سقف کاذب چوبی و انواع سقف کاذب ارزان

4492 3640110857 db80356eba b 1024x683 min 1

سقف های کاذب مخصوصا سقف کاذب چوبی با توجه به کاربردهایشان می توانند انواع مختلفی داشته باشند.امروزه با توجه به گران شدن این تایل های سقفی از مواد متنوعی برای ارائه انواع متفاوتی از ویژگی ها استفاده می شوند مقاله ای از ارزانترین سقف های کاذب رو برای شما به تحریر درآورده ایم.

چرا به سقف کاذب احتیاج دارید؟

یک ساختمان مسکونی و تجاری بدون سقف مناسب ناقص است. سقف بلندترین و مهمترین قسمت ساختمان است که از عناصری مانند باد، درجه حرارت زیاد یا کم، نور خورشید، برف و باران محافظت می کند. علاوه بر ایجاد محافظت، سقف به عنوان مکانی کار می کند که ساکنین یک ساختمان می توانند با ایجاد سقف های کاذب جذاب و با استفاده از پنل های سقفی تزئینی که می توانند چشم ها را به خود خیره کنند، از آن لذت ببرند.

علاوه بر زیبایی شناسی، سقف های کاذب ویژگی های کاربردی را ارائه می دهند که باعث می شود کاربرد آن ها از جهات بیشتری افزایش یابد. به عنوان مثال، سقف کاذب چوبی، آکوستیک خوبی را فراهم می کنند که در آن صداهای مورد نیاز قابل افزایش است و در عین حال صداهای ناخواسته به حداقل می رسد. آن ها فضای لازم را برای قرار دادن سیم های برقی، لوله ها و مجاری تهویه هوا فراهم می سازند. سقف های کاذب می توانند نور را منعکس کنند که این امر نیاز به نور مصنوعی غیر ضروری را کاهش می دهد و در نتیجه باعث کاهش مصرف انرژی می شود. این پنل های سقفی همچنین ویژگی های ایمنی در برابر آتش و مقاومت در برابر رطوبت را دارند.

زیبایی و دوام

بنابراین ، یک سقف کاذب که به خوبی برنامه ریزی شده است، هر دو ویژگی کاربردی و زیبایی شناختی را ارائه می دهد که می تواند چندین برابر محیط کار را تقویت کند.

سقف های کاذب با توجه به کاربردهایشان می توانند انواع مختلفی داشته باشند. این تایل های سقفی از مواد متنوعی برای ارائه انواع متفاوتی از ویژگی ها استفاده می شوند. پنل های سقفی کاذب معمولاً در طرح های پیچیده مورد استفاده هستند و می توانند ویژگی های زیبایی شناختی سقف را تقویت کنند.

انواع پنل های سقفی کاذب

سقف های کاذب را می توان در درجه اول با توجه به نوع مواد استفاده شده طبقه بندی کرد. هر ماده مزایا و مضرات مخصوص به خود را ارائه می دهد. ترکیبی از مواد می تواند هر دو ویژگی کاربردی و زیبایی شناختی را ارائه دهد.

برخی از انواع محبوب پنل های سقفی کاذب عبارتند از:

  • سقف کاذب گچ پاریس
  • سقف کاذب گچی
  • سقف کاذب چوبی یا چوب پلاست
  • سقف کاذب فیبری
  • سقف کاذب فلزی
  • سقف کاذب شیشه ای
  • سقف کاذب PVC
  • سقف کاذب پارچه و چرم مصنوعی
سقف کاذب ترکیبی
سقف کاذب شیشه ای

سقف کاذب گچ پاریس

POP در اصل گچ است که محتوای آب آن (که با گرم کردن گچ به دمای تبخیر آب) ایجاد می شود، به شکل پودری موجود است. هنگامی که آب اضافه می شود سخت می شود و مواد سقفی خوبی را ایجاد می کند. POP علاوه بر اینکه عایق های خوبی از سرما و گرما هستند، بدون تعمیر و نگهداری بسیار مقاوم است. سقف های کاذب POP در طراحی های مختلف قابل اجرا است و می تواند موارد مختلفی از جمله یکنواختی و همچنین طرح هایی با اشکال مختلف را ارائه دهد. همچنین ماده ای عالی برای بهبود شرایط نوری است. مهمترین عیب در POP گرایش آن به ترک خوردن با گذشت زمان است.

پنل های سقف کاذب گچی

گچ یک سولفات کلسیم به عنوان یک ماده معدنی تبخیری است. این ماده به دلیل داشتن عایق حرارتی و صوتی، سبک بودن و مقاومت در برابر آتش، یک ماده محبوب برای سقف های کاذب است. همچنین یک ماده ی نرم است. برای ساخت سقف کاذب می توان تخته های گچی مربعی را از یک چارچوب آهنی آویزان کرد. گچ به طور طبیعی در رنگ های قهوه ای، سفید، قرمز، زرد و خاکستری موجود است. همچنین به عنوان یک ماده شفاف یا بی رنگ موجود است. با تکمیل کردن آن ها با روکش و رنگ، زیبایی ظاهری تخته های گچی قابل افزایش است. تخته های گچی همچنین قابل استفاده در زمینه ی کاغذ دیواری و تکمیل بافت هستند. گچ کاملاً انعطاف پذیر است و به راحتی می تواند گزینه های مختلفی از شکل و بافت را ارائه دهد – ساده، منحنی، پله ای و تزئینی.

سقف لوور چوبی
سقف لوور چوبی

پنل های سقف کاذب چوبی

سقف کاذب چوبی دارای الگوهای طبیعی و بافت های عالی هستند که می توانند چشم را به خود جلب کنند. چوب ماده ی خوبی برای کار کردن است. تابلوهای چوبی می توانند به شکل بلوک های توخالی، تخته یا پنل باشند. نصب آن ها معمولاً تنها با پیچ و میخ هم آسان است. آن ها برای آب و هوای سرد مناسب هستند. دوام دارند اما مستعد حملات موریانه و تاب خوردگی می باشند. می توان آن ها را به چند روش از جمله نقاشی با سایه های مناسب رنگی تکمیل کرد.

پنل های چوبی به دلیل هزینه ی بالای مواد و همچنین هزینه ی بالاتر برای نگهداری از جمله پنل های گران قیمت هستند. با این حال، اگر بودجه مسئله ای نیست، پنل های سقفی چوبی می توانند زیبایی شناسی دلپذیری را ارائه دهند و به سقف جلوه ای غنی و پیشرفته بدهند. اما سقف های با جنس چوب پلاست همچین ایراداتی ندارند و نیاز به هزینه تعمیر زیاد و هزینه ی بالای مواد ندارد با هر آب و هوایی سازگار است و مدت بسیار زیادی مهمان شماست.

پنل های سقف کاذب فیبری

سقف های کاذب فیبری همچنین به دلیل داشتن خاصیت عایق صدا و گرما به عنوان سقف های صوتی یا عایق صوتی شناخته می شوند که با ترکیب مواد طبیعی و مصنوعی مانند قیر، فیبر گیاهی، چوب و سنگ حاصل می شوند. پنل های سقفی فیبری به دلیل داشتن تقویت کننده ها، سختی، استحکام و مقاومت در برابر آتش را به دست می آورند و باعث می شود آن ها برای کاربردهای تجاری در اماکن پر سر و صدا مانند مراکز خرید، مغازه ها و دفاتر بسیار مناسب باشند.

سقف های کاذب فیبری در کاربری های تجاری محبوبیت بیشتری پیدا می کنند زیرا در هزینه های پایین قابل دسترسی هستند، به راحتی قابل نصب می باشند و مزایای کاربردی زیادی را ارائه می دهند. با این حال، پنل های سقفی فیبری برای کاربردهای مسکونی مناسب نیستند زیرا فاقد جذابیت زیبایی شناختی هستند.

پنل های سقف کاذب شیشه ای

شیشه به عنوان یک ماده ی غیر کریستالی اما شفاف، ماده ی خوبی برای بهبود زیبایی شناسی یک سقف کاذب است. به دلیل ماهیت شکننده ی آن، کاربردهای محدودی دارد اما می توان با اضافه کردن افزودنی های مناسب، میزان شکنندگی آن را کاهش داد. شفافیت آن ها می تواند به طور مؤثر استفاده شود تا فضاهای کوچک، بزرگتر به نظر برسند. پنل های سقفی شیشه ای می توانند یک راه حل سقفی مناسب در مراکزی مانند کتابخانه ها، رستوران ها، کتاب فروشی ها و فروشگاه های جواهرات باشند. اما در مقایسه با سقف کاذب چوبی گزینه ضعیفی است، شیشه در طراحی عناصری مانند رنگ آمیزی، لمینیت و الگوبرداری مستعد است. علاوه بر این، شیشه عایق حرارتی خوبی می باشد.

پنل های سقف کاذب PVC

پلی وینیل کلرید (PVC) یک ماده پلاستیکی ایده آل برای سقف های کاذب در گاراژها، زیرزمین ها، آشپزخانه ها، توالت و حمام است. پنل های سقفی PVC یک جایگزین بسیار مقرون به صرفه برای سایر پنل های گران قیمت است. نصب و نگهداری این پنل ها آسان می باشد. آن ها سبک هستند و در برابر رطوبت و موریانه مقاوم می باشند. آن ها تحت تأثیر نور UV قرار نمی گیرند و از این رو سریع رنگ می گیرند. همچنین می توان آن ها را به روش های مختلفی تکمیل کرد و باعث ایجاد انعطاف پذیری در طراحی می شود.

پنل های سقف کاذب فلزی

فلزاتی مانند آلومینیوم و آهن گالوانیزه در سقف های کاذب کاربرد گسترده ای دارند. فلزات از نظر ماهیت بسیار سخت و بادوام هستند. این پنل های سقفی به راحتی قابل نصب می باشند و به نگهداری بسیار کمی نیاز دارند. همچنین می توان آن ها را به راحتی از برداشت و مجددا نصب کرد که باعث می شود لوله های آب، مجاری AC و سیم های برقی به دور از دید عمومی باشد. پنل های سقفی فلزی را می توان به روش های خلاقانه برای افزایش زیبایی سقف اجرا کرد.

پنل های سقف کاذب پارچه یا چرم مصنوعی

سقف های کاذب پارچه ای و چرمی مصنوعی بیشتر کاربردی زینتی دارند. آن ها می توانند یک محیط خاص ایجاد کنند زیرا این قابلیت را دارند تا در بسیاری از طرح های پیچیده اجرا شوند و با بقیه ی فضای داخلی هماهنگ گردند. از آنجا که از نظر عملکردی ضعیف می باشند اما از نظر زیبایی شناسی قوی هستند، در موقعیت های موقتی مانند نمایشگاه ها یا رویدادها مفید واقع می شوند.

 

با چوپکس فضای خود را احیا کنید.

نظرات و سوالات خود را از طریق دیدگاه یا در قسمت تماس با ما مطرح فرمایید.

برای مشاهده ی پروفیل های ما اینجا کلیک کنید.

همچنین می توانید برای خرید سقف کاذب چوب پلاست در تهران و ایران با شماره ۸۸۸۸۱۸۹۱-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

 

 

 

سقف کاذب چوبی و انواع سقف کاذب ارزان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به بالا