عایق و زیرسازی روف گاردن و ایزولاسیون پشت بام

عایق روف گاردن و ایزولاسیون پشت بام
فهرست مطالب

عایق روف گاردن 

شما باید برای عایق روف گاردن، با روش زیرسازی روف گاردن آشنایی داشته باشید تا به بهترین نحو ممکن ایزولاسیون بام را انجام دهید. روف گاردن همان بام سبز است که زیبایی بی‌نظیری در پشت بام ساختمان‌ها ایجاد می‌کند. ساخت روف گاردن علاوه بر اینکه برای افراد دارای مزیت‌های اقتصادی می‌باشد، مزایای محیطی نیز به همراه دارد، ولی شما باید در مراحل و روش زیرسازی روف گاردن دقت بسیاری داشته باشید. پروفیل چوب پلاستیک یکی از متریال‌های پرکاربرد در بام سبز است که با استفاده از آن می‌توانید پس از عایق کاری مناسب محل مورد نظر، از این محصول جهت کفپوش پشت بام استفاده کنید.

عایق پشت بام برای اجرای روف گاردن
عایق پشت بام برای اجرای روف گاردن

مراحل و روش زیرسازی روف گاردن :

عایق پشت بام برای اجرای روف گاردن

 یکی از مهمترین نکاتی که برای روش زیرسازی روف گاردن باید به آن دقت داشته باشید، عایق ضد آب و نصب قطعات بام است. مراحلی که باید انجام دهید عبارت می‌باشد از :

مشاوره رایگان با کارشناسان چوپکس 

02122901835

  1. لایه ضد آب :

قرار دادن لایه ضد آب از جمله اصلی‌ترین روش زیرسازی روف گاردن به شمار می‌رود که دارای اهمیت بسیار زیادی می‌باشد. این لایه باید در پایین‌ترین سطح یعنی لایه بعد از سقف قرار گیرد. برای طراحی کردن این لایه دو اصل مهم باید رعایت شود، یکی اینکه وزن اضافه خاک و آب با ساختار ساختمان هماهنگی‌های لازم را داشته باشد و دوم اینکه بین ساختار ساختمان و لایه ضد آب یکپارچگی وجود داشته باشد. هزینه تعمیر لایه ضد آب بسیار بالا بوده و به همین دلیل باید از بهترین متریال‌ها که دوام طولانی دارد برای زیرسازی به عنوان لایه ضد آب استفاده شود. شما باید بدانید لایه ضد آب به عنوان یکی از مهمترین قطعات و لایه‌ها در روف گاردن به شمار می‌رود که دارای ویژگی‌های زیر است :

– در برابر اشعه نور خورشید مقاومت بالایی داشته باشد.

– انعطاف پذیری زیادی داشته باشد، چرا که قطعات زیادی روی این لایه نصب می‌گردد.

– در برابر مواد شیمیایی و حشرات مقاومت داشته باشد.

– در برابر هرگونه شرایط آب و هوایی مقاومت داشته باشد.

– لایه محافظتی هم باید بالای لایه ضد آب قرار بگیرد تا از لایه ضد آب مراقبت کند.

مراحل و روش زیرسازی روف گاردن
مراحل و روش زیرسازی روف گاردن
  1. عایق بندی سقف :

یکی دیگر از مراحل و روش زیرسازی روف گاردن عایق بندی سقف است. یکی از ویژگی‌های بسیار مهمی که این مرحله دارد، کاهش هزینه روف گاردن در سیستم‌های خنک سازی و گرمایشی می‌باشد. در فصل زمستان از هدر رفتن انرژی تا حد بسیار زیادی جلوگیری می‌کند و همچنین در فصل تابستان هم مانع ورود گرما می‌شود. لایه عایق بندی باید با دقت بسیار زیادی روی بام قرار بگیرد، شما به تنهایی نمی‌توانید این لایه را در زیر سازی جای مخصوص قرار دهید، باید نیروهایی که متخصص طراحی و اجرای روف گاردن هستند آن‌ها را به درستی در جای خود قرار دهند.

  1. مونتاژ قطعات :

بعد از این که مراحل لایه ضد آب و عایق بندی روش زیرسازی روف گاردن انجام داده شود، باید قطعات دیگر هم به درستی مونتاژ شوند. از جمله مهم‌ترین این قطعات عبارت هستند از :

– لایه زهکشی :

 یکی دیگر از مهم‌ترین مراحل و روش زیرسازی روف گاردن استفاده از سیستم لایه زهکشی می‌باشد. سیستم زهکشی باید بسیار مناسب باشد و با دقت نصب شود. این لایه به خوبی قادر است آب ساختمان را جمع آوری کرده و آبی که اضافی است را از سیستم حذف کند.

– پارچه فیلتر :

پارچه فیلتر تنها برای این که آب به وسیله سیستم تخلیه آب تخلیه شود، مورد استفاده قرار می‌گیرد و نصب می‌شود. همچنین باید بدانید این مرحله از روش زیرسازی روف گاردن موجب جلوگیری از تخریب گیاهان روف گاردن می‌شود.

عایق بندی سقف
عایق بندی سقف

– محیط کاشت :

 خاک به عنوان محیط کاشت از جمله مهم‌ترین بخش‌ها در روش زیرسازی روف گاردن به شمار می‌آید. نوع خاک هم بسیار متنوع است و عمق آن را باید بر اساس نوع باغچه‌ای که روی روف گاردن اجرا می‌شود انتخاب کنید. بعد از انجام تمامی این مراحل، محیط روف گاردن برای کاشت گیاهان آماده می‌شود، البته می‌توانید از متریال‌های دیگری هم استفاده کنید و نصب نمایید.

شما برای اینکه تمامی مراحل زیرسازی را انجام دهید، باید از افرادی که با جزئیات اجرایی بام سبز آشنایی داشته و تخصص دارند، راهنمایی‌های لازم را دریافت کنید. نصب هر یک از این قطعات و تجهیزات به وسیله افراد متخصص به بهترین نحو ممکن انجام می‌شود. بر همین اساس شما مساحت روف گاردن مورد نظرتان به هر اندازه‌ای که باشد می‌توانید از تیم‌های حرفه‌ای درخواست نمایید تا زیرسازی را به بهترین نحو انجام دهند. 

3.7/5 - (11 امتیاز)
عایق و زیرسازی روف گاردن و ایزولاسیون پشت بام

مشاوره رایگان با کارشناسان چوپکس 

02122901835

بازگشت به بالا