سقف کاذب چوبی

سقف کاذب (Dropped ceiling) یک سازه صنعت ساختمان و معماری است که در زیر سقف اصلی قرار می‌گیرد و انواع و اقسام مختلفی دارد. انتخاب هر یک از این سقف‌های کاذب علاوه بر جلوه زیبایی که دارند دارای مزایایی بسیاری هستند که مهم‌ترین آن‌ها جلوگیری از هدر رفت انرژی صوتی و گرمایی خواهد بود. نصب سقف‌ کاذب کار راحت و آسانی نیست و باید توسط افراد حرفه‌ای و متخصص انجام شود، اگر به دنبال نحوه نصب و اجرای سقف کاذب هستید در ادامه با ما همراه شوید.

انواع سقف کاذب چیست؟

 • سقف کاذب گچی: یکی از رایج‌ترین مدل‌های سقف کاذب، مدل گچی آن است که سازگارتر با محیط زیست هستند و نصب بسیار راحت‌تری دارند. آن‌ها دارای ویژگی‌های مقاوم در برابر آتش هستند.
 • سقف کاذب گچ تخته: این مدل سقف کاذب از نظر ترکیب، بسیار شبیه به گچ است و یک گزینه طراحی سقف مقرون به صرفه‌تر و مناسب برای بازسازی خانه است.
 • سقف کاذب POP: گچ پاریس یک ماده بادوام است که برای سقف‌هایی که دارای کارهای پیچیده یا اشکال و الگوهای منحصر به فرد هستند مناسب است. این مدل سقف کاذب در مقایسه با سایر مدل‌ها قیمت مقرون به صرفه‌ای دارد.
 • سقف کاذب چوبی: سقف‌هایی ساخته شده با عناصر چوبی به اندازه کافی گرما را به اتاق منتقل می‌کنند. استفاده از سقف‌های چوبی گزینه مناسبی در مناطق مرطوب نیست و می‌تواند باعث تاب برداشتن یا ترک خوردن سقف شود.
 • سقف کاذب فلزی: این مدل یکی از قوی‌ترین سقف‌های کاذب است و از با دوام‌ترین موادی که می‌توانید انتخاب کنید ساخته شده‌اند. با این حال، سقف فلزی همواره در معرض خوردگی و زنگ زدگی قرار می‌گیرد.

سقف گریل اداری

سقف گریل پارکینگ

سقف گریل استخر

سقف مراکز خرید

سقف الواری

سقف پرگولا

پروژه‌های چوپکس

آیا طراحی سقف کاذب ضروری است؟

اگر می خواهید اتاقی روشن و بزرگ داشته باشید سقف‌های کاذب عالی هستند. در اکثر گزینه‌های طراحی سقف داخلی از سقف کاذب با طرح‌های مدرن استفاده می‌کنند. مزایای بسیار سقف کاذب باعث شده تا بیشتر طراحان ترجیح دهند برای آپارتمان‌ها مسکونی و تجاری از این مدل استفاده کنند.

مزایای سقف کاذب چوبی

 • آکوستیک عالی
  افزودن یک لایه اضافی به سقف اصلی، آکوستیک بهتری را در فضای اتاق ایجاد می‌کند. این گزینه برای طراحی سقف اتاق نشیمن، سالن پذیرایی و بسیار مناسب است.
 • سیم‌ها را پنهان می‌کند
  اگر سیم‌ها در سقف یا در امتداد دیوارها به هم ریخته است، سقف کاذب مکان مناسبی برای پنهان کردن آن‌ها است. سقف کاذب چوبی می‌تواند با نور فرو رفته یا مخفی نصب شود. این کار از روشنایی بدون نیاز به وسایل اضافی و سیم کشی مراقبت می‌کند.
 • سقف‌های بلند را پایین می‌آورد
  می‌توان از سقف کاذب برای بازگرداندن تناسبات استفاده کرد. این تغییر صرفاً زیبایی شناختی ظاهر خانه را بدون تغییر ساختار تغییر می‌دهد.
 • اتاق را عایق می‌کند
  برای خانه‌هایی که در مناطق سرد کشور قرار دارند، استفاده از سقف کاذب می‌تواند مانند عایق حرارتی عمل کند. یک لایه اضافی یک شکاف بین طرح سقف و لایه اصلی ایجاد می‌کند که هوا را به دام می‌اندازد و اتاق را خنک می‌کند. همچنین عملکرد دستگاه‌های تهویه مطبوع را بهینه خواهد کرد. بدین ترتیب در مصرف انرژی هم صرفه‌جویی خواهد شد.

معایب سقف کاذب

 • نصب آن نیاز به کارشناس دارد
  با وجود اینکه رد ساخت سقف کاذب از متریال معمولی استفاده می‌شود اما نصب آن کار آسانی نیست و باید برای انجام این کار از کارشناسان کمک بگیرید. نصب سقف کاذب یک پروژه DIY است و نیاز به دقت در طراحی، محاسبه و نصب دارد که تنها توسط متخصصان قابل اجرا است.
 • اجرای آن برای اتاق های با سقف کم امکان پذیر نیست
  از آنجایی که باید حداقل 8 اینچ از دیوار اصلی فاصله داشته باشد، کارشناسان توصیه می‌کنند که ارتفاع سقف 11 فوت یا بیشتر باشد. در خانه‌های جمع و جور، این موضوع می‌تواند به یک نقطه ضعف تبدیل شود، زیرا جزئیات بیش از حد در طراحی سقف می‌تواند فضا را تنگ به نظر برساند. راهی در این مورد وجود دارد؛ با این حال، صاحبان خانه‌های کوچک می‌توانند یک سقف جزئی را در گوشه‌ای از اتاق انتخاب کنند. آن‌ها همچنین می‌توانند در صورت لزوم، یک کنسول دیواری را برای ابعاد بیشتر تا سقف گسترش دهند.

قیمت سقف کاذب چوبی

سقف کاذب با توجه به متریال که در ساخت آن استفاده می‌شود انواع مختلفی دارد و کاربرد هر یک از آن‌ها با توجه به ویژگی‌هایشان مشخص خواهد شد. قیمت سقف کاذب ثابت نیست و با توجه به عوامل مختلفی چون نوع سقف کاذب، اندازه و ابعاد سقف کاذب، شرکت تولید کننده سقف کاذب، نوسانات بازار و غیره متفاوت خواهد بود.

نصب سقف کاذب

در اجرای سقف کاذب این سقف به عنوان یک پوشش روی سقف اصلی قرار می‌گیرد و فاصله این دو سقف در زمان نصب به نوع و مدل سقف کاذب بستگی دارد، این سقف علاوه بر اینکه جلوه بسیار زیبایی دارد و می‌تواند موجب جذابیت فضا شود قادر است تمام سیم‌کشی‌ها و تاسیسات را بپوشاند. سقف کاذب با توجه به ساختاری که دارد موجب کاهش ارتفاع می‌شود به همین دلیل بهتر است در همه‌ی فضاهای آپارتمان از آن استفاده نکنید.

مدل‌ها مختلف سقف کاذب این امکان را فراهم کرده تا بتوانید از تزیینات و روشنایی‌های متنوعی روی آن به کار ببرید. سقف کاذب را می‌توان در محیط‌های مختلفی همچون سرویس بهداشتی، آشپزخانه و سالن پذیرایی اجرا کرد و برای اجرای آن می‌توانید از مدل‌های مختلف سقف کاذب همچون سقف چوبی، طلقی، پی وی سی و غیره اشاره کرد.

اجرای سقف کاذب

برای اجرای سقف کاذب با جنس چوب پلاست ابتدا باید محل قرارگیری آن را مشخص کنید، سپس برای نصب نبشی‌های گالوانیزه که دور تا دور دیوار قرار می‌گیرند باید یک ارتفاع استاندارد در نظر بگیرید. تعیین ارتفاع نبشی‌ها و نصب آن‌ها به چند عامل مهم از جمله جنس دیوار، پیچ و رول‌پلاک و میخ چاشنی بستگی دارد. بعد از اینکه نبشی‌ها را به درستی روی کار اجرا کردید باید به دنبال نصب آویزها باشید، آویزها قادر هستند تا وزن سقف کاذب را مهار کنند و برای نصب باید با توجه به سپرهای اصلی نصب شوند.
برای مشخص کردن تعداد آویزها و جنس آن‌ها باید به جنس سقف کاذب و روشنایی‌ها توجه داشته باشید، به طوری که اگر فاصله بین سقف کاذب و سقف اصلی بیش از یک متر باشد باید برای نصب آویزها از شبکه پروفیل‌های فلزی استفاده کنید و بعد آویزها را به آن وصل کنید. بدین ترتیب می‌توانید با نصب آویزها و اطمینان از محکم بودن تمام اتصالات، سازه‌های سپری را طبق نقشه وصل کنید و در نهایت تایل‌ها و روشنایی‌ها را روی آن نصب کنید.

طراحی سقف کاذب شیک

با طراحی L-Box: طراحی سقف ال باکس به دلیل طراحی مینیمال یکی از محبوب‌ترین گزینه‌های طراحی است. سقف در محیط واقعی نصب می‌شود و ارتفاع را ثابت نگه می‌دارد.

سقف کاذب با نورپردازی توکار: اگر به طرح‌های سقف کاذب نگاه می‌کنید احتمالا سقف کاذب با نورپردازی توکار را دیده‌اید. این نورپردازی عالی برای یک خانه مدرن با سقف کاذب مناسب است. علاوه بر این چراغ‌ها به روشنایی بیشتر محیط داخلی کمک می‌کنند.

نورپردازی Cove: یکی دیگر از گزینه‌های محبوب و شیک، طراحی سقف کاذب با نورپردازی COVE است. این گزینه نورپردازی که با چراغ‌های LED نصب شده است، نور را به سمت سقف یا دیوارها ساطع می‌کند و به اتاق بعد بیشتری می‌دهد. این مدل سقف کاذب را می‌توان در چندین طرح مختلف اجرا کرد و برای برجسته‌سازی و بعد بیشتر فضا از آن استفاده کرد.

سقف کاذب با چراغ های فرورفته: یکی دیگر از مدل‌های طراحی سقف کاذب استفاده از چراغ‌های فرورفته داخل سقف است که علاوه بر جلوه زیبایی که ایجاد می‌کنند، بدون اشغال کردن فضا و بیرون زدگی موجب روشنایی محیط داخلی خواهند شد. با این کار می‌توانید حداکثر استفاده را از طراحی سقف داشته باشید.

استفاده از قرنیز در سقف کاذب: این یک نوع طراحی سقف کاذب در مقایسه با طرح‌های جدیدتر قدمت بیشتری دارد. آن‌ها چیزی بیش از طرح‌های تزئینی پیچیده در قالب سازی دیوار هستند و در امتداد اتصالات بین سقف و دیوار نصب می‌شوند و همچنین می‌توانند برای پنهان کردن ترک‌ها و آسیب‌های ناشی از آب استفاده شوند. با این حال، این طرح‌ها بیشتر برای فضاهای تجاری مانند رستوران ها یا خانه‌های قبل از جنگ مناسب هستند.

سقف چوبی قیمت سقف چوبی سقف چوبی ارزان

ویدیوهای پروژه‌های چوپکس

۷ نظر درباره “سقف کاذب
  1. سلام وقت بخیر
   یکی از بهترین گزینه‌ها برای سقف کاذب و اجرا در محیط داخلی چوب پلاست هستش
   توی تصاویر پروژه‌ها اگر مشاهده کنید به دلیل ظاهر چوبی که داره، در عین سادگی بسیار شیک هست

 1. دورود بر شما
  آیا این نوع سقف در ابعاد بالا برای آب و هوای شرجی بسیار بالا در جنوب کشور مثل جزیره کیش کاربردی می باشد؟

  1. درود بر شما
   بله چوب پلاست برای مقاومت در همه شرایط آب و هوایی طراحی و تولید شده…
   برای اطلاعات بیشتر میتونید با شماره ۰۹۱۲۷۳۶۱۸۲۵ در ارتباط باشید.

 2. بازتاب: کاربرد چوب پلاست چوپکس در زمینه‌های متعدد ! - اویم شاهانه
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *