ویژگی های محصولات چوپکس

از چه موادی برای تولید پروفیل های چوب پلاست استفاده میشود؟

۹۵% مواد مورد استفاده در چوب پلاستیک قابل بازیافت می باشند، اصلی ترین مواد تشکیل دهنده چوب پلاست ۵۰ تا ۶۵% خاک اره بازمانده از کارگاه های نجاری و ۲۵ تا ۴۵% و مواد پلیمری قابل بازیافت که به صورت تخصصی طبقه بندی شده اند می باشد. پایه مواد پلیمری مورد استفاده،پلی اتیلن ( PE ) یا پروپلین (PP ) و یا پی وی سی(pvc) است و مابقی افزودنی ها از قبیل رنگ ،کوپلینگ(جفت کننده)،آنتی یووی Anti UV و …. می باشد.

آیا رنگ محصولات در طول زمان تغییر میکند ؟

محصولات چوپکس که در حال حاضر از نسل اول چوب پلاستیک میباشد و فاقد رویه محافظ میباشند پس از ۱۲ تا ۱۶ هفته در معرض شرایط جوی بودن به رنگ پایدار خود خواهد رسید که میتوانید (کلیلک اینجا) این تغییر رنگ را مشاهده کنید ، نسل جدید چوب پلاستیک که به زودی برای اولین بار در ایران توسط این مجموعه تولید خواهد شد با دارا بودن روکش ، فاقد هرگونه رنگ پریدگی خواهد بود.

محصولات چوپکس چند سال دوام دارد؟

عمر محصولات چوپکس  ۳۰ سال است و دارای گارانتی ۵ ساله تحویل و تعویض رایگان می باشد.

وزن مخصوص کامپوزیت چوب پلاست چقدر می باشد؟

وزن مخصوص محصولات چوب پلاست با توجه به پلیمر و افزودنی های مصرفی از ۱/۵ تا ۱/۳۵ گرم بر سانتیمتر مکعب می باشد.

به چه دلیل محصولات چوب پلاست بهتر از چوب می باشد؟

ویژگی های بارزی مانند دوام و مقاومت بالا در برابر حشرات موذی، فرسایش، رطوبت و شرایط مختلف جوی موجب برتری پروفیل های چوب پلاستیک چوپکس نسبت به چوب می شود. عدم نیاز به نگهداری و ترمیم دوره ای پروفیل های چوپکس، از دیگر محاسن آن نسبت به چوب می باشد.

مقایسه قیمت کفپوش چوب پلاست با کفپوش های چوبی چگونه است؟

با توجه به مقاومت بالای کفپوش چوب پلاستیک چوپکس در برابر تردد و شرایط مختلف جوی و همچنین ویژگی هایی از قبیل عدم نیاز به نگهداری و ترمیم دوره ای، موجب مقرون به صرفه بودن پروفیل های کفپوش چوب پلاست چوپکس در مقایسه با کفپوش های ترمووود مشابه می شود.لازم به ذکر است که چوب مناسب جهت کاربری کفپوش از نوع چوب سخت درختان کند رشد میباشد که قیمتی بالغ بر دو برابر کفپوش چوب پلاست مشابه خود را داراست.

آیا کفپوش چوپکس در معرض نور خورشید گرم تر از چوب ترمو خواهد بود ؟

در روزهای گرم تابستان، اشعه مستقیم خورشید تقریبا تمام سطوح هرگونه مصالحی را گرم میکند، لذا توصیه می شود در محیط های گرم از رنگ های روشن تر پروفیل های چوپکس استفاده شود.

آیا محصولات چوب پلاست قابلیت انعطاف پذیری دارند؟

پروفیل های چوب پلاست به صورت اکستروژن تولید می شود، لذا در هنگام تولید به صورت پروفیل های صاف از اکسترودر خارج می شود، پروسه فرم دهی از تولید با گرم کردن پروفیل تا دمای فرم پذیری و قراردادن در قالب امکان پذیر می باشد،در صورت نیاز به انحنا دادن پروفیل های چوپکس تقاضای دستورالعمل آن را از دفتر مرکزی فرمایید.

آیا سطوح چوب پلاست قابلیت رنگ پذیری دارند؟

ویژگی بارز محصولات چوب پلاست عدم نیاز به نگهداری و رنگ آمیزی مجدد می باشد، لیکن در صورت نیاز کارفرما سطح چوب پلاستیک قابلیت رنگ پذیری را داراست،در چنین مواردی توصیه می شود جهت انتخاب نوع رنگ با توجه به پلیمر مصرفی در فرآیند تولید حتماً با دفتر مرکزی تماس حاصل فرمایید و با نیروهای متخصص فروش مشورت نمایید.

آیا پروفیل های چوب پلاست قابلیت اتصال با چسب را دارند؟

خیر، به هیچ وجه چسب نباید به عنوان ماده اصلی اتصال به کار برده شود، چسب جهت استفاده ظاهری و به عنوان اتصال کمکی قابلیت استفاده را داراست،نکته قابل توجه این است که جهت انتخاب چسب مناسب با توجه به پلیمر مصرف شده در محصولات چوب پلاست حتما با دفتر مرکزی تماس حاصل فرمایید.

چوب پلاستیک ارزانتر است یا چوب؟

با توجه به اینکه در کشورمان الوار چوب وارداتی است و مستقیما با قیمت ارز ارتباط دارد، در شرایط حال قیمت تمام شده چوب ترمو به انضمام رنگ، بسیار گرانتر از پروفیل چوب پلاست میباشد. لازم است بدانید سطح مقاطع پروفیل های چوب پلاستیک، بسیار متنوع تر از سطح مقاطع چوب ترمو وود بوده و متعاقباً کاربری های بیشتری نسبت به چوب ترمو وود نیز دارد.

آیا چوب پلاستیک نیاز به نگهداری دارد؟

خوشبختانه پروفیل های چوب پلاست چوپکس نیاز به نگهداری نداشته و به دلیل فرمولاسیون مناسب خاک اره و پلی اتیلن به راحتی پروفیلها تمیز میشوند. پیشنهاد میشود برای شست و شوی پروفیل های کفپوش چوب پلاست و نماپوش از مواد شوینده معمولی ،کف با فشار آب زیاد استفاده شود.

تفاوت چوپکس و چوب در چیست؟

پروفیلهای چوب پلاست چوپکس در بیش از ۲۰ مقطع تولید میشوند و دارای کاربری های متفاوت هستند. نحوه استفاده از آنها بسیار آسان است و از مزایای این گونه پروفیلها نسبت به چوب طبیعی، طول عمر این محصولات، جذب رطوبت بسیار پایین و عدم نیاز به نگهداری و رنگ امیزی دوره ای میباشد.

در کنار این مزایا، قیمت مقرون به صرفه پروفیل های چوب پلاستیک، موجب برتری این محصول به چوب میشود. البته نباید این این واقعیت فراموش شود که چوب از لحاظ استفاده در سایزهای  مختلف دارای مزیت نسبت به پروفیل های چوب پلاست میباشد به این معنی که شما میتوانید از یک تنه درخت سایزهای متفاوت و دلخواه خود را تولید کنید در صورتی که برای تولید هرسایز پروفیل چوب پلاستیک نیاز به ساخت قالب است که هزینه و زمان بیشتری صرف خواهد شد. از دیگر مزایای چوب، حس طبیعی و زیبای آن میباشد. بسیاری از خریداران دنبال حس چوب در پروفیل های چوب پلاست هستند که در نهایت مقایسه این دو محصول به عنوان محصولات یکسان، اشتباه است.

آیا محصولات شما در مقابل آتش مقاوم است؟

محصولات چوب پلاست چوپکس بر اساس نوع پلیمر مصرفی از درجه های مختلف مقاومت  در مقابل آتش برخوردار است. محصولاتی که بر پایه پلیمر PVC است کاملا در مقابل آتش مقاوم بوده و در صورت دور کردن منبع آتش، شعله در همان لحظه خاموش خواهد شد و در مورد دیگگر محصولات بر پایه پلیمر PE (پلی اتیلن) از افزودنی به نام( Fire Retardant) استفاده میشود که موجب میشود محصول کاملا در برابر آتش مقاوم باشد