتواند باعث افزودن عشق و شخصیت و کلاس به حیاطتان شود، مضاف بر اینکه یک صحنه گرم و صمیمانه بیافریند. میتوانید گلهایتان را زیر این آلاچیق و سایه بان پرورش دهید و نیز میتوانید شام را با دوستان و اعضای فامیل با آرامش صرف نمایید و از منظره باغ لذت ببرید. لحظات خوبی را با مهمانانتان مشغول تفریح و شب شعر شوید.

اضافه کردن آلاچیق سبب بهبود محوطه بیرونی خانه تان میگردد و در افزایش ارزش ملک تاثیر داشته و همچنین تحسین همسایگان و مهمانانتان را در پی دارد.

در صورتی که آلاچیق یا پرگولا از چوب پلاستیک ساخته شده باشد نگهداری خاصی نیاز نداشته و میتوانید تا سالیان متمادی از داشتن سایه بان چوبی لذت ببرید.

چنانچه از چوب های دیگری برای ساخت آلاچیق استفاده کرده اید هر ۶ ماه یکبار تمام ستونها، سقف و کف را بازبینی نموده و چوبهای پوسیده و اتصالات معیوب را تعویض نمایید وگرنه پس از گذشت ۴-۵ سال غیرقابل استفاده خواهد شد. رنگ آمیزی برای آلاچیق ها با چوبی غیر از چوب پلاست حتما باید سالی یکبار تجدید گردد.

فلاورباکس یک کلمه انگلیسی به معنای جعبه گل می باشد که از آن برای حفظ و نگهداری گل و گیاه استفاده می شود. فلاورباکس ها با طراحی و سبک های متفاوت عرضه می گردد و دارای ویژگی و مزایای بسیاری است در فضاهای شهری از فلاورباکس به منظور کاهش سطح چمن کاری و صرفه جویی در هزینه نگهداری از چمن استفاده می شود یکی از نکات بسیار حائز اهمیت امکان جابه جایی گلدان های چوبی (فلاورباکس) به دلیل سبک بودن آن ها می باشد،چوپکس . در زمینه تولید محصولات باکیفیت چوب پلاست سابقه‌ای طولانی دارد و می‌تواند در انتخاب بهترین مدل‌ها کمکتان کند.

آلاچیق خصوصی با پرده‌های زیبا

اگر آلاچیق چوب پلاست یا آلاچیق چوبی‌تان در فضای اختصاصی خودتان است و در محیطی مثل حیاط مجتمع مسکونی یا روی روف گاردن نیست؛ می‌توانید حداقل دو طرف آن را با پرده‌های زیبا دکور کنید. اگر در منطقه بارانی و سرد زندگی می‌کنید، بهتر است سراغ جنس پرده‌ای بروید که ضد آب است؛ در غیر این صورت نصب پرده‌های پارچه‌ای ساده در اطراف پرگولا یا آلاچیق چوبی ساده شما ایده خوبی خواهد بود. بهتر است رنگ پرده را با رنگ کلی آلاچیق و مبلمان آن ست کنید.

انتخاب مبلمان برای آلاچیق

یکی دیگر از گزینه‌هایی که می‌توانید برای دکور کردن آلاچیق چوبی از آن استفاده کنید؛ مبلمان است. منظور از استفاده از مبلمان این نیست که تمام فضای داخل پرگولا یا آلاچیق چوب پلاست را با استفاده از میز و صندلی پر کنید. کافی است دو یا سه صندلی راحت و متناسب با ابعاد آلاچیق را در آن قرار دهید و میز کوچکی را در یکی از گوشه‌ها بگذارید تا ماگ قهوه یا فنجان‌های چای را روی آن قرار دهید. اگر از آلاچیق سنتی استفاده می‌کنید بهتر است برای دکور داخل آن از المان‌های سنتی کمک بگیرید و اگر مدرن است، سراغ مبلمان مدرن بروید. چنانچه سقف آلاچیق شما کاملا بسته و محفوظ است، دستتان برای انتخاب جنس مبلمان بازتر از زمانی است که سقف حفاظی در برابر باد و باران ندارد. در نهایت اگر بودجه‌تان اجازه خرید مبلمان را به شما نمی‌دهد؛ از نیمکت چوبی و سایر مبلمان برای دکور داخل آلاچیق استفاده کنید.

نورپردازی زیبا برای پرگولا

نورپردازی از مهم‌ترین مواردی است که باید در هر محیطی به آن دقت کرد؛ چه محیط داخلی خانه باشد و چه فضای بیرونی آن، مثل آلاچیق چوبی. استفاده از نورپردازی امن در مورد فضای پرگولا و آلاچیق چوب پلاست یا چوبی بسیار مهم است، چون چراغ‌ها در معرض تغییرات آب و هوا هستند و ممکن است مرتب سرد و گرم شوند. به همین دلیل از فروشنده بخواهید گزینه‌های مقاوم و امن را به شما معرفی کند.

یکی از روش‌هایی که این روزها در دنیای نورپردازی طرفداران زیادی پیدا کرده است؛ استفاده از ریسه‌های چشمک زن یا ساده است. اگر پریز برق مطمئنی در اطراف آلاچیق چوبی شما وجود دارد؛ می‌توانید دو شاخه ریسه را به آن وصل کنید و هر بار هر طور که دوست دارید، آلاچیق را نور باران کنید.

استفاده مناسب از فضای اطراف

یکی از اشتباهاتی که گاهی عده‌ای مرتکب آن می‌شوند، این است که آنقدر مشغول دکور فضای آلاچیق می‌شوند که یادشان می‌رود محیط اطراف آلاچیق هم روی زیبایی این محیط تاثیر می‌گذارد. برای زیبا کردن نمای اطراف آلاچیق چوبی یا چوب پلاست خود می‌توانید از موارد زیادی استفاده کنید؛ از جمله آبنما، فلاور باکس و حتی گابیون. کافی است یک گابیون زیبا و ترکیبی را در نزدیکی آلاچیق خود قرار دهید یا چند فلاور باکس دیواری زیبا را بر دیواره‌های بیرونی پرگولا یا آلاچیق نصب کنید. حتی می‌توانید تمام این گزینه‌ها؛ یعنی فلاور باکس، گابیون و آبنما را با هم به کار گیرید و محیط بیرون آلاچیق را شبیه یک باغ رویایی کوچک درست کنید.

بازگشت به بالا