هزینه اجرای روف گاردن

roof garden design

هزینه اجرای روف گاردن

هزینه اجرای روف گاردن بسته به موارد متعددی، متغیر است که در این مقاله به اختصار شرح خواهیم داد.

روف گاردن یا بام سبز امروزه در میان ساختمان‌های مسکونی، تجاری حتی هتل‌ها و بیمارستان‌ها رایج شده و مورد استقبال عموم مردم قرار گرفته است. اجرای روف گاردن عموما قبل از ساخت بنا و در ضمن طرح اصلی پیش بینی می‌شود، اما روف گاردن‌های موجود در سطح شهر عموما بعد از ساخت و با تغییرات جزئی در چیدمان و فضای بام ساخته شده‌اند.

برای اجرای روف گاردن طراح بعد از در نظر گرفتن نیازهای مشتری و امکان سنجی محل اجرا، اقدام به پردازش طرح اولیه روف گاردن می‌کند که شامل جانمایی فضای سبز، نوع پوشش گیاهی، کفپوش و مبلمان فضای باز می‌شود. عموما روف گاردن‌ دارای یک محوطه متمرکز برای تجمع و استراحت اهالی و مراجعان است که توسط سایبان یا آلاچیق‌ طراحی شده برای روف گاردن، پوشش داده می‌شوند.

عوامل تاثیر گذار در هزینه اجرای روف گاردن

هزینه اجرای روف گاردن بنا به نوع طرح و زیرساخت‌های مورد نیاز بام سبز متفاوت خواهد بود. پوشش گیاهی سطحی مانند: چمن و گیاهانی که نیاز به خاک عمیق ندارند، هزینه اجرای روف گاردن را ارزان‌تر و در نقطه مقابل پوشش گیاهی دارای المان‌های درخت و بوته، مانند شمشاد و گیاهان تزیینی نیاز به عمق بیشتری داشته که موجب افزایش هزینه اجرای روف گاردن می‌گردد. همچنین سطح فضای سبز و محوطه سازی، نوع المان‌های بکار رفته شده در سطح بام و مبلمان فضای باز روی قیمت روف گاردن تاثیر بسزایی دارند که در هنگام سفارش و طراحی اولیه قابل تخمین هستند.

عوامل تاثیر گذار در هزینه اجرای روف گاردن
عوامل تاثیر گذار در هزینه اجرای روف گاردن

محوطه سازی روف گاردن می‌تواند با کفپوش‌ چوبی یا چمن مصنوعی یا تلفیقی از هر دو انجام شود. برای مواردی که بام نیاز به بازسازی دارد، استفاده از نرده‌ چوبی، نور پردازی و لوله کشی مناسب بام جهت آبیاری فضای سبز طراحی و اجرا می‌شود؛ برای مثال شما برای زیباتر کردن فضای بام می‌توانید از نرده چوبی به جای نرده‌های فلزی استفاده نمایید. زمانی که بام قبل از اجرا طراحی شود، از ابتدا کلیه موارد مانند لوله کشی‌ها، سطح خاک مورد نیاز برای فضای سبز، کفپوش و … تعیین شده و اجرا می‌شوند.

در رابطه با اماکن تجاری، خدماتی و شرکت‌ها، روف گاردن به دلیل وجود حجم تردد بیشتر نیاز به استفاده از مبلمان فضای باز عمومی و طراحی مسیر‌های عبور متفاوت به نسبت بام سبز خانه‌ها و مجتمع‌های مسکونی دارند. روف گاردن طراحی شده برای مکان های ذکر شده می‌تواند توسط هیترهای فضای باز، آلاچیق‌های کوچکتر به تعداد بیشتر برای کاربری رستوران، کافی شاپ و همچنین در نظر گرفتن فضای سرویس بهداشتی و شستشوی دست آماده شوند.

نحوه اجرای روف گاردن

نکته مهم در مورد نحوه اجرای روف گاردن، در نظر گرفتن زه کش آب و ایزوله سازی بام ساختمان برای جلوگیری از عبور آب و رطوبت به بنا است. خصوصا در مورد فضای سبز بام، زیرسازی خاک و محوطه سبز از جمله کارهای تخصصی است که باید توسط شرکت و افراد مجرب انجام شود تا از آسیب به ساختمان و ایجاد خسارت مالی و جانبی در آینده جلوگیری شود و طول عمر فضای سبز بام شما افزایش یابد.

نحوه اجرای روف گاردن با توجه به موارد ذکر شده از اهمیت بالایی برخوردار بوده و اگر بدنبال روف گاردن ارزان هستید، بهتر است قبل از هر چیز مشاوره‌های لازم را در زمینه اجرای روف گاردن داشته باشید. نحوه اجرای روف گاردن بر طبق استانداردهای جهانی و رعایت موارد الزامی انجام شود؛ اما اگر بدنبال شرکت‌های معتبری که در زمینه طراحی و اجرای روف گاردن فعال هستند باشید، بدون شک نحوه اجرای روف گاردن به صورت حرفه‌ای برای شما مشتری گرامی انجام خواهد شد. 

 

چوپکس از تولید تا طراحی و اجرا همراه شماست

برای هماهنگی جهت اجرای روف گاردن با شماره 88881891-021 تماس حاصل نمایید

ما آماده ارائه خدمات حضوری و غیر حضوری به شما مشتریان گرامی در تهران و سراسر ایران هستیم

هزینه اجرای روف گاردن
بازگشت به بالا