نما ساختمان و طراحی آن به سبکی مدرن!

نمای چوبی ساختمان و طراحی آن به سبکی مدرن!
فهرست مطالب

طراحی مدرن و خاص نمای ساختمان جلوه زیبایی به بنا می‌بخشد؛ ظاهر زیبای ساختمان هم بر روحیه ساکنین آن تاثیر مثبت می‌گذارد و هم موجب زیبایی بصری منظر شهری می‌شود. از طرفی طراحی مدرن و خاص نمای ساختمان می‌تواند بر ارزش ملک بیافزاید. برای طراحی مدرن و خاص نمای خارجی و داخلی، علاوه‌بر چوب طبیعی و ترمووود، می‌توان از متریال چوب پلاست استفاده کرد. محصولات چوب پلاست با ظاهری شبیه به چوب اما کیفیت بسیار بالا یکی از بهترین گزینه‌ها برای اجرای نمای داخلی و خارجی به شمار می‌آید. 

نما ساختمان و طراحی آن به سبکی مدرن!

استفاده از چوب طبیعی برای نمای چوبی ساختمان، از دیرباز به دلیل وفور و دسترسی آسان به مصالح اولیه مورد توجه بشر بوده است. اما استفاده از چوب طبیعی برای ساخت نمای چوبی، به دلیل آسیب دیدن تدریجی چوب طبیعی بر اثر آفات و عوامل طبیعی مانند: حشرات، قارچ‌ها و سایر آفات چوب یا رطوبت، تابش آفتاب، احتمال آتش سوزی و … به تدریج کنار گذاشته شده و محصولات نوینی که از طول عمر بالاتری برخوردار بودند (مانند ترمووود) مورد استفاده قرار گرفتند.

مشاوره رایگان با کارشناسان چوپکس 

02188044414

با این وجود ترمووود هم برخی از معایب چوب طبیعی را به همراه داشت؛ لذا تلاش محققین و صنعتگران در این زمینه ادامه داشت تا چوب پلاست را ابداع نمودند. چوب پلاست که از ترکیب قطعات ریز و پودری چوب طبیعی به همراه مواد پلیمری، تحت فشار و دمای بالایی تولید می‌شود، از مقاومت خوبی در برابر آفات و عوامل فرساینده طبیعی برخوردار است.

چوب پلاست همچنین دارای طرح‌های گسترده و مشابه چوب طبیعی است که جلوه خاصی به نمای ساختمان می‌بخشد. عوامل یاد شده، استفاده از متریال چوب پلاست را در انواع پروژه‌های شهری، طراحی نمای ساختمان‌های مهم و یادمانی، پروژه‌های مسکونی، ویلاهای ساحلی و … رواج داده است. با استفاده از متریال چوب پلاست می‌توان در وقت و هزینه تمام شده طراحی نمای ساختمان صرفه جویی کرد. به این ترتیب استفاده از متریال چوب پلاست موجب به صرفه شدن پروژه‌های کار شده با این متریال ارزشمند و نوین می‌شود.

 

نمای چوبی ساختمان مسکونی و طراحی متفاوت

نمای چوبی ساختمان مسکونی و طراحی متفاوت

نمای چوبی ساختمان مسکونی با استفاده از چوب پلاست به دلیل عوامل بسیاری از جمله ثابت ماندن رنگ در برابر آفتاب، ضد آب بودن، عدم آسیب پذیری در برابر آفات و حشرات، دوست‌دار محیط زیست بودن و … مورد توجه قرار گرفته است. در ادامه به بررسی هر کدام از این مزیت ها می پردازیم:

نمای چوبی با استفاده از چوب پلاست دوست دار محیط زیست است: استفاده از مواد بازیافتی در فرآیند تولید قطعات چوب پلاست موجب کاهش قطع درختان و حفظ محیط زیست می شود. از طرفی مواد پلاستیکی به کار برده شده در متریال چوب پلاست به راحتی قابل بازیافت مجدد هستند. این عوامل موجب شده تا متریال چوب پلاست دوستدار محیط زیست بوده و استفاده از آن برای طراحی نمای چوبی بسیار گسترده باشد.

نمای چوبی ساختمان مسکونی با استفاده از چوب پلاست رنگ ثابت و بدون تغییری دارد: یکی از مشکلات رایج استفاده از چوب طبیعی برای نمای ساختمان این است که پس از مدتی و به دلیل تابش آفتاب، بارش باران، آلودگی هوا، حشرات و آفات طبیعی چوب، به مرور زمان کیفیت و زیبایی ظاهری نمای چوب طبیعی از بین می رفت. با استفاده از متریال چوب پلاست، دیگر با این مشکل مواجه نخواهیم شد.

نمای چوبی داخل ساختمان

نمای چوبی داخل ساختمان و طراحی و اجرای آن از اهمیت بالایی برخوردار است؛ در مقاله دیوارپوش چیست به طور کامل درباره استفاده از متریال چوب پلاست برای دیوار یا همان نمای داخلی صحبت کردیم. کاربرد متریالی مناسب و با کیفیت برای این منظور باعث می‌شود با گذشت سالیان، نمای داخلی شکل اولیه خود را به بهترین حالت حفظ نماید. یکی از ویژگی‌های محصولات چوب پلاست کاربرد در زمینه‌های متعدد بوده که دیوارپوش نیز یکی از آن‌ها به شمار می‌آید. اجرای نمای داخلی با پروفیل چوب پلاست نه تنها ظاهری متفاوت و خاص را در نمای داخلی بوجود می‌آورد که امکان ایجاد هماهنگی با سایر المان‌ها را به معمار خواهد داد. 

 

چگونه نمای چوبی ساختمان ویلایی را طراحی و اجرا کنیم؟

نمای چوبی ساختمان مسکونی اهمیت استفاده از متریالی مرغوب

جهت طراحی مدرن و خاص نمای چوبی ساختمان حتماً چوب پلاست را امتحان کنید. سرعت و سهولت اجرای نمای ساختمان با استفاده از متریال چوب پلاست باور نکردنی است. کافیست بستر نصب قطعات چوب پلاست آماده سازی شده سپس قطعات چوب پلاست به سرعت روی آن نصب گردند.

نمای چوبی ساختمان مسکونی با استفاده از چوب پلاست وزن سبکی دارد: یکی از مشکلات رایج مصالح سنتی به کار رفته برای نمای ساختمان ها (مانند سنگ یا چوب طبیعی)، وزن بالای این مصالح و احتمال ایجاد خطر برای رهگذران و شهروندان مجاور این نماها خواهد بود. طراحی مدرن و خاص نمای ساختمان با استفاده از چوب پلاست، به دلیل وزن سبک این قطعات دیگر مشکلات یاد شده را به همراه ندارد.

تنوع طرح و رنگ نمای چوبی ساختمان مسکونی با استفاده از چوب پلاست بالاست: چوب پلاست در طرح‌ها و رنگ‌های گوناگون تولید می‌گردد؛ این تنوع بالا موجب راحتی طراح و کارفرما در انتخاب طرح و رنگ نمای ساختمان مورد نظر می‌گردد. در پروژه نما ساختمان جردن می‌توانید نمونه‌ای از نمای اجرا شده با پروفیل چوب پلاست را مشاهده نمایید. 

چگونه نمای چوبی ساختمان ویلایی را طراحی و اجرا کنیم؟

ویلاها یکی از زیباترین انواع ساختمان هستند که معمولاً در نواحی ساحلی، جنگلی، کوهستانی و … بنا می‌شوند. بنابراین معمولا در معرض آب و هوای با رطوبت زیاد یا سرد و کوهستانی هستند. اگر بخواهیم از نمای چوبی با چوب طبیعی برای محیط بیرونی ساختمان استفاده کنیم، قطعاً به مرور زمان با مشکل مواجه شده و زیبایی ظاهری نمای چوبی ساختمان ویلایی از بین می‌رود.

برای طراحی نمای چوبی ساختمان ویلایی زیبا ابتدا با جستجو در اینترنت، مشورت با اهل فن یا مشاهده کاتالوگ پروژه‌های متنوع اجرا شده و با توجه به هزینه‌ای که می‌خواهید برای این کار بپردازید، طرح خود را انتخاب کنید. سپس با کارشناسان مراکز ارائه دهنده خدمات نمای چوبی ساختمان ویلایی و … تماس حاصل نموده و ضمن اخذ نظرات ایشان، طرح نهایی خود را سفارش دهید.

در این مرحله مهندسین معمار و هنرمندان تیم طراحی نمای ساختمان ویلایی طرح‌های اولیه را تهیه و با شما در میان می‌گذارند. پس از چکش‌کاری طرح و اعمال نظرات طرفین، وضعیت بنا از لحاظ نحوه اجرای طرح توسط کارشناسان مورد بازدید قرار می‌گیرد. طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته و با توافق طرفین، نمای ساختمان ویلایی با استفاده از چوب پلاست به سرعت و در کمترین زمان ممکن اجرا می‌شود.

 

چوپکس از تولید تا طراحی و اجرا همراه شماست

جهت اجرای نمای چوبی ساختمان و همچنین اطلاع از قیمت چوب پلاست با ما در تماس باشید

4.2/5 - (5 امتیاز)
نما ساختمان و طراحی آن به سبکی مدرن!

معرفی چوپکس

شرکت چوپکس از سال ۱۳۸۲ در ایران به عنوان اولین تولید کننده پروفیل چوب پلاست (wood plastic composite) فعالیت خود را آغاز نمود. این شرکت با بیش از 18 سال سابقه درخشان، در این صنعت، سهم چشمگیری از بازار داخلی محصولات چوب پلاست را به خود اختصاص داده است. شرکت چوپکس با بهره‌گیری از خطوط تولید به روز و کادر دفتری مجرب، پروژه‌های متعددی در اقصی نقاط ایران و دیگر کشورهای همسایه همچون: عراق، امارات، عمان و قطر طراحی و اجرا نموده است. در حال حاضر این مجموعه با تولید انواع سطح مقطع پروفیل چوب پلاستیک (محصولات چوپکس) و همچنین برخورداری از تیم‌های مجرب فروش، طراحی و اجرا، قابلیت ارائه خدمات متنوع به شما هموطنان عزیز در سراسر ایران را دارد. 

مشاوره رایگان با کارشناسان چوپکس 

02188044414

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به بالا