پنت هاوس چیست و چگونه باید حیاط آن را طراحی کرد!

پنت هاوس چیست و چگونه باید حیاط آن را طراحی کرد!

پنت هاوس چیست و چگونه باید حیاط آن را طراحی کرد!

فهرست مطالب

شاید شما هم بدنبال راهی برای طراحی پنت هاوس خود هستید تا بتوانید فضایی متفاوت و آرامش بخش برای گذراندن اوقات فراغت داشته باشید. این روزها شرکت‌های بسیاری در این زمینه فعالیت دارند.

اما قبل از هر اقدامی بهتر است با چگونگی مراحل کار، محصولاتی همچون چوب پلاست چوپکس، هزینه‌ها و سایر موارد بهتر آشنا شوید. به این ترتیب می‌توانید حیاط پنت هاوس را به بهترین شکل ممکن تغییر دهید.

مشاوره رایگان با کارشناسان چوپکس 

02188044414

کاربرد عناصر طبیعی، رنگ‌های متنوع و گیاهان مناسب برای ایجاد زیبایی کامل در محیط داخلی آن هم به طور دقیق و اصولی، نقش حیاطی را در طراحی پنت هاوس ایفا خواهد کرد.

پنت هاوس یک مزیت عمده دارد و آن فضای بیرونی دلباز بوده که امکان استفاده از تراس یا حیاط را فراهم می‌نماید. اما چگونه می‌توان فضای باز پنت هاوس را تغییر داد و آن را زیباتر از قبل نمود؟

پنت هاوس چیست ؟

در گذشته پنت هاوس Penthouse اصولا به واحد طبقه آخر یک ساختمان مسکونی شیک و لوکس اطلاق می‌شد. اما امروزه “پنت هاوس” بیشتر اصطلاحی در بازاریابی است که به واحدی با طرح متفاوت از سایر واحدها در ساختمان با فضای بیرونی گسترده و چشم اندازهای عالی اشاره دارد که لزوماً در طبقه آخر نیست.

فضاهای خصوصی متفاوتی در حیاط پنت هاوس ایجاد کنید!

هدف این است که محیطی خصوصی همچون: اتاق، آلاچیق یا پرگولا (سایبان) در فضای باز ایجاد کنید. به این ترتیب می‌توانید از آن به عنوان محل اقامت استفاده نمایید. با این حال هنگام انتخاب محصول برای ساخت این سازه‌ها باید دقت زیادی داشته باشید. این که آیا در مجاورت هوای آزاد، بارش احتمالی باران یا تابش متداوم نور خورشید دوام می‌آورد یا خیر؟!

کاربرد متریال چوب پلاست می‌تواند انتخاب مناسبی برای این منظور باشد. زیرا این محصول مختص فضای باز طراحی شده و امکان ساخت سازه‌های سبک همچون موارد ذکر شده برای این محیط را فراهم نموده است. همچنین در بسیار مستحکم و مقاوم است و همین امر موجب کاهش هزینه‌های تعمیر و نگهداری خواهد شد.

پنت هاوس چیست ؟

 

یکی از بهترین روش‌ها برای ترسیم فضاهای مختلف استفاده از عناصر طبیعی است.

کاربرد گلدان یا فلاورباکس چوبی در اطراف مبلمان غذاخوری یا پرگولا و اتاق در فضای باز ایده جالبی خواهد بود.

در حالی که گیاهان همیشه سبز، در فلاورباکس چوبی نه تنها فضایی متفاوت ایجاد می‌کنند که باعث بوجود آمدن یک حریم خصوصی در طول سال می‌شود و حریم خصوصی حرف اول را می‌زند. علاوه‌براین عناصر طراحی همچنین می‌توانند به عنوان پارتیشن عمل کنند. به عنوان مثال، با استفاده از پرچین چوبی یا پارتیشن چوبی می‌توان مناطق مختلفی را در همان فضای پنت هاوس مشخص کرد.

گفتگویی بین محیط داخل و حیاط پنت هاوس ایجاد کنید!

یکی از اولین کارهایی که باید انجام شود، این است که تصمیم بگیرید می‌خواهید سبک فضای داخلی را حفظ کنید یا آن را در تضاد با فضای خارجی قرار دهید. قرار گرفتن دائمی عناصر در معرض آفتاب همانطور که پیشتر هم اشاره شد موجب آسیب خواهد شد. به غیر از این که از محصولی مقاوم در برابر اشعه آفتاب استفاده نمایید. همچنین انتخاب گیاهان مناسب و محل قرار دادن مبلمان در فضای باز کلیدی است.

عامل مهم دیگری که باید در نظر گرفت نماهای داخلی در طراحی حیاط پنت هاوس است. استفاده از گیاهان و گل‌های تزئینی، درختان انگور یا گیاهان همیشه سبز و پیچک برای افزایش رنگ سبز. حتی کاربرد چراغ‌های LED برای افزودن گرما در شب می‌تواند انتخابی ایده‌آل باشد.

کف سازی حیاط پنت هاوس را فراموش نکنید!

کف سازی پنت هاوس شاید باید اولین قدمی باشد که شما برای طراحی این محیط برمی‌دارید. از آنجایی که کفپوش این قابلیت را دارد تا سطوح کف را کاملا یکدست نماید، تاثیر بسزایی در زیباسازی محیط دارد. علاوه‌براین شما می‌توانید تنها در کنار کفپوش حیاط پنت هاوس، از دیگر عناصر برای ایجاد یکپارچگی در محیط استفاده نمایید. مشروط به این که از یک محصول چند منظوره استفاده نمایید که علاوه بر کفپوش قابلیت اجرای فلاورباکس، پرچین، پرگولا یا سایر موارد را داشته باشد.

طراحی حیاط پنت هاوس

برای کف سازی حیاط پنت هاوس می‌توانید از کفپوش چوبی استفاده کنید. کفپوش چوبی که با استفاده از پروفیل چوب پلاست طراحی و اجرا شده گزینه مناسب‌تریست. اما چرا؟ به این علت که متریال مورد نظر همانطور که قبلا هم ذکر شد، در برابر فضای باز و بیرونی مقاومت بالایی دارد. همین باعث می‌شود تا انتخاب مناسبی برای پوشش کف حیاط پنت هواس باشد. همچنین این متریال چند منظوره بوده و قابلیت اجرای عناصر متفاوت را به صورت گسترده در محیط و فضای باز را خواهد داشت.

انتخاب گیاهان را با دقت انجام دهید!

به خاطر داشته باشید، گیاهانی که مطابق با شرایط آب و هوایی منطقه انتخاب شوند، بسیار خوب عمل می‌کنند. با این حال به دنبال گیاهی باشید که برگ‌های کوچکتری دارد تا در طوفان باد به راحتی خرد و کم آب نشود. به همین علت بهتر است هنگام ایجاد فضای سبز در حیاط پنت هاوس با افراد متخصص در این زمینه مشورت داشته باشید.

از آنجا که باد می‌تواند یک مسئله اصلی و مضر برای گیاهان باشد، موجب کم آبی و خرد شدن برگ‌های گیاهان خواهد شد. بنابراین توصیه می‌کنیم یک دیوار کاذب (پرچین چوبی یا پارتیشن چوبی) در اطراف تراس نصب کنید، تا گیاهان همیشه سبز و بدون آسیب بمانند. علاوه‌برای امکان زیباسازی باغچه در حیاط پنت هاوس تنها با کاربرد نرده چوبی فراهم است. 

بهتر است همه محفظه‌های کاشت دارای لایه‌ای زهکشی یا سنگ ریزه و سنگ خرد باشند. همچنین سوراخ‌های زهکشی در پایین قرار گرفته تا به بهترین شکل آب اضافه را هدایت نماید. اطمینان حاصل کنید گیاهان کاشته شده از سطح زمین فاصله‌ای مناسب داشته باشند. با این کار از آسیب به سقف زیرین، ناشی از نشست آب جلوگیری می‌شود و آب حاصل از آبیاری گیاهان یا آب باران به بهترین شکل مدیریت خواهد شد.

مبلمان مناسب حیاط پنت هاوس انتخاب کنید!

نوع مبلمان و متریالی که انتخاب می‌کنید نه تنها باید شیک باشد، بلکه باید از مقاومت بالایی در برابر عوامل طبیعی- محیطی برخوردار باشد. شما انتخاب‌های متعددی برای این بخش خواهید داشت که یکی از آنها مبلمان چوب پلاست است. با این حال بهتر است تحقیقات لازم را داشته باشید. مبلمان فضای باز باید با دقت بالایی انتخاب شوند. زیرا قرار است تمام مدت در برابر نور مستقیم خورشید قرار گیرند.

ضمن این که باید بارش‌های احتمالی باران را در نظر گرفت. پس بهتر است در برابر نفوذ آب نیز مقاوم باشند. اگر در شهری با دما و رطوبت بالا زندگی می‌کنید، قطعا باید محصولی را انتخاب نمایید که در این مورد نیز استحکام خود را حفظ نماید.

 

چوپکس از تولید تا طراحی و اجرا همراه شماست

جهت مشاوره رایگان یا اطلاع از قیمت چوب پلاست با ما در تماس باشید

پنت هاوس چیست و چگونه باید حیاط آن را طراحی کرد!

معرفی چوپکس

شرکت چوپکس از سال ۱۳۸۲ در ایران به عنوان اولین تولید کننده پروفیل چوب پلاست (wood plastic composite) فعالیت خود را آغاز نمود. این شرکت با بیش از 18 سال سابقه درخشان، در این صنعت، سهم چشمگیری از بازار داخلی محصولات چوب پلاست را به خود اختصاص داده است. شرکت چوپکس با بهره‌گیری از خطوط تولید به روز و کادر دفتری مجرب، پروژه‌های متعددی در اقصی نقاط ایران و دیگر کشورهای همسایه همچون: عراق، امارات، عمان و قطر طراحی و اجرا نموده است. در حال حاضر این مجموعه با تولید انواع سطح مقطع پروفیل چوب پلاستیک (محصولات چوپکس) و همچنین برخورداری از تیم‌های مجرب فروش، طراحی و اجرا، قابلیت ارائه خدمات متنوع به شما هموطنان عزیز در سراسر ایران را دارد. 

مشاوره رایگان با کارشناسان چوپکس 

02188044414

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به بالا