چگونه کفپوش چوب پلاست خانه خود را طراحی کنیم

WPC 1

دراین مقاله نحوه طراحی ساده برای تراس و سایر بخش های آن از جمله شکل کفپوش، اندازه؛ شکل نرده، مصالح استفاده شده و ویژگی های کاربردی،ارائه شده که به شما اجازه می دهد خودتان این کار را انجام دهید.

 

فرآیند طراحی کفپوش

ممکن است بخواهید یک طراح و یا معمار برای این کار استخدام کنید اما هرچه خودتان را بیشتر درگیر این کار کنید احساس رضایتتان در حین و پایان کار بیشتر خواهد بود.

احتمالا تا به حال خودتان را به عنوان طراح تصور نکرده اید خصوصا که تجربه ای در زمینه طراحی ساختمان نداشته اید، البته از نظر ما هم کار درستی میکنید  که سعی در طراحی یک ساختمان بزرگ نکرده اید. اما طراحی کفپوش معمولا از لحاظ مفهوم ساده است و پروژه کوچکی محسوب می شود. این بدان مفهوم است که چنین پروژه ای توسط یک فرد خلاق که بخواهد اندکی زمان و فکر بگذارد قابل انجام است.

سرقت ایده

همانند یک معمار حرفه ای کارتان را شروع کنید: ایده بدزدید!

نگران این که کفپوش چوبی فضای باز خانه تان شبیه یک خانه دیگر باشد، نباشید مگراینکه تمام خانه و حیاطتان هم شبیه یکی از همسایگانتان باشد.

بدون هیچ شبه ای بروید و از همسایگان و دوستانتان راجع به کفپوش خانه شان، ایده هایشان و علاقه مندی هایشان سوال کنید. معمولا افراد چه برای فخرفروشی و چه غر زدن از صحبت راجع به کفپوش چوبی استقبال میکنند.

حتی در طراحی های پیچیده هم حضور صاحب پروژه می تواند مفید باشد. دقت کنید که کفپوش چوب پلاست تکمیل کننده ی زیبایی حیاط و خانه تان است.

کفپوش چوبی
کفپوش چوبی

طراحی ،بحث راجه به آن و طراحی مجدد:

درباره کفپوش جدید خانه با اعضای خانواده مشورت کنید،ممکن است آن ها ایده خلاقانه داشته باشد. ایده هایی همچون سایه بان،فلاورباکس(گلدان) یا خلق مسیری برای حمل بار به خارج از خانه. یا حتی ایده درباره اینکه طرح کفپوش به چه شکلی باشد. بعضی از اعضای خانواده ممکن است سطح بزرگتری از کفپوش بخواهند ، در حالیکه دیگران ترجیح می دهند سطح کفپوش کوچک تر باشند. نرم افزار طراحی راهی منحصر به فرد برای ساخت کفپوش است،ولی لزوما داشتن چنین نرم افزارهای اجباری نیست.

مخصوصا در شروع پروسه طراحی

در ابتدا با طراحی دستی (اسکیس) روی کاغذ پوستی شطرنجی و با گرفتن عکس از تناسب خانه و محل نصب کفپوش حباطتان و قرار دادن کاغذ پوستی بر روی آن و روی کاغذ پوستی طرح مورد نظر کفپوش چوب پلاست خود را طراحی کنید.

به خودتان فرصت کافی دهید و برای ارائه طرح های اولیه ساعت ها زمان مصرف کنید.

طرح هایتان را روی یخچال قرار دهید تا خانواده و دوستانتان آن را ببینند و نظراتشان را ارائه دهند. اگر ایده هایتان رد شد نا امید نشوید و به فکر طرحهای دیگر باشید.

فراموش نکنید که طراحی تان شامل نشیمن گاه(نیمکت)، گلدان (فلاورباکس) و … باشد. در طول زمان طراحی به فکر این باشید که چگونه می خواهید زمان خود را در آن سپری کنید.

سازه هایی همچون آلاچیق(پرگولا) می تواند فضای شما را کامل تر کند.

یک کار جنجالی:

طراحی کفپوش چوب پلاست یا چوبی نیاز به چند تصمیم گیری دارد. به بعضی از این سوال ها احتمالا فکر کرده و تصمیم هم گرفته اید مثلا برای کفپوش  از چه مصالحی استفاده کنید.اما بعضی از این سوالها احتیاج به بحث بیشتری دارند. آیا  جکوزی در فضای باز هم میخواهید؟ اگر قرار است داشته باشید کجا برایش مناسب است؟ مشکلات رایج در زیر آورده شده است:

  • به چه فضاهای خارجی نیاز دارید؟ چگونه فضا ها را به مسیرهای رفت و آمد وصل میکنید؟
  • چگونه تراس ورودی را به شکل خاص و جذابی به سایر بخش های خانه وصل میکنید که هم حرفه ای به نظر برسد و هم دور افتاده به نظر نرسد.
  • برای اینکه DECK زیبا و ماندگار باشد از چه عناصری استفاده میکنید؟
  • چگونه کفپوش را جهت دهی کنید که دید خوبی از منظره بدست دهید؟
  • تراس جلوی ساختمان پله روبه بالا دارد که دراین صورت به نرده هم احتیاج دارید. یا میتوانید به گونه ای طراحی کنید که پله به پایین بخورد و نرده هم استفاده نکنید؟
  • راجع به مصالح مصرفی برای تمام بخش های مختلف از جمله کفپوش، نرده چوبی و ستون ها  و گلدان(فلاورباکس) و نیمکت تصمیمی گرفته اید؟
  • محلی برای استخر آب گرم یا جکوزی میخواهید اختصاص دهید؟
  • مکانی را برای نصب روشنایی در نظر گرفته اید؟ تصمیم به استفاده از چه نوع وسایل روشنایی دارید؟
  • حریم خصوصی، سایه بان و لوازم حفاظتی در برابر باد را چگونه تامین میکنید؟
  • اگر فکر میکنید شرایط محیطی خانه، ساخت را سخت میکند، همه آنها را مد نظر بگیرید. مثلا اگر شیب حیاطتان خیلی زیاد است و یا درصورتیکه ناچار شود کفپوش را بیش از 2متر در هوا بالا بیاورید، حتما شرایط را بررسی کرده و راجع به نحوه اجرای آن فکر کنید.
کفپوش چوب پلاست
کفپوش چوب پلاست

در پایان

در پایان یکی از موارد تاثیرگذار در تصمیم گیری های شما بودجه است. ممکن است به خاطر کمبود پول ناچار شوید از مصالح ارزانتری استفاده کنید و یا سایز تراس یا بالکن ورودیتان را قربانی مصالح مورد علاقه تان کنید.

اگر شرایط مالی خیلی سخت است میتوانید پروژه را در چند مرحله انجام دهید. در هر مرحله بخشی از کار را انجام دهید و باقی را برای بعد بگذارید. فقط کافی است مطمئن شوید که هر مرحله به خوبی انجام شده و با افزودن محصول مرحله بعد از یک دستی آن کاسته نشده.

با چوپکس فضای خود را احیا کنید.

نظرات و سوالات خود را از طریق دیدگاه یا در قسمت تماس با ما مطرح فرمایید.

همچنین می توانید برای اجرای کفپوش چوبی در تهران و قیمت کفپوش چوبی در تهران یا سراسر ایران با شماره ۸۸۸۸۱۸۹۱-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
چگونه کفپوش چوب پلاست خانه خود را طراحی کنیم

۲ نظر درباره “چگونه کفپوش چوب پلاست خانه خود را طراحی کنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به بالا