20 ایده طراحی زیبا و الهام بخش روف گاردن

20 ایده طراحی زیبا و الهام بخش روف گاردن
فهرست مطالب
فکر کردن به روف گاردن و داشتن مکانی زیبا، سرسبز و دنج می‌تواند به صورت اعجاب انگیزی جذاب و هیجان انگیز باشد. اما این فکر زیبا عموما به عنوان یک فکر غیر واقعی شما را آزرده خاطر می‌کند. قیمت‌های بالای ملک و باغ در اطراف تهران عملا امکان تحقق این آرزو را غیر ممکن کرده است.

ایده طراحی روف گاردن

آیا تا به حال تصور کرده‌اید که بیشتر ما سطح وسیع و با ارزش پشت بام‌های خود را نادیده گرفته و فقط به عنوان انباری یا جای برای قرار دادن کولر از آن استفاده می‌کنیم؟ این در صورتی است که شما پتانسیل داشتن یک باغ زیبا، سرسبز و دنج را برروی بام خود و در نزدیک‌ترین موقعیت به منزل خود را دارید. در مرحله اول داشتن ایده‌هایی زیبا و ساده برای ساخت بام سبز (روف گاردن) و معلومات ابتدایی در مورد کاشت گیاه برروی بام لازمه تحقق این رویا می‌باشد .
ایده طراحی روف گاردن
امروزه ایده طراحی روف گاردن بسیار خلاقانه و نوآورانه شده است؛ به منظور درک بهتر از این موضوع ما بیست نوع روف گاردن زیبا که تاکنون ساخته شده را به شما نشان می‌دهیم. اگر علاقه مند شدید بهتر است به فکر ساخت اولین بام سبز رویایی خود باشید.

1-روف گاردنی برای کاشت سبزیجات

ارگانیک روف گاردن یک ایده بسیار عالی برای کسانی است که می‌خواهند روی بام خود کشاورزی کنند. کشت گیاهان با گونه‌های متفاوت همچون سبزیجات و بوته‌ها فصلی که نیاز به کمتر از سی سانتی متر خاک دارند به راحتی با مقدار اندک دانش و تخصص قابل تحقق است. این نه تنها موجب لذت بردن از رشد گیاهان و میوه‌ها می‌شود، بلکه می‌تواند پایه‌ای از یک کسب و کار خانوادگی سودآور را نیز ایجاد کند.
روف گاردنی برای کاشت سبزیجات

2- روف گاردن و استخر

در ظهر تابستان چه چیزی می‌تواند آرامش بخش‌تر و لذت بخش‌تر از استراحت کردن در کنار یک استخر برروی روف گاردن باشد؟ شما با طراحی یک روف گاردن مقاوم به همراه زیر ساختی مطمئن و سیستم زهکشی به راحتی می‌توانید در کنار روف گاردن تان از یک استخر کوچک هم لذت ببرید. در بسیاری از موارد با اسباب‌های مختلف مانند: چتر رنگی، فلاورباکس، چمن مصنوعی و .. آن را زیباتر کنید.
روف گاردن و استخر

3- روف گاردن با کفپوش بتونی یا سنگی

اگر شما طرفدار طراحی ساده (مینیمال) هستید، اینگونه بام به شما توصیه می‌شود. استفاده از تایل‌های بتونی یا سرامیکی می‌تواند ایده بسیار ساده و خلاقانه ای باشد که امروزه به صورت وسیع در طراحی‌های داخلی و خارجی استفاده می‌شود. اینگونه کفپوش که عموما به صورت کاذب می‌باشد اجازه تعبیه تاسیسات و برق کشی را از سطح زیرین کفپوش می‌دهد و با الحاق فضاهای همچون: گلدان و سطوح سبز ساخت این ایده زیبا عملی می‌شود. استفاده از این فضاها در تابستان و بهار بسیار لذت بخش است.
روف گاردن با کفپوش بتونی یا سنگی

4- روف گاردن با گیاهان تزئینی و نورپردازی

نورپردازی مهم‌ترین مبحث در مورد ایده طراحی روف گاردن هاست. قسمتی از زیبایی و شکوه یک باغ بام بستگی به روشنایی آن در شب دارد. برای استفاده از گیاهان زینتی باید طوری آنها را در باغچه یا فلاورباکس چوبی قرار دهید که انعکاس نور یا چراغ‌های تزیئنی بخش زیباتر آن را به نمایش بگذارد تا علاوه‌بر یک دکور زیبا از جذابیت تمام و کمال روف گاردن خود لذت ببرید. نورپردازی در ایجاد آرامش و حس عاشقانه در شب کمک شایانی می‌کند.
روف گاردن با گیاهان تزئینی و نورپردازی

5- روف گاردن برای پخت و پز

لذت بردن از پخت و پز در فضای باز به خصوص برای دوستداران کباب و باربیکیو می‌تواند جذاب باشد. در این راستا در کنار باغچه، آلاچیق، فواره و یک میز ناهارخوری کاملا مجهز با تجهیزات پخت و پز هر آشپزی را می‌تواند عاشق شگفتی این روف گاردن کند و همه از خوردن یک غذای خوشمزه در کنار هم نهایت لذت را خواهند برد.
روف گاردن برای پخت و پز

6-ادغام سینما خانگی با روف گاردن

لذت بردن از یک فیلم سینمایی در باغ سبز می‌تواند لوکس‌ترین سرگرمی ‌را در آخر هفته برای شما به ارمغان بیاورد. شما می‌توانید با هنر باغبانی و کشت گیاهان مختلف و ایجاد یک فضای خاص برای محل قرار گرفتن صحنه نمایش، یک محیط شاد پر از سرگرمی ‌برای خود ایجاد کنید.
ادغام سینما خانگی با روف گاردن

7- روف گاردنی برای صرف غذا

صرف غذا برروی بام سبز (روف گاردن) لذت وصف ناپذیری را به طعم غذای دلخواه شما می‌افزاید. طعم سبزیجات معطری که دست پرورده شما برروی بامتان است و آرامش فضای ایجاد شده برروی بام لذت مضاعفی از آنچه که از تجربه صرف یک غذا دارید را به شما و میهمانانتان می‌بخشد. قرار دادن یک میز چوبی و نورپردازی کلاسیک نقطه‌ای ایده وصف ناپذیری برای اینگونه بام‌ها می‌باشد.
روف گاردنی برای صرف غذا

8- روف گاردنی با قابلیت پخش موسیقی

داشتن سیستم صوتی مناسب برروی بام هم سرگرم کننده و هیجان انگیز است؛ با قرار دادن سیستم صوتی در فضای مناسب و پنهان کردن بلندگو در بین گیاهان و جایی مناسب شما می‌توانید بهترین ضیافت ها را برروی بام خود برگزار کنید .
روف گاردنی با قابلیت پخش موسیقی

9-روف گاردن محلی برای بازی کودکان

اگر در محل سکونت خودتان فضای مناسبی برای بازی کودکان ندارید دیگر نگران نبود محیط‌های سرگرم کننده برای آنها نباشید. با قرار دادن تاب و سرسره می‌توانید روف گاردن خود را تبدیل به پارکی برای کودکانتان کنید؛ البته رعایت اصول ایمنی در چنین فضایی بسیار ضروری می‌باشد.

10-روف گاردن محلی برای نگهداری ماهی

با نصب یک آکواریوم یا حوض برروی بام می‌توانید لذت داشتن و نگهداری از ماهی را تجربه کنید؛ البته انتخاب صحیح نوع ماهی برای چنین فضایی بسیار مهم است.
روف گاردن محلی برای نگهداری ماهی

11-روف گاردن در کنار اتاق نشیمن

اگر شما از دسته انسان‌های عاشق طبیعیت هستید چرا به فکر زندگی برروی بام نیستید؟ یک ایده بسیار جذاب ساخت یک فضای کاملا مبله و زیبا برروی بام می‌باشد. چنین فضایی به شما حس زندگی در یک باغ زیبا و خارج از محیط شهری را می‌دهد.

12-روف گاردن هنری

عاشقان هنر و عتیقه جات می‌توانند برروی باغ سقفی خود به طراحی یک دکور با آثار هنری، مجسمه و لوح‌های قیمتی بپردازند. آنها می‌توانند خلاقانه آثار هنریشان را با ایده‌های باغ سبز تطبیق دهند تا یکی از بهترین باغ‌های پشت بام را تولید کنند.

13- باغ وحشی برروی بام

از بین تمام ایده‌های روف گاردن ایده داشتن یک باغ وحش خانگی از همه جالبتر است. برای حیوانات اهلی خود تعدادی خانه محیا کنید و آنطرف تر یک قفس برای پرندگان بگذارید. این بام مثال یک سرزمین اعجاب انگیز است که شما هم از روف گاردنتان با تمامی‌سر سبزی‌اش و هم از حیوانات دوست داشتنیتان که خود مصداق عین طبیعت هستند لذت خواهید برد.

14-روف گاردن محلی برای نوشیدن و بار خانگی

در روف گاردن خود می‌توانید بار خانگی خود را تعبیه کنید و از نوشیدن در کنار دوستان نهایت لذت را ببرید. این فضا در کنار موسیقی آرامبخش و پوشش گیاهی سبز زیبایی محصور کننده‌ای را به ارمغان می‌آورد .

15-روف گاردن با آبنمای جوشان

با ایجاد تعدادی برکه و آبنما برروی پشت بام می‌توانید چشمه‌های فانتزی کوچکی درست کنید که طبیعیت زیبا را به خانه شما می‌آورد. هرچه تعداد برکه‌ها بیشتر باشد این طرح را خلاقانه و جذاب می‌کند. البته سنگین شدن سقف و سیستم زهکشی مناسب باید در تمامی‌ مراحل ساخت این برکه‌ها در نظر گرفته شود.
روف گاردن با آبنمای جوشان

16-روف گاردنی با طراحی ساده ارگانیک

دکورهای ارگانیک بیشترین محبوبیت را این روزها دارند. طراحی ارگانیک نه تنها ساده‌ترین راه برای رسیدن به ایده بام سبز بلکه واقع بینانه‌ترین روش برای رسیدن به این منظور می‌باشد. این نوع ایده طراحی از قدیمی‌ترین طراحی‌های موجود برای ساخت بام سبز برروی بام خانه تان می‌باشد.
روف گاردنی با طراحی ساده ارگانیک

17 – روف گاردن محلی برای بازی و سرگرمی

یک زمین بازی حرکتی نوآورانه برای سرگرم شدن و ورزش کردن شماست. ساخت زمین تنیس برروی بام‌های بلند و عریض یا ایجاد امکاناتی همچون: پینگ پنگ و فوتبال دستی از این نوع ایده‌های نوآورانه است. پیشنهاد می‌شود کمی‌خلاقیت به آن اضافه کنید و حاشیه زمین بازی را با گیاهان و نورپردازی ها متنوع تزئیین کنید.

18-روف گاردن با طراحی فرانسوی یا اروپایی

یکی از جذاب‌ترین طراحی‌های روف تاپ طراحی اروپایی و بارزترین آن طراحی فرانسوی است؛ در اینگونه طراحی رواق و ستون‌های بزرگ و همچنین آلاچیق بسیار غالب می‌باشد.

19-روف گاردن با طراحی تلفیقی کلاسیک و معاصر

تلفیق سبک کلاسیک و سبک‌های معاصر به خوبی در معماری اسپانیایی دیده می‌شود؛ این ایده برای علاقمندان طرح‌های کلاسیک و طرح‌های مدرن کاربری دارد.

20- روف گاردن با طراحی مدولار

استفاده از جعبه‌های کاشت گیاه و یا گلدان‌های جعبه‌ای شکل، ظاهری حرفه‌ای به بام شما می‌دهد در این روش کاشت گیاه بسیار آسان و تغییر طراحی بام به آسانی موثر می‌باشد. این یکی از رایج‌ترین روش‌های ایده طراحی روف گاردن بوده و جز بام سبز‌های اقتصادی حساب می‌شود.

 

چوپکس از تولید تا طراحی و اجرا همراه شما

مشاوره رایگان با کارشناسان چوپکس 

02122901835

برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به صفحه مراجعه سوالات متداول نمایید.

جهت اجرای روف گاردن و همچنین اطلاع از قیمت چوب پلاست با ما در تماس باشید

 

4.3/5 - (3 امتیاز)
20 ایده طراحی زیبا و الهام بخش روف گاردن

مشاوره رایگان با کارشناسان چوپکس 

02122901835

یک دیدگاه در “20 ایده طراحی زیبا و الهام بخش روف گاردن
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به بالا