چگونه محوطه سازی کنیم؟ | کاربرد چوب پلاستیک در محوطه سازی

Mohavate sazi

محوطه سازی چیست و چگونه محوطه سازی کنیم؟

چگونه محوطه سازی کنیم؟

در پاسخ به سوال چگونه محوطه سازی کنیم باید بگوییم که در معماری سنتی ایران، محوطه سازی جایگاه ویژه داشته و از دیرباز محوطه سازی حیاط منازل مسکونی یا باغ بسیار مورد توجه قرار می‌گرفته است؛ اما با گذشت سالیان و تغییر سبک زندگی، محوطه سازی نیز معنایی نوین به خود گرفته و به دلیل زندگی آپارتمان نشینی، محوطه سازی نیز با تغییرات زیادی روبرو شده است.

بنابراین می‌توان گفت برای محوطه سازی اصولی و حرفه‌ای که همراه با رعایت استانداردهای لازم باشد، باید بدنبال طراحان و معمارانی که در زمینه محوطه سازی فعال هستند باشید. اجرای محوطه سازی در کنار رعایت اصول، با توجه به متراژ، مصالح، طرح ارائه شده و نوع محوطه سازی درخواستی انجام می‌شود که در نتیجه کار تاثیر بسزایی دارد.

محوطه سازی چیست؟

محوطه سازی یکی از فعالیت هاییست که این روزها بسیار مورد توجه است و می‌توان گفت جزء جدایی ناپذیر در صنعت ساخت و ساز به شمار می‌آید؛ محوطه سازی به بیانی ساده، طراحی فضای بیرونی یا خارجی بوده که با المان‌هایی همچون: مبلمان فضای باز، نرده چوبی، کفپوش چوبی، آلاچیق، پرگولا، آبنما و … شکل می‌گیرد.

از تعریف محوطه سازی که بگذریم به این مبحث می‌رسیم که چگونه محوطه سازی کنیم برای اجرای محوطه سازی رعایت چه مسائلی لزوم دارد؟ آیا محوطه سازی حرفه‌ای فنی‌ست یا هر فرد به تنهایی می‌تواند محوطه سازی کند؟

چگونه محوطه سازی کنیم
چگونه محوطه سازی کنیم

مصالح محوطه سازی | کاربرد چوب پلاستیک در محوطه سازی

مصالح محوطه سازی

مصالح محوطه سازی یکی از اصلی‌ترین مواردیست که اهمیت بالایی دارد؛ زیرا این مصالح محوطه سازی بوده که دست آخر باعث جلوه دادن طرح معمار خواهد شد. به همین دلیل برای انتخاب مصالح محوطه سازی باید نهایت دقت را به خرج دهید تا بتوانید ایده‌ای فوق العاده را عملی کنید.

پروفیل چوب پلاستیک محصولیست که از بازیافت چوب، پلاستیک و آرد مخصوص تولید می‌شود به عنوان محصولی نوین که البته دوستدار طبیعت نیز به شمار می‌آید، این روزها در محوطه سازی بسیار کاربرد دارد. 

کاربرد چوب پلاستیک در محوطه سازی

کاربرد چوب پلاستیک در محوطه سازی زیاد است و می‌توان از محصولات چوب پلاستیک در طراحی و اجرای المان‌هایی همچون: مبلمان و سازه، نرده چوبی، کفپوش چوبی استفاده کرد. علاوه‌براین می‌توان از انواع پروفیل چوب پلاستیک در روف گاردن یا بام سبز که به نوعی محوطه سازی محسوب می‌شود به طور گسترده‌ای استفاده کرد. چوب پلاستیک محصولی منحصر بفرد بوده و همانطور که در بالا اشاره کردیم، تلفیقی از بازیافت چوب و پلاستیک همراه با آرد مخصوص است که شباهت زیادی به چوب داشته اما کیفیت بالایی دارد. از لحاظ کیفی می‌توان این گونه بیان کرد که چوب پلاستیک به دلیل برخورداری از استحکام چوب و پلاستیک به طور همزمان محصولی بسیار مقاوم است.

محوطه سازی روف گاردن

محوطه سازی روف گاردن این روزها در کشور ایران بسیار مورد استقبال قرار گرفته است؛ محوطه روف گاردن فعالیتی تخصصی بوده که با توجه به استحکام بام آپارتمان یا منزل مسکونی انجام خواهد شد. روف گاردن علاوه‌براین با توجه به طرح ارائه شده توسط معمار و نیز سلیقه کارفرما اجرا می‌شود که همین امر همچنین در قیمت روف گاردن تاثیر گذار خواهد بود.

کاربرد چوب پلاستیک در محوطه سازی
کاربرد چوب پلاستیک در محوطه سازی

محوطه سازی ویلا

محوطه سازی ویلا در ایران به خصوص در شهرهای شمال کشور و شهرهای اطراف پایتخت پیشرفت چشمگیری داشته و با توجه به اینکه آب و هوای نواحی شمال کشور مرطوب است، چوب پلاستیک گزینه‌ای کاملا مناسب برای محوطه سازی ویلا به شمار می‌آید. علاوه براین طرح چوب، محصولات چوب پلاستیک جذابیت محوطه سازی ویلا را دو چندان می‌کند و مقاومت بالای پروفیل چوب پلاست در برابر رطوبت هوا ضامن کیفیت و طرح ارائه شده خواهد شد.

پروفیل چوب پلاستیک محصولیست که در محوطه سازی ویلا این امکان را برای طراح فراهم می‌کند تا از المان‌هایی مانند: آلاچیق، پرگولا یا سایبان، کفپوش چوبی یا نرده چوبی در مدل‌ها و طرح‌های متنوع بهره برده و محوطه سازی متفاوتی انجام دهد. همانطور که می‌دانید در محوطه سازی ویلا استفاده از آلاچیق بسیار پرکاربرد بوده و طرفداران زیادی دارد.

محوطه سازی باغچه

محوطه سازی باغچه در منازل ایرانی از زمان‌های قدیم مورد توجه بوده است، حال آن که می‌توان با بکارگیری المان‌هایی چون نرده چوبی برای حصارکشی باغچه‌ای زیبا در حیاط منزل درست کرد. نرده چوبی ساخته شده از پروفیل چوب پلاستیک را می‌توانید با توجه به متراژ مساحتی که برای حصار کشی قسمت یا کل باغچه در نظر دارید، اجرا نمایید. علاوه‌براین اگر فضای باغچه شما بزرگ است، حتی می‌توانید در قسمتی از حیاط منزل از مبلمان فضای باز استفاده کنید و به این ترتیب محلی مناسب برای گذراندن اوقات فراقت داشته باشید.

محوطه سازی روف گاردن
محوطه سازی روف گاردن

محوطه سازی هتل

محوطه سازی هتل روشی مرسوم بوده که بسیاری از هتل داران به آن اهمیتی ویژه می‌دهند؛ زیرا یکی از بخش‌هایی که موجب جذب مشتری خواهد شد، محوطه سازی هتل آن هم به طور کاملا حرفه‌ای و بر پایه رعایت اصول و استانداردهای لازم است. استفاده از کفپوش چوبی در محوطه سازی هتل به خصوص اگر مجاور استخر باشد، نمای خاصی را ایجاد خواهد کرد. علاوه‌براین یکی دیگر از المان‌هایی که در فضاسازی هتل تاثیر گذار است استفاده از آلاچیق یا پرگولا در محوطه سازی بوده که میهمانان می‌توانند برای گذراندن اوقات فراقت از آن استفاده نمایند.

محوطه سازی پارک

محوطه سازی پارک در مهد کودک خصوصی در صورتی که بدانید چه المان‌هایی مناسب این مکان است، کار آسانی به شمار می‌آید. در محوطه سازی پارک برای مهد کودک خصوصی می‌توانید از مبلمان فضای باز برای استراحت کودکان استفاده کنید. همچنین نرده چوبی برای جداسازی محل بازی کودکان از مسیرهای رفت و آمد ایده‌ای مناسب است.

 

چوپکس از تولید تا طراحی و اجرا همراه شماست

برای هماهنگی جهت محوطه سازی روف گاردن با شماره 88881891-021 تماس حاصل نمایید

ما آماده ارائه خدمات حضوری و غیر حضوری به شما مشتریان گرامی در تهران و سراسر ایران هستیم

چگونه محوطه سازی کنیم؟ | کاربرد چوب پلاستیک در محوطه سازی
بازگشت به بالا