چطور آلاچیق بسازیم؟

چطور آلاچیق بسازیم
فهرست مطالب

چگونه آلاچیق بسازیم؟

آلاچیق و کاربردهای آن

آلاچیق سازه‌ای پرکاربرد در فضای باز است که به شما این امکان را می‌دهد تا سرپناهی برای گذراندن وقت داشته باشید. همه ما از کودکی با آلاچیق آشنایی داریم و در مکان‌های عمومی و پر رفت و آمد یا گوشه‌ای از شهر و حتی در ویلا یا پشت بام با نوعی از این سازه آشنا شده‌ایم. بنابراین واژه آلاچیق برای ما کاملا مفهومی و شناخته شده است که در ذهن فضایی برای نشستن یا دورهم جمع شدن اعضای خانواده و دوستان را تداعی خواهد کرد. آلاچیق با محصولات متفاوتی ساخته می‌شود که از جمله می‌توان به: فلز، چوب، چوب پلاست و … اشاره نمود.

چگونه آلاچیق چوبی بسازیم؟

پاسخ به این سوال که چطور آلاچیق بسازیم کمی سخت است، زیرا ساخت آلاچیق نیاز به مصالحی دارد که به راحتی در دسترس نیست. علاوه‌براین درست است که آلاچیق ابعاد بسیار بزرگی ندارد و ساختن آن به نظر ساده می‌آید، اما برای ساخت آن باید تخصص لازم این کار را داشته باشید. به همین علت اگر تصمیم جدی به ساخت و ایجاد آلاچیق در حیاط، سقف روف گاردن یا سایر مکان‌ها را دارید، بهترین کار این است که به شرکت‌های فعال در زمینه اجرای آلاچیق مراجعه نمایید تا همراه با استانداردهای لازم، آلاچیق موردن نظرتان را به بهترین شکل برای شما ایجاد نمایند.

مشاوره رایگان با کارشناسان چوپکس 

02122901835

آشنایی با چند مدل آلاچیق!

طراحی آلاچیق

طراحی آلاچیق بسیار گسترده است و این بستگی به شما دارد که به چه نوع آلاچیق با چه متریال و طرحی علاقه دارید. می‌توانید آلاچیق سنتی یا آلاچیق مدرن انتخاب کنید، می‌توانید آلاچیق چوبی، آلاچیق سیمانی یا آلاچیق فلزی، آلاچیق آهنی یا آلاچیق سنگی انتخاب کنید. علاوه‌براین محلی که تصمیم دارید در آن آلاچیق بسازید نیز مهم است؛ این که بدانید آلاچیق باغی، آلاچیق پشت بامی یا آلاچیق برای حیاط می‌خواهید، از اهمیت بالایی برخوردار است.

آلاچیق سنتی ایرانی

آلاچیق چوبی

آلاچیق سنتی ایرانی که از سال‌های خیلی دور، مورد استفاده قرار می‌گرفته است، آلاچیق چوبی بوده که از همان ابتدا با چوب ساخته می‌شده است. این نوع از آلاچیق طرفداران بسیاری دارد و استفاده از چوب در ساخت این سازه، محیطی گرم و صمیمی را بوجود می‌آورد. اما از لحاظ کیفی آلاچیق چوبی که با چوب خالص ساخته شود، استحکام نداشته و پس از گذشت چندین سال، فرسوده خواهد شد. با این حال هستند افرادی که به دلیل علاقه به چوب و همچنین آلاچیق چوبی ترجیح می‌دهند این سازه را انتخاب نمایند. در این صورت پروفیل چوب پلاست بهترین انتخاب است که بتوان جایگزین چوب نمود.

آلاچیق باغی

آلاچیق باغی بیشتر از نوع آلاچیق چوبی بوده که باغداران برای استراحت در محیط باغ بعد از یک روز کاری خسته کننده یا تفریح آخر هفته با خانواده و دوستان از آن استفاده می‌کردند. امروزه آلاچیق باغی نیز همچنان مور استفاده افراد و خانواده‌های دوستدار طبیعت قرار می‌گیرد. طراحی آلاچیق باغی با توجه به وسعت و متراژ محل مورد نظر انجام می‌شود. علاوه‌براین با ایجاد آلاچیق باغی مکانی برای استراحت و گذراندن اوقات فراغت با دوستان و افراد خانواده در باغ را دارید.

آلاچیق چوبی مدرن

آلاچیق چوبی ساخته شده با چوب پلاست

آلاچیق چوبی مدرن این روزها بسیار زیاد شده است، اما باید قبل از انتخاب آن، به این امر دقت کنید که از لحاظ مقاومت در برابر عوامل فیزیکی چند سال دوام خواهد داشت. پروفیل چوب پلاستیک محصولی نوین در ساخت و اجرای آلاچیق چوبی است؛ چوب پلاست شباهت بیش از اندازه‌ای به چوب دارد که نه تنها از لحاظ ظاهری، بلکه از لحاظ کیفیتی به نسبت چوب و سایر متریال‌ها از استحکام و مقاومت بسیار بالایی برخوردار است. علاوه‌براین شما این امکان را دارید تا آلاچیق مورد علاقه‌تان را با چوب پلاست بسازید.

طرح آلاچیق پشت بام

آلاچیق پشت بامی

آلاچیق پشت بامی سازه‌ایست که در طراحی و اجرای روف گاردن یا بام سبز مورد استفاده قرار می‌گیرد و یکی از المان‌های اصلی در باغبام محسوب می‌شود. آلاچیق پشت بامی که اصولا از نوع آلاچیق چوبی انتخاب می‌شود، این امکان را به شما می‌دهد تا مکانی خصوصی و دوستانه در فضای غیر قابل استفاده پشت بام داشته باشید. همچنین با اجرای آلاچیق پشت بامی در طراحی پشت بام آپارتمان یا پشت بام سنتی می‌توانید بهترین محوطه سازی را داشته باشید.

آلاچیق چند ضلعی از انواع آلاچیق چوبی پرطرفدار

آلاچیق چند ضلعی از انواع آلاچیق چوبی پرطرفدار 

آلاچیق چند ضلعی

آلاچیق چند ضلعی از انواع مدل‌های آلاچیق به شمار می‌آید و به دلیل شکل خاص و چند ضلعی که دارد بسیار مورد استقبال است. این نوع از آلاچیق توسط متخصصین به راحتی قابل اجرا بوده و طراحان با توجه به متراژ محوطه یا فضایی که تصمیم به اجرای آلاچیق چند ضلعی در آن را دارید، طراحی را انجام خواهند داد. این امکان وجود دارد که آلاچیق چند ضلعی کاملا بسته باشد یا تنها نرده چوبی یا حصار کشی چند ضلعی داشته باشد.

مرکز فروش آلاچیق در تهران

مراکز فروش آلاچیق در تهران به صورت پیش ساخته یا از قبل آماده شده بسیار است. اما توصیه ما به شما این است که با طراحان حرفه‌ای فعال در ساخت و اجرای آلاچیق مشاوره نمایید تا بتوانید آلاچیق مورد نظر خود را ایجاد کنید. شرکت‌های معتبر قبل از هر جیز ایده‌های متفاوت را در اختیار شما قرار می‌دهند تا با توجه به سلیقه شما بتوانند آلاچیق را بسازند. همچنین این امکان برای شما فراهم است تا بتوانید ابعاد آلاچیق را تغییر دهید و به نسبت بودجه‌ای که در نظر گرفته‌اید، آلاچیق خود را طراحی نمایید. 

آلاچیق شهرک ساحلی

چوپکس از تولید تا طراحی و اجرا همراه شماست

جهت مشاوره رایگان یا اطلاع از قیمت چوب پلاست با ما تماس بیگیرید

ما آماده ارائه خدمات حضوری و غیر حضوری به شما مشتریان گرامی در تهران و سراسر ایران هستیم

4/5 - (4 امتیاز)
چطور آلاچیق بسازیم؟

مشاوره رایگان با کارشناسان چوپکس 

02122901835

بازگشت به بالا