نکاتی که باید درباره روف گاردن بدانیم

نکاتی که باید درباره روف گاردن بدانیم
فهرست مطالب

در طراحی منزلتان سبز باشید!

با استفاده از گیاهان و فضای سبز روف گاردن، دیوار سبز یا نمای سبز در طراحی محل سکونت، نه تنها می‌توانید کیفیت زندگی را بالا ببرید بلکه روشی نیز برای کمک به محیط زیست تان خواهد بود. خانه‌ای سالم‌تر می‌خواهید؟ یا شاید بدنبال هزینه قبوض کمتری هستید؟ حوصله نگهداری و تعمیر ندارید؟ یا آرمان‌های بزرگتری مثل سیاره پاکیزه را دنبال می‌کنید؟ هدف شما هرچه باشد با یک تغییر سبز کوچک در طراحی‌تان، به نتایجی غیرقابل باور می‌رسید. با یک برنامه‌ریزی دقیق شما می‌توانید اقدام به ساخت روف گاردن ساده نمایید که زیبا، مقرون ‌به ‌صرفه‌، راحت‌ و سالم‌ است.

مشاوره رایگان با کارشناسان چوپکس 

02188044414

چرا سبز باشیم؟

با دیوارسبز هزینه‌هایتان را کاهش دهید.

ارزش استفاده از عناصر طبیعی با عمر زیاد که نیاز به نگهداری کمی هم دارند، در طی زمان مشخص می‌شود. استفاده از گیاهان در دیوارسبز، نمای سبز و روف‌گاردن نیز باتوجه به عمر زیاد گیاهان و قابلیت مصرف دوباره، نه تنها باعث کاهش ‌هزینه می‌شود بلکه منزلتان را نیز به فضایی خاص و دل‌انگیز تبدیل می‌کند.

 

استفاده از عناصر سبز در خانه‌‌هایتان نه‌ تنها به جنبه سلامتی آن می‌افزاید، بلکه به آرامش ذهنی شما نیز کمک می‌کند. بسیاری از افراد نمی‌دانند که در برخی از مصالح موجود عناصر شیمیایی مضری استفاده شده ‌است که می‌تواند به افراد یا حیوانات خانگی آسیب بزند.

با قراردادن سلامت به‌عنوان یکی از الویت‌هایتان، می‌توانید در انتخاب مصالح به‌دنبال آن‌هایی باشید که کمترین ضرر را به شما می‌زنند.
با استفاده از روف گاردن ارزان و نمای سبز برروی محیط‌ زیست تاثیرگذار باشید.
با استفاده از عناصر برگرفته از طبیعت، به محیط زیست کمک کنید. این عناصر در فرآیند تولید، نصب و پس از آن در قیاس با سایر مصالح، اثرات زیست‌محیطی مخربی ندارند.

مصالح استفاده شده در ساختمانتان را صحیح انتخاب کنید.

تنها بخشی از ظاهر ساختمان شما، زیبایی آن است. مطمئنا هزینه نیز از دیگر بخش‌های پراهمیت پروژه‌تان محسوب می‌شود. چرا از دیوار سبز استفاده کنیم. مزایای روف‌گاردن چیست؟ طبق آمارها، انتخاب صحیح مصالح نما و ساخت روف گاردن، می‌تواند تا ۱۵‎٪ ارزش ساختمان را افزایش دهد.

بسیاری از افراد تصور می‌کنند تزئینات فضای اطراف خانه یعنی گیاهان اما کفپوش چوبی، نرده چوبی، کفپوش چوب‌پلاستیک و مبلمان نیز بخش‌های مهم منظره خانه را تشکیل می‌دهند. اگر در تصمیم‌گیری راجع به هریک از این موارد کوتاهی کنید، در آینده عواقب خود را نشان خواهند داد. این مشکلات می‌تواند تنها کاهش زیبایی ساختمان باشد یا حتی افزایش احتمال سیل یا انتشار گازهای سمی.

در طراحی منزلتان سبز باشید!
در طراحی منزلتان سبز باشید!

در این مقاله و مقاله‌های بعدی به روش‌هایی برای انتخاب صحیح گیاهان و فضای سبز روف گاردن ارزان، اجرای دیوارسبز، کفپوش چوبی، نرده چوبی و کفپوش چوب‌پلاستیک می‌پردازیم.
دوباره فکر کنید و دوباره تصمیم بگیرید.
این‌بار با دیدگاه متفاوتی به مسائل نگاه کنید، هزینه را نه تنها قیمت بلکه به‌صورت بلند مدت مد نظر قرار دهید و سلامت و امنیت خود و سایر ساکنین را به اولویت‌هایتان بیافزایید.
هنگامی که اهدافتان برای طراحی و انتخاب مصالح روف‌گاردن و سایر بخش‌ها را بررسی می‌کنید، به موضوعات زیر توجه کنید.

امنیت و سلامت:

آیا طراحی روف‌گاردن به‌ نحویست که در طی ساخت، نصب و نگهداری بخش‌های مختلف، فاقد مواد شیمیایی در آن باشد؟
آیا طراحی به ‌اندازه کافی امن است تا خطراتی مانند لیز خوردن را به ‌حداقل برساند؟

ماندگاری:

آیا در طراحی روف‌گاردن از مصالح با طول عمر بالا استفاده شده ‌است؟
آیا گیاهان انتخابی برای روف‌گاردن با پروژه در دست، هماهنگی دارد؟

کاهش نگهداری:

آیا در طول زمان محصولات نهایی به نگهداری کمی نیاز دارند؟
آیا برای نگهداری به مواد شیمیایی نیاز است؟ آیا بدون مواد شیمیایی در مقابل رطوبت و کپک مقاومند؟

کارآیی:

آیا محصولات هدف مورد نظرشان را به ‌نحو احسن انجام می‌دهند و اصلا از کیفیت مورد نیاز برخوردار هستند یا خیر؟

زیبایی:

آیا محیط اطرافشان را زیباتر می‌کنند؟

دسترسی:

آیا دسترسی به روف‌گاردن برای تمام افراد با ویژگی‌های بدنی و سنین مختلف امکان پذیر است؟

پیش از ساخت روف‌گاردن به چه نکاتی دقت کنیم؟

دوستدار محیط‌ زیست:

آیا محصولات و‌ مواد به‌کار رفته برای محیط ‌زیست خوب است؟ قابل بازیافتند یا از‌ مواد بازیافتی تولید شده‌اند؟

پیش از ساخت روف‌گاردن به چه نکاتی دقت کنیم؟

مصالح و محصولات روف‌گاردن به‌ اندازه عناصر خانه متنوع است، بنابراین پیش از تصمیم گیری تمام بخش‌های آن را در نظر گرفته و راجع به آنها تفکر و تحقیق کنید.

نکات مهم در ساخت روف‌گاردن:

با انتخاب صحیح و مناسب خاک و گیاهان در منطقه سکونت، نه تنها هزینه و نگهداری در بلند مدت را کاهش می‌دهد، بلکه به محیط زیست نیز کمک کرده و سلامت را برای ساکنین به ارمغان می‌آورد. در هنگام تصمیم‌گیری در مورد گیاهان روف گاردن به جزئیات زیر توجه کنید:

نحوه کاشت گیاهان روف‌گاردن برای سالم نگهداشتن خاک

نحوه نگهداری عمومی گیاهان روف‌گاردن

انتخاب صحیح گیاهان روف‌گاردن

مدل آبیاری روف‌گاردن

در زیر چند مدل روف‌گاردن مورد بررسی قرار گرفته‌است. درصورتیکه به جزئیات بیشتری نیاز دارید با همکاران ما در چوپکس تماس بگیرید.

 

ساخت روف گاردن در مناطق بارانی

در شهرهای باران‌خیز رسم بر ساخت سقف‌های شیروانی است که به‌جای جذب آب، پس از عبور آب از سطوحی که دارای مواد و آلودگی‌های شیمیایی هستند، آن را به پایین هدایتمی‌کنند. این قضیه می‌تواند در آلوده کردن آب‌های زیرزمینی، چشمه‌ها، رودها و حتی دریاها؛ حتی اگر به آن‌ها نزدیک هم نباشند، نقش داشته باشند.

به همین منظور برای کاهش ایناثرات مخرب، روش‌های بسیاری برای فیلتر آب و سپس جذب آن توسط خاک ارائه شده‌است. یکی از این روش‌ها ساخت روف‌گاردن یا بام‌سبز بر روی سقف است. روش‌های دیگرمیتواند شامل حفر چاه، آماده‌سازی خاک با کامپوست برای جذب آب یا ایجاد جوی‌ باشد.
منتظر مقاله بعدی که در آن به بررسی انواع کفپوش از جمله کفپوش های چوبی و چوب پلاستیک میپردازیم باشید.

 

با چوپکس فضای خود را احیا کنید

نظرات و سوالات خود را از طریق دیدگاه یا در قسمت تماس با ما مطرح فرمایید

جهت قیمت روف گاردن و اجرای روف گاردن در تهران یا سراسر ایران با ما در تماس باشید

Rate this post
نکاتی که باید درباره روف گاردن بدانیم

معرفی چوپکس

شرکت چوپکس از سال ۱۳۸۲ در ایران به عنوان اولین تولید کننده پروفیل چوب پلاست (wood plastic composite) فعالیت خود را آغاز نمود. این شرکت با بیش از 18 سال سابقه درخشان، در این صنعت، سهم چشمگیری از بازار داخلی محصولات چوب پلاست را به خود اختصاص داده است. شرکت چوپکس با بهره‌گیری از خطوط تولید به روز و کادر دفتری مجرب، پروژه‌های متعددی در اقصی نقاط ایران و دیگر کشورهای همسایه همچون: عراق، امارات، عمان و قطر طراحی و اجرا نموده است. در حال حاضر این مجموعه با تولید انواع سطح مقطع پروفیل چوب پلاستیک (محصولات چوپکس) و همچنین برخورداری از تیم‌های مجرب فروش، طراحی و اجرا، قابلیت ارائه خدمات متنوع به شما هموطنان عزیز در سراسر ایران را دارد. 

مشاوره رایگان با کارشناسان چوپکس 

02188044414

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به بالا