چوب پلاستیک در بازار جهانی(قسمت اول)

خلاصه

چوب پلاستیک یا چوب پلاست پیشرفت های عمده ای در عملکرد مواد، پردازش و پذیرش توسط مصرف کننده داشته است. رشد کامپوزیت های چوب پلاستیک در آمریکای شمالی از کمتر از 1٪ در اواسط دهه 90 تا بیش از 40٪ در حال حاضر و پیش بینی میشود تا قبل از پایان این دهه (2020) برای رسیدن به بالای 50٪ ، افزایش یافته است.در دهه 1970 و 80 هنگامی که مواد پوششی چوب های سرخ و سرو به طور طبیعی و با دوام بکار گرفته میشدند، ورود و رشد بسیار زیادی (مثل چوب پلاست در حال حاضر) را در بازار پوشش در فضای باز تجربه کردند.

اکنون اجرای چوب پلاستیک به یک بازیگر اصلی در بازار آمریکای شمالی و اروپا تبدیل شده، بسیاری از تجربیات کسب شده در چگونگی استفاده از پوشش های چوبی مورد استفاده قرار گرفته است، پس از آن دور ریخته شده یا بازیافت شده (که هرچند باز در فرآیند بازیافت مقدار قابل توجهی باز هم دور ریخته میشود) که ممکن است به صنعت کامپوزیت های چوبی پلاستیکی کمک کند زیرا چوب پلاستیک از مواد کاملا بازیافتی تولید شده و بعدها هم کامل بازیافت میشود.

در این مقاله مسائل مرتبط با تلاش های بازیافت مواد و فرآیند کامپوزیت های چوب پلاستیک در آینده را مورد بحث قرار خواهد داد. پس از آن جزئیات نحوه استفاده از پوشش چوب پلاستیک را بیان داشته و بعداً براساس ترکیبی از مسائل مربوط به دوام و ویژگی مواد، و همچنین درک مصرف کننده ، نیازها و عدم عملکرد مسائل را تفسیر می کند. هرکدام ممکن است به میزان قابل توجهی بر این امر تأثیر بگذارند.

 

مقدمه

پوشش کامپوزیت چوب پلاستیک (WPC) پیشرفت های اساسی در عملکرد مواد، پردازش و پذیرش مشتری داشته است. در این مقاله به بحث در مورد مسائل مربوط به تلاش های بازیافت مواد و فرآیند چوب پلاست(WPC) در آینده می پردازیم. سپس جزئیات نحوه استفاده چوب پلاستیک و اینکه بعداً بر اساس ترکیبی از خاصیت مواد، مسائل مربوط به دوام و تغییر نیازهای مصرف کننده و درک آنها در مورد مسائل غیر عملکردی توضیح داده می شود. ما معتقدیم که پتانسیل عظیمی برای توسعه بازارهای جدید چوب پلاستیک دست اول و بازیافت شده، وجود دارد.

کفپوش چوب پلاست
کفپوش چوب پلاست

بازارها

تجزیه و تحلیل اخیر از رشد بازار چوب پلاستیک در جهان به ویژه در ایالات متحده می گوید. چوب پلاستیک بیشترین دسترسی را به بازارهای محصولات چوبی کسب کرده است، و همچنین تولیدات آن اجرای سقف کاذب چوبی، نرده چوبی،سقف روف گاردن،نما چوبی و… در حال معرفی به این بازارها و جایگزین چوب های طبیعی و سایر مواد آسیب پذیر شامل بتن و آلومینیوم می گردند.

 

نصب حصار چوبی
نصب حصار چوبی

 

پوشش و حصاربندی(نرده چوب پلاستیک)

در سال 2002، 1.4 میلیون خانه جدید در ایالات متحده ساخته شد. اندازه متوسط ​​این خانه های 215 مترمربع بود. هر یک نیازمند سقف و دیواره ی بادوام بودند. علاوه بر این، بیش از 50٪ از این خانه های جدید دارای پوشش های بیرونی مجاور یا متصل هستند که در زمان ساخت نصب شده اند یا در 5 سال از ساخت اولیه، پوشش های اضافه شده، خواهند داشت. اندازه متوسط ​​این پوشش ها 26 متر مربع بود.در این بازار پوشش ایالات متحده به تنهایی و در مجموع حدود 18.5 میلیون مترمکعب از چوب تصفیه شده(90%) و (10%) چوب پلاست استفاده کرده است. این آمار در سال 2011 به (52%) چوب تصفیه شده و (48%) چوب پلاستیک رسیده است.

 

بازار حصاربندی ایالات متحده 2.6 میلیارد دلار آمریکا در سال 2002 تخمین زده شد و پیش بینی می شود تقریباً 5٪ در سال رشد کند و به 4.8 میلیارد دلار آمریکا تا سال 2019 برسد. در حال حاضر بازار حصاربندی ایالات متحده 45٪ چوب و مواد تلفیقی (مثل چوب پلاست) 44٪ فلز، 6٪ پلاستیک و 5٪ از مواد دیگر است. در حال حاضر چندین تولید کننده ی محصولات ساختمانی چوب پلاست تحت نام های تجاری مختلف در ایالات متحده وجود دارد. و اما در ایران این مقدار تولید بسیار کم است حتی کمتر از کشور هند!

چوب پلاستیک=قابل بازیافت

تولیدکنندگان چوب پلاستیک (WPC) محصولات خود را از نظر زیست محیطی بسیار بی خطرتر از چوب تصفیه شده و با عملکرد بهتر به بازار عرضه کرده اند. چوب پلاست ها در حال حاضر حدود 20 تا 25 درصد برای پوشش خانه ها استفاده می شوند و انتظار می رود سهم آن ها تا سال 2025 به نزدیک 50 درصد افزایش یابد.

در سال 2013، بیش از 805000 تن متریک از کامپوزیت های پلیمر چوبی با 87٪ WPC و 13٪ کامپوزیت فیبر طبیعی تولید شدند و همینطور از سال 2008 تا 2013، استفاده از فیبر چوب به عنوان پرکننده محصولات ساختمانی بر پایه ی پلاستیک (چوب پلاست) از 66٪ به 80٪ رشد یافته است. پیش بینی می شود که رشد بازار بین سال های 2010 تا 2020 به 350،000 تن در اروپا و 2.4 میلیون تن در آمریکای شمالی برسد. این امر مورد انتظار است که پلی اتیلن رزین غالب در بازار WPC آمریکای شمالی با 83٪ سهم موجود در بازار باقی بماند.

 

سقف روف گاردن
سقف روف گاردن

 

نتیجه

رشد پیش بینی شده چوب پلاستیک به دلیل درک عمومی برای دوام بیشتر و کاهش تعمیر و نگهداری با کامپوزیت های چوبی پلاستیکی می باشد. بعلاوه، از ژانویه 2004، EPA استفاده مسکونی از چوب های تصفیه شده با CCA را در ایالات متحده محدود کرد. قبل از آن زمان، CCA رایج ترین و اقتصادی ترین نگهداری تصفیه برای مواد پوششی بود. تصفیه های چوبی جایگزین جدید هزینه ی بیشتری دارند و این امر اختلاف قیمت بین چوب تصفیه شده و چوب پلاست را کاهش می دهد. کاهش اختلاف قیمت  رشد بازار چوب پلاستیک را بیشتر میکند.

 

برای خواندن قسمت دوم این مقاله اینجا کلیک کنید.

با چوپکس فضای خود را احیا کنید.

نظرات و سوالات خود را از طریق دیدگاه یا در قسمت تماس با ما مطرح فرمایید.

همچنین می توانید برای دریافت قیمت و نصب چوب پلاست با شماره ۸۸۸۸۱۸۹۱-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
چوب پلاستیک در بازار جهانی(قسمت اول)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به بالا