معرفی لوور چوبی

لوور یا کرکره سبکی از طراحی به صورت خطی (عمودی)، افقی یا بعضا زاویه دار، با استفاده از محصولات متفاوت بوده که در معماری داخلی و خارجی کاربرد دارد. به این ترتیب که با متریال‌هایی مانند پروفیل چوب پلاست بخشی از: نما، سقف، دیوار و … در فضای باز یا بسته به صورت لوور اجرا می‌شود. این سبک طراحی از تابش مستقیم نور خورشید یا ورود مستقیم جریان هوا جلوگیری خواهد کرد. لوور یا کرکره یکی از بهترین راه‌ها برای افزودن ارزش طولانی مدت به ملک شما است.
لوور را نه تنها می‌توان به عنوان موارد یاد شده بکار برد، بلکه می‌توان به عنوان عنصری اصلی که موجب تغییر چشمگیر محیط داخلی یا خارجی می‌شود، به آن نگریست. به تازگی رویکردهای جدیدی برای ترکیب این طرح و ایده در فضاهای مسکونی و تجاری- اداری وجود دارد، تا نه تنها نور را تعدیل کند، بلکه به عنوان یک محرک زیبایی شناختی نیز عمل کند.

لوورها به دلیل اینکه نیمه باز هستند، نور را از خود عبور می‌دهند و بر اساس حرکت خورشید سایه‌های جالبی ایجاد می‌کنند. این یک راه حل نوین و ترکیبی مناسب از عملکرد و ظرافت است. از این عنصر می‌توان به جای دیوارهای کاذب یا پارتیشن‌ها، استفاده کرد تا به عنوان سازه‌ای برای تنظیم نور عمل کند. لوور اغلب در مراکز و خانه‌های مدرن استفاده می‌شود و این روزها چوب پلاست یکی از پرطرفدارترین متریال‌هاییست که برای اجرای لوور چوبی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

شما می‌توانید با نصب لوورهای باز یا بسته، ارتباط فضای باز با طبیعت را برجسته‌تر کنید. این سازه برای محافظت از ورود هوا و برای حفظ حریم خصوصی نیز عالی است. پوشش جزئی امکان دید بدون مانع از بیرون را فراهم می‌کند و در عین حال در صورت نیاز، ما را از تابش مستقیم نور خورشید نجات می‌دهد.
از این سبک طراحی می‌توان برای اجرا به عنوان سقف لوور چوبی نیز استفاده کرد. حتی کاربرد آن در نمای ساختمان یا زمانی که به عنوان پوششی برای حیاط مورد استفاده قرار می‌گیرد، بسیار شیک و متفاوت است. این سازه عنصری را برای حفظ حریم خصوصی فراهم می‌کند.

لوور چوبی / لوور چوب پلاست
بهترین لوور چوبی چیست ؟​

بهترین لوور چوبی چیست ؟

لوور چوبی یا کرکره چوبی از قدیم طرفداران بسیاری داشته است. منتهی اگر تصمیم دارید این عنصر را در فضای باز استفاده کنید، قطعا باید متریالی مناسب برای اجرای آن در نظر بگیرید. از آنجایی که کاربرد چوب طبیعی در فضای باز بسیار آسیب پذیر بوده، بنابراین می‌توانید بهترین جایگزین یعنی پروفیل چوب پلاست را برای آن برگزینید. شباهت بسیار بالای این محصول به چوب طبیعی، باعث شده تا به عنوان محصولی مناسب برای فضای باز و جایگزینی اصلی برای چوب طبیعی در نظر گرفته شود. لوور چوبی یا لوور چوب پلاست در اجرای سازه‌های پرکاربردی همچون پرگولا چوبی یا آلاچیق چوبی کاربرد دارد.

ضمن اینکه می‌توان از آن در ایجاد حریم خصوصی برای دیوار کشی یا حصارکشی، ایجاد حریم خصوصی در تراس یا بالکن، ایجاد حریم خصوصی در بام یا هر نقطه دیگر استفاده کرد.
لوور چوبی در صورتی که با پروفیل چوب پلاست برای فضای بیرونی اجرا شود، قطعا مزایای بی‌شماری خواهد داشت. از یک سو دوام و استحکام بالای این محصول و از سوی دیگر برخورداری از ظاهری شبیه به چوب طبیعی باعث می‌شود تا شما زیبایی را در کنار کیفیت داشته باشید.
برای اینکه بتوانید از این طرح در فضاهای بیرونی استفاده کنید، قطعا چوب پلاست بهترین انتخاب برای شما خواهد بود. از کاربردهای این طراحی برای اجرای عنصر در محیط بیرونی می‌توان به نمای لوور چوبی اشاره کرد.

معرفی لوور چوب پلاست

لوور چوب پلاست همانطور که از نام آن پیداست، اجرای طرح لوور با پروفیل چوب پلاست در زمینه‌های متعدد است. برای مثال یکی از انواع کاربرد این محصول نما بوده که می‌توان طرح لوور را برای نمای ساختمان با چوب پلاست اجرا کرد. کاربری دیگری که می‌توان برای اجرای لوور با چوب پلاست معرفی کرد، لوور چوبی سقف است. سقف کاذب چوب پلاست را می‌توان به صورت لوور در کمترین زمان ممکن اجرا کرد. این گزینه در معماری داخلی کاربرد دارد. اما در دیگر مواردی همچون دیوار یا پارتیشن چوب پلاست نیز می‌توان طرح لوور را پیاده سازی کرد.

لوور چوب پلاست​
لوور چوبی

در بیشتر مواقع دیده می‌شود که از ترمو یا چوب طبیعی برای اجرای طرح لوور در فضای باز استفاده می‌شود. اما بهترین ایده این است که چوب پلاست را جایگزین نمایید. این محصول با قرار گرفتن به صورت دائمی در هوای باز و آزاد آسیب نخواهد دید. تابش مستقیم نور خورشید یا بارش برف و باران موجب آسیب به محصول نخواهد شد. حشرات موذی یا موریانه و … موجب از بین رفتن چوب پلاست نمی‌شود.
این محصول دچار پوسیدگی یا شکستگی نخواهد شد. در عوض شکل اولیه خود را حتی پس از گذشت سال‌ها حفظ خواهد کرد. زیرا پروفیل چوب پلاستیک محصولی مناسب فضای باز بوده و برای این منظور تولید می‌شود. ضمن اینکه رنگبندی متنوعی داشته و در صورتی که تصمیم بگیرید، عنصر مورد نظر خود را با محیط تطبیق دهید، می‌توانید از بین 6 رنگ موجود، رنگ دلخواهتان را برگزینید.

ابعاد لوور چوبی چگونه است ؟

ابعاد لوور چوبی با توجه به اینکه در چه زمینه‌ای اجرا خواهد شد، متفاوت است. برای مثال اگر شما قصد دارید که از این طرح در نمای ساختمان استفاده نمایید، قطعا از پروفیل‌های چوب پلاست مختص نما استفاده خواهد شد. بنابراین ابعاد پروفیل چوبی که برای نما استفاده می‌شود، متفاوت است. زیرا سطح مقاطع پروفیل‌های چوب پلاستی که برای نمای ساختمان تولید می‌شود، متغیر بوده و تنوع بالایی دارد.

ابعاد لوور چوبی چگونه است ؟​

برای سقف کاذب لوور نیز این مورد صادق است. ابعاد پروفیل چوبی که برای اجرای سقف در نظر گرفته می‌شود از آنجایی که مختص سقف کاذب است، سطح مقاطع مختلفی خواهد داشت. برای کسب اطلاع بیشتر در اینباره می‌توانید از پروفیل‌های چوب پلاست تولید شده در شرکت چوپکس دیدن فرمایید.

قیمت لوور چوبی چگونه تعیین می‌شود ؟​

قیمت لوور چوبی چگونه تعیین می‌شود ؟

از انجایی که هزینه همیشه یکی از آیتم‌های اصلی در اجرای پروژه‌های متعدد به شمار می‌آید، موارد بسیاری بر روی آن تاثیر گذار خواهد بود. قیمت لوور چوبی نیز از این قاعده مستثنی نبوده و بر طبق مواردی همچون: متریالی که برای اجرای آن استفاده می‌شود، همینطور متراژ و مساحت و پروژه مورد نظر متغیر خواهد بود.
اما بهترین راه اطلاع از قیمت لوور چوبی این است که شما ابتدا پروژه مورد نظر را مشخص نموده و در نهایت با تیم متخصص در این زمینه تماس بگیرید تا بتوانید از هزینه‌های مرتبط با آن مطلع شوید.

از سوی دیگر نیز اینکه بتوانید از متریالی مقرون به صرفه و با کیفیت که با گذشت زمان نیازی به تعمیر و نگهداری یا تعویض نداشته باشد، در اجرای این طرح استفاده کنید، قطعا شود خواهید کرد. در هر صورت تعیین قیمت لوور چوبی متناسب با بودجه شما امکان پذیر بوده و تنها راه مشاوره با کارشناسان حرفه‌ای در این زمینه است.

برای خرید لوور چوبی چگونه اقدام کنیم ؟

خرید لوور چوبی را می‌توان به آسانی و با مراجعه به شرکت‌های فعال در این زمینه انجام داد. البته باید به این نکته اشاره کنیم که منظور از خرید لوور چوبی پروفیل‌های چوب پلاستی است که برای اجرای طرح لوور کاربرد دارد.
بنابراین شما می‌توانید با مشاهده انواع پروفیل‌های مختص اجرای لوور در نما یا سقف یا دیوارپوش و … اقدام به خرید لوور چوبی مختص پروژه مورد نظر نمایید. برای این کار نیز می‌توانید پس از دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان چوپکس اقدام به خرید نمایید.

برای خرید لوور چوبی چگونه اقدام کنیم ؟​

نصب و اجرای لوور چوبی به چه صورت است ؟

نصب و اجرای لوور چوبی در صورتی که از پروفیل چوب پلاست استفاده شود، به آسانی و در کمترین زمان ممکن از طریق روش نصب خشک انجام خواهد شد. به این معنا که پروژه مورد نظر چه نما یا دیوارپوش و … باشد، به صورت خشک و بدون نیاز به ملات یا آب، تنها از طریق زیرسازی حرفه‌ای و اصولی انجام خواهد شد.
برای نصب و اجرای لوور چوبی با پروفیل چوب پلاست، تیم اجرایی حرفه‌ای و متخصص چوپکس به محل مورد نظر اعزام شده و در مدت زمان کوتاهی، نصب را انجام خواهند داد. البته این مورد بستگی به متراژ و مساحت نیز دارد. بعضا پروژه‌های با متراژ بسیار بالا مدت زمان بیشتری برای اجرا نیاز خواهند داشت. که این روند کاملا طبیعی خواهد بود.

نصب و اجرای لوور چوبی به چه صورت است ؟

لوور چوبی نما یکی از طراحی‌های قابل اجرا با چوب پلاست در نما چوبی بوده که این روزها بسیار پر طرفدار است. از آنجایی که نمای چوبی خود طرفداران بسیاری دارد، این طرح قابل اجرا با چوب پلاست در نما بسیار شیک و خاص جلوه خواهد کرد. از ویژگی‌های این نما می‎توان به ترکیب آن در کنار دیگر مصالح یعنی سنگ یا سیمان اشاره کرد.
لوور چوبی نما در صورتی که با چوب پلاست اجرا شود، همچون سایر عناصری که با این محصول اجرا می‌شود، از روش نصب خشک و بدون ملات برخوردار است. این روش نصب امروزه بسیار مورد توجه بوده، ضمن اینکه موجب سرعت عمل تیم نصب و همینطور اتمام سریع‌تر پروژه مورد نظر خواهد شد.

لوور چوبی نما قابل اجرا با چوب پلاست از ویژگی‌های منحصر بفردی برخوردار است. هنگامی که شما این طرح را در نما به کار برید، بدون شک می‌توانید هارمونی متفاوتی را در نمای ساختمان بوجود آورید. از شکل ظاهری متفاوت گرفته تا کیفیت بالایی که با اجرای این محصول می‌توان برخوردار شد، همه از مزایای چوب پلاست است.

خوشبختانه چند کاربره بودن محصولات چوب پلاست باعث شده تا بتوان از این متریال در زمینه‌های متعدد استفاده کرد. بنابراین شما می‌توانید براساس پروژه‌ای که در نظر دارید پروفیل چوب پلاست را بکار برید. ضمن اینکه محصولات چوپکس دارای گارانتی بوده و توسط تیم طراحی مجرب طرح‌های متنوعی به شما ارائه خواهد شد. پس از تاییدیه نهایی از سمت کارفرما طرح ارائه شده توسط تیم اجرایی چوپکس به بهترین شکل ممکن نصب خواهد شد.

لوور یا کرکره سبکی از طراحی به صورت خطی (عمودی)، افقی یا بعضا زاویه دار، با استفاده از محصولات متفاوت بوده که در معماری داخلی و خارجی کاربرد دارد. به این ترتیب که با متریال‌هایی مانند پروفیل چوب پلاست بخشی از: نما، سقف، دیوار و … در فضای باز یا بسته به صورت لوور اجرا می‌شود. این سبک طراحی از تابش مستقیم نور خورشید یا ورود مستقیم جریان هوا جلوگیری خواهد کرد. لوور یا کرکره یکی از بهترین راه‌ها برای افزودن ارزش طولانی مدت به ملک شما است.
لوور را نه تنها می‌توان به عنوان موارد یاد شده بکار برد، بلکه می‌توان به عنوان عنصری اصلی که موجب تغییر چشمگیر محیط داخلی یا خارجی می‌شود، به آن نگریست. به تازگی رویکردهای جدیدی برای ترکیب این طرح و ایده در فضاهای مسکونی و تجاری- اداری وجود دارد، تا نه تنها نور را تعدیل کند، بلکه به عنوان یک محرک زیبایی شناختی نیز عمل کند.

Rate this page
بازگشت به بالا