سوالات متداول

ویژگی های محصولات چوپکس

۹۵% مواد مورد استفاده در چوب پلاستیک قابل بازیافت می باشند، اصلی ترین مواد تشکیل دهنده چوب پلاست ۵۰ تا ۶۵% خاک اره بازمانده از کارگاه های نجاری و ۲۵ تا ۴۵% و مواد پلیمری قابل بازیافت که به صورت تخصصی طبقه بندی شده اند می باشد. پایه مواد پلیمری مورد استفاده،پلی اتیلن ( PE ) یا پروپلین (PP ) و یا پی وی سی(PVC) است و مابقی افزودنی ها از قبیل رنگ ،کوپلینگ(جفت کننده)،آنتی یووی ANTI UV و …. می باشد.

محصولات چوپکس که در حال حاضر از نسل اول چوب پلاستیک میباشد و فاقد رویه محافظ میباشند پس از ۱۲ تا ۱۶ هفته در معرض شرایط جوی بودن به رنگ پایدار خود خواهد رسید که میتوانید (کلیلک اینجا) این تغییر رنگ را مشاهده کنید ، نسل جدید چوب پلاستیک که به زودی برای اولین بار در ایران توسط این مجموعه تولید خواهد شد با دارا بودن روکش ، فاقد هرگونه رنگ پریدگی خواهد بود.

عمر محصولات چوپکس ۳۰ سال است و دارای گارانتی ۵ ساله تحویل و تعویض رایگان می باشد.

وزن مخصوص محصولات چوب پلاست با توجه به پلیمر و افزودنی های مصرفی از ۱/۵ تا ۱/۳۵ گرم بر سانتیمتر مکعب می باشد.

ویژگی های بارزی مانند دوام و مقاومت بالا در برابر حشرات موذی، فرسایش، رطوبت و شرایط مختلف جوی موجب برتری پروفیل های چوب پلاستیک چوپکس نسبت به چوب می شود. عدم نیاز به نگهداری و ترمیم دوره ای پروفیل های چوپکس، از دیگر محاسن آن نسبت به چوب می باشد.

با توجه به مقاومت بالای کفپوش چوب پلاستیک چوپکس در برابر تردد و شرایط مختلف جوی و همچنین ویژگی هایی از قبیل عدم نیاز به نگهداری و ترمیم دوره ای، موجب مقرون به صرفه بودن پروفیل های کفپوش چوب پلاست چوپکس در مقایسه با کفپوش های ترمووود مشابه می شود.لازم به ذکر است که چوب مناسب جهت کاربری کفپوش از نوع چوب سخت درختان کند رشد میباشد که قیمتی بالغ بر دو برابر کفپوش چوب پلاست مشابه خود را داراست.

در روزهای گرم تابستان، اشعه مستقیم خورشید تقریبا تمام سطوح هرگونه مصالحی را گرم میکند، لذا توصیه می شود در محیط های گرم از رنگ های روشن تر پروفیل های چوپکس استفاده شود.

پروفیل های چوب پلاست به صورت اکستروژن تولید می شود، لذا در هنگام تولید به صورت پروفیل های صاف از اکسترودر خارج می شود، پروسه فرم دهی از تولید با گرم کردن پروفیل تا دمای فرم پذیری و قراردادن در قالب امکان پذیر می باشد،در صورت نیاز به انحنا دادن پروفیل های چوپکس تقاضای دستورالعمل آن را از دفتر مرکزی فرمایید.

ویژگی بارز محصولات چوب پلاست عدم نیاز به نگهداری و رنگ آمیزی مجدد می باشد، لیکن در صورت نیاز کارفرما سطح چوب پلاستیک قابلیت رنگ پذیری را داراست،در چنین مواردی توصیه می شود جهت انتخاب نوع رنگ با توجه به پلیمر مصرفی در فرآیند تولید حتماً با دفتر مرکزی تماس حاصل فرمایید و با نیروهای متخصص فروش مشورت نمایید.

خیر، به هیچ وجه چسب نباید به عنوان ماده اصلی اتصال به کار برده شود، چسب جهت استفاده ظاهری و به عنوان اتصال کمکی قابلیت استفاده را داراست،نکته قابل توجه این است که جهت انتخاب چسب مناسب با توجه به پلیمر مصرف شده در محصولات چوب پلاست حتما با دفتر مرکزی تماس حاصل فرمایید.

با توجه به اینکه در کشورمان الوار چوب وارداتی است و مستقیما با قیمت ارز ارتباط دارد، در شرایط حال قیمت تمام شده چوب ترمو به انضمام رنگ، بسیار گرانتر از پروفیل چوب پلاست میباشد. لازم است بدانید سطح مقاطع پروفیل های چوب پلاستیک، بسیار متنوع تر از سطح مقاطع چوب ترمو وود بوده و متعاقباً کاربری های بیشتری نسبت به چوب ترمو وود نیز دارد.

خوشبختانه پروفیل های چوب پلاست چوپکس نیاز به نگهداری نداشته و به دلیل فرمولاسیون مناسب خاک اره و پلی اتیلن به راحتی پروفیلها تمیز میشوند. پیشنهاد میشود برای شست و شوی پروفیل های کفپوش چوب پلاست و نماپوش از مواد شوینده معمولی ،کف با فشار آب زیاد استفاده شود.

پروفیلهای چوب پلاست چوپکس در بیش از ۲۰ مقطع تولید میشوند و دارای کاربری های متفاوت هستند. نحوه استفاده از آنها بسیار آسان است و از مزایای این گونه پروفیلها نسبت به چوب طبیعی، طول عمر این محصولات، جذب رطوبت بسیار پایین و عدم نیاز به نگهداری و رنگ امیزی دوره ای میباشد.
در کنار این مزایا، قیمت مقرون به صرفه پروفیل های چوب پلاستیک، موجب برتری این محصول به چوب میشود. البته نباید این این واقعیت فراموش شود که چوب از لحاظ استفاده در سایزهای مختلف دارای مزیت نسبت به پروفیل های چوب پلاست میباشد به این معنی که شما میتوانید از یک تنه درخت سایزهای متفاوت و دلخواه خود را تولید کنید در صورتی که برای تولید هرسایز پروفیل چوب پلاستیک نیاز به ساخت قالب است که هزینه و زمان بیشتری صرف خواهد شد. از دیگر مزایای چوب، حس طبیعی و زیبای آن میباشد. بسیاری از خریداران دنبال حس چوب در پروفیل های چوب پلاست هستند که در نهایت مقایسه این دو محصول به عنوان محصولات یکسان، اشتباه است.

محصولات چوب پلاست چوپکس بر اساس نوع پلیمر مصرفی از درجه های مختلف مقاومت در مقابل آتش برخوردار است. محصولاتی که بر پایه پلیمر PVC است کاملا در مقابل آتش مقاوم بوده و در صورت دور کردن منبع آتش، شعله در همان لحظه خاموش خواهد شد و در مورد دیگر محصولات بر پایه پلیمر PE (پلی اتیلن) از افزودنی به نام( FIRE RETARDANT) استفاده میشود که موجب میشود محصول کاملا در برابر آتش مقاوم باشد

خدمات شرکت چوپکس

بله حتما، شما میتوانید از طریق تماس با دفتر مرکزی چوپکس و یا عاملیت های فروش پروفیل های چوب پلاست چوپکس درخواست نمونه های ۱۰ سانتیمتر پروفیل ها در رنگهای متفاوت نموده و بدون پرداخت هزینه آن را دریافت نمایید و در صورت نیاز به طول های بلندتر،با تماس مستقیم با دفتر مرکزی و پرداخت بهای آن در سریع ترین زمان نمونه های مورد نظر خود را دریافت کنید.

مجموعه چوپکس فعالیت خود را از سال ۱۳۸۲ در شهرستان گتوند استان خوزستان شروع کرد و هم اکنون در شهرک صنعتی ابهر مشغول فعالیت می باشد.

محصولات پر مصرف چوپکس، در ۶ کد رنگ به طول ۳ متر در انبار تهران موجود می باشد. محصولات در صورت سفارش در نوبت خروج قرار میگیرد و سریعا به آدرس خریدار ارسال میگردد. در مواردی که پروفیل های سفارشی از پروفیل های خاص و در طول و رنگ متفاوت نیاز باشد می توان با ثبت سفارش آنها را در نوبت تولید قرار خواهند داد.

ابعاد پروژه ها متغیر است، هر پروژه معماری برای تامین اهداف مشخص و انجام فعالیت های معینی از قبیل(مسکونی.تجاری.اداری.فرهنگی) طراحی می شود،هیچ محدودیتی در متراژ وجود ندارد و شرکت چوپکس آماده خدمت رسانی برای هر متراژ پروژه ای می باشد.

با توجه به سفارشات متعدد روزانه شرکت چوپکس و با توجه به حجم بالای دپوی محصولات چوب پلاست در انبار، این شرکت تنها هزینه حمل پروفیل های چوپکس از انبار به محل پروژه ها را از کارفرما دریافت مینماید و سایر هزینه ها مانند حمل پروفیل ها از کارخانه به انبار و انبارداری و بارگیری و انبارگردانی در فاکتورها محاسبه نمیگردد.

شرکت چوپکس با بیش از ۱۵ سال فعالیت در زمینه چوب پلاستیک و داشتن رزومه قابل بازدید در سراسر ایران، این امکان را به مشتریان محترم می دهد تا در صورت تمایل از آنها بازدید نمایند. قابل ذکر است پروژه های انجام شده به دو دسته پروژه های عمومی و خصوصی تقسیم می شود که جهت بازدید پروژه های خصوصی باید هماهنگی با مالک پروژه صورت گیرد و در صورت تمایل،جهت بازدید پروژه های عمومی آدرس پروژه خدمتتان ارسال میگردد.

بله حتما، بازدید از پروژه توسط کارشناسان این مجموعه در محدوه تهران بصورت رایگان انجام می شود، شما می توانید با هماهنگی با واحد اجرائی و ارائه مشخصات پروژه از قبیل آدرس درخواست بازدید و مشاوره رایگان تیم اجرایی ما را داشته باشید.

این شرکت افتخار اجرای پروژه های تخصصی چوب پلاستیک در اقصی نقاط کشور عزیزمان را دارد، در صورت تمایل به اجرای پروژه تان توسط متخصصین مجموعه چوپکس با پرداخت هزینه ایاب و ذهاب و محل اقامت کارگران، نصب استاندارد به همراه گارانتی ۵ساله محصول را از شرکت دریافت می نمایید. در صورت تمایل می توانید برای مشاوره رایگان در زمینه طراحی برآورد هزینه و … با واحد فنی و فروش مجموعه در ارتباط باشید.

برای محاسبه دقیق پروفیل مصرفی هر پروژه، داشتن نقشه های نهایی شده مورد نیاز می باشد، حال در صورت عدم وجود نقشه های مهندسی(AUTOCAD)بر اساس چون ساخت(AS BUILT)و همچنین ارائه نقشه های سه بعدی اجرایی(۳D MAX) توسط مهندسین چوپکس امکان پذیر است.

این شرکت با دارا بودن واحد طراحی و به کمک تجربه چندین ساله استفاده پروفیل های چوب پلاستیک در پروژه های فاخر، سعی بر ارائه منحصر به فرد ترین طرح با توجه به نظر و بودجه کارفرما می نماید.

شرکت چوپکس در راستای تعهد کاری خود جهت خلق پروژه های منحصر به فرد در صورت تمایل مشتریان محترم با ارائه طرح ها و پیشنهادات خاص تلاش بر متمایز نمودن هر پروژه از دیگری نماید.لازم به ذکر است که طراحان شرکت با شناخت انواع مصالح جدید و هماهنگ با محصولات چوب پلاستیک قادر به راهنمایی مشتریان عزیز خواهند بود.

مشتریان محترم می توانند هرگونه انتقاد و نظر خود را به مشاور فروش خود انتقال داده و انتظار پیگیری سریع را از طریق ایشان داشته باشند.

در صورت تمایل به نصب و اجرای پروژه توسط مشتریان محترم، شرکت چوپکس جزئیات اجرایی را تهیه و به صورت رایگان در اختیارشان قرار می دهد، همچنین مشاوران اجرائی نیز در طول پروسه ی اجرا از پروژه ها بازدید خواهند نمود که هزینه ایاب و ذهاب تا محل پروژه دریافت خواهد گردید.

برای دریافت هرگونه اطلاعات و یا برقراری ارتباط با واحد فروش شرکت چوپکس، اطلاعات مورد نیاز شامل پک محصولات و کاتالوگ در اختیار شما قرار خواهد گرفت، هم چنین تصاویر پروژه و سطح مقاطع پروفیل های تولیدی در وب سایت شرکت در دسترس قرار گرفته است.

شرکت چوپکس به عنوان تولید کننده محصولات چوب پلاستیک قابلیت تامین پروفیل های مورد نظر شما در رنگ و طول متفاوت را دارد،نکته ای که باید در نظر گرفته شود اهمیت جزئیات اجرایی در دوام و طول عمر پروژه می باشد، لذا در صورت عدم رعایت اصول نصب پروفیل های فروخته شده، شامل گارانتی نخواهند بود.چنانچه شما تنها احتیاج به محصولات ما داشته باشید با انجام مکاتبات لازم و ارتباط با دفتر فروش،خرید پروفیل خام امکان پذیر است.

ضمن تشکر از انتخابتان، شما می توانید هر گونه انتقاد و نظر خود را به واحد فروش انتقال داده و انتظار پیگیری سریع را از طریق ایشان داشته باشید.

شرکت چوپکس جهت ارتقا کیفیت و بالا بردن تکنولوژی محصولات تولید داخل در رقابت با نمونه های مشابه خارجی خود از تمام ظرفیت های علمی و عملی موجود در کشور استفاده می نماید. این مجموعه،سابقه صادرات این محصول به کشورهای همسایه را داشته و با بالا بردن کیفیت تولید،سعی بر رقابت با شرکت های خارجی را دارد.

تجربه ۱۵ ساله ما،در زمینه تولید، طراحی ، نصب و توجه به ویژگی های اقلیمی منطقه و زیبایی های بصری در کنار خلاقیت ،تمایز شاخص مجموعه چوپکس نسبت به سایر همکاران عزیزمان در زمینه صنعت چوب پلاستیک می باشد.

برای دریافت لیست قیمت محولات شرکت چوپکس با دفتر فروش ما تماس بگیرید و تقاضای لیست قیمت را بفرمایید.

موارد کاربری پروفیل های چوپکس

تنوع در طراحی سطح مقطع محصولات چوپکس، دلیل استفاده گسترده این پروفیل ها در پروژه های تجاری و فضاهای عمومی شده است. به طور مثال پروفیلKT با سطح مقطع (۲۸۰* ۴۰میلی متر) مناسب تردد انسان و وسیله نقلیه می باشد و پروفیل های(HT(HIGH TRAFFIC مناسب فضاهایی همچون رستوران و هتل با تردد بالای عابر پیاده می باشد، پروژه های قابل بازدید از قبیل رستوران، اسکله،مسیرهای تردد و مراکز تجاری مهر تاییدی بر این ادعاست.

پروفیل هایی از قبیل کدهای S1 و RP2 مناسب استفاده در سازه هایی همچون آلاچیق و پرگولا می باشد، البته در صورت نیاز به ساخت سازه های مهندسی داشتن سازه و زیرساز های فلزی الزامی می باشد.

از مزایای محصولات چوب پلاستیک نصب ساده و سریع بر روی سطوح ساختمان می باشد. بناهای قدیمی با کمک محصولات چوپکس در مدت زمانی کوتاه به بنایی زیبا و مدرن تبدیل خواهد شد.

یکی از بارزترین نکات در نصب محصولات چوپکس، رعایت فاصله بین پروفیل های مجاور می باشد. با توجه به انبساط خطی بالای کامپوزیت چوب پلاست، رعایت این نکته تضمین دوام پروفیل های چوب پلاستیک در پروژه شما خواهد بود.

چوب پلاستیک چوپکس کاربری های متنوعی دارد. از عمده مصارف چوب پلاست چوپکس، کفپوش فضای باز(تراس، رستوران، اطراف استخر، آلاچیق، کفپوش تمامی فضاهای خارجی، ساحل دریا و …)، سازه هایی مانند آلاچیق، پرگولا، نمای ساختمان، لوور سقف و سقف کاذب، نرده، گلدان و دیگر موارد معماری فضای باز میباشد.

بصورت کلی ۲نوع کفپوش برای استفاده در هرگونه فضایی همچون مراکز تجاری اداری و مسکونی مناسب است.

  • کفپوش ترموود از نوع هارد وود یا چوب سخت. این نوع چوب از نظر قیمتی بسیار بالا بوده و بصورت دوره ای نیاز به ترمیم دارد ولی بصورت کلی ظاهر این نوع چوب زیبا بوده و حس طبیعت و آرامش را به مصرف کننده القا میکند.
  • کفپوش چوب پلاستیک یا چوب پلاست. این نوع پروفیلها بسیار مناسب فضاهای باز میباشند و از نظر استحکام و عملکرد بسیار مناسب و مقرون به صرفه میباشد. نیاز به ترمیم و نگهداری ندارند و هزینه ی تمام شده آن مناسب تر از چوب طبیعی میباشد.

از دیگر مزایای این پروفیلها استفاده از مواد باریافتی در پروسه تولید میباشند که موجب شده این محصول در سرتاسر جهانبه عموان یک محصول دوستدار طبیعت شناخته شود و مصرف آن رواج بسیار پیدا کند.

برای پاسخگویی به این سوال، توضیح پروسه تولید محصولات چوب پلاست لازم است. به این شککل که این محصولات بسته به پلیمر مصرفی در بازه گرمایی ۱۱۰ یا ۱۵۰ درجه سانتی گراد تولید میشوند. لذا وجود پلیمر در این محصولات کمی آنها را نسبت به دمای بالا حساس میکند. پیشینه دمایی که پروفیل های چوب پلاست استفاده میشود دمای ۶۰ درجه است و کمینه دمای آن منفی ۴۰ درجه میباشد که عملا با توجه به شرایط آب و هوایی کشورمان قابلیت استفاده محصولات چوپکس در تمامی اقلیم ها وجود دارد.

بازگشت به بالا