طراحی نمای ساختمان با پروفیل چوب پلاستیک

طراحی نمای ساختمان با پروفیل چوب پلاستیک
فهرست مطالب

اهمیت نمای ساختمان در ساخت و ساز

این روزها یکی از عناصر با اهمیت در ساخت و ساز، نمای ساختمان است که به طور قابل توجهی در ظاهر ساختمان و همچنین شهر تاثیر گذار است؛ از این‌رو معماران و طراحان نقش بسزایی در ایجاد جلوه‌ای مناسب در چهره شهر دارند.

مشاوره رایگان با کارشناسان چوپکس 

02188044414

نمای ساختمان در اصل هویت ساختمان بوده که معمار می‌تواند با استفاده از امکانات ویژه و به کارگیری مصالح مناسب، نمایی فوق العاده را طراحی نماید. علاوه براین استفاده از پوشش‌های متفاوت و مدرن مانند: چوب پلاستیک در نمای چوبی ساختمان که این روزها بین معماران بسیار مرسوم شده است، به طور کلی خلاقیتی خاص را در طراحی نشان خواهد داد.

از دلایل اصلی ایجاد نما ساختمان حفاظت از سازه در برابر عوامل بیرونی و فیزیکی مانند: نور خورشید، باد و باران، شرایط جوی نامناسب و … بوده است؛ بنابراین می‌توان گفت که نما از مهم‌ترین مراحل ساخت و ساز  به شمار می‌آید. اما از لحاظ معماری باید گفت نمای ساختمان یکی از تاثیر گذارترین جلوه‌های بصری بوده که باعث ماندگاری در ذهن‌ها خواهد شد. با توجه به این امر طراحان سعی در ایجاد نمایی خاص و مدرن دارند تا به این صورت نه تنها چهره شهر را متفاوت نمایند، بلکه در ذهن بیننده نیز تاثیری مثبت برجای گذارند.

طراحی نمای ساختمان

همانطور که می‌دانید چوب پلاستیک محصولی نوین و بسیار کارآمد در زمینه‌های متعدد از جمله: طراحی و اجرای روف گاردن، کفپوش چوبی، نرده چوبی و سایر موارد است. اما یکی از کاربردی‌ترین موارد استفاده از چوب پلاست، طراحی نمای ساختمان بوده که سازه شما را بسیار خاص می‌کند.

چوب پلاستیک و انواع نمای ساختمان

نمای مسکونی، نمای اداری یا نمای تجاری

همانطور که می‌دانید نمای ساختمان برحسب نوع ساختمان انتخاب می‌شود؛ برای مثال: نمای ساختمان مسکونی بسیار متفاوت از نمای ساختمان اداری یا نمای ساختمان تجاریست. با توجه به این موارد می‌توانید، نماهایی متفاوتی نیز ایجاد کرده و به نسبت نوع سازه در حال ساخت، نمای‌تان را طراحی کنید تا به این صورت هارمونی خاصی در سازه (مسکونی، اداری، تجاری) و نما ایجاد نمایید. انواع پروفیل چوب پلاستیک برای نماهای متفاوت با ساختمان‌های متفاوت کاربرد دارد؛ چوب پلاست به شما این امکان را می‌دهد تا طراحی نمای ساختمان مسکونی، اداری یا تجاری را به راحتی انجام دهید.

چوب پلاست و نمای ساختمان
چوب پلاست و نمای ساختمان

یکی از ویژگی‌های اصلی چوب پلاست، رنگ‌های متنوع بوده که به شما کمک می‌کند تا نمای ساختمان را به بهترین شکل با استفاده از رنگبندی متناسب به نسبت نوع سازه (مسکونی، اداری، تجاری) طراحی کنید. علاوه‌براین چوب پلاست مزایای بسیاری به نسبت سایر مصالح نمای ساختمان دارد که به آن‌ها اشاره خواهیم کرد:

چوب پلاستیک با وزنی سبک

چوب پلاست به دلیل تولید از مواد بازیافتی پلاستیکی، باقیمانده چوب و آرد مخصوص، وزنی بسیار سبک دارد که این امر باعث تفاوت چوب پلاست با سایر مصالح مورد استفاده نمای ساختمان می‌شود. وزن سبک انواع پروفیل چوب پلاستیک اجرا و نصب آن را آسان‌تر خواهد کرد؛ از این‌رو می‌توان سرعت کار را نیز افزایش داد.

چوب پلاستیک طرحی مشابه چوب

درست است که پروفیل چوب پلاستیک با ترکیب چندین مواد تولید می‌شود، اما با توجه به این که چوب یکی از مواد اولیه و اصلی این ترکیبات به شمار می‌آید، چوب پلاست شباهت زیادی به چوب داشته و می‌توان به راحتی پروفیل چوب پلاست را جایگزین چوب کرد. علاوه‌براین چوب پلاستیک از مزایایی همچون طول عمر بالا به نسبت چوب برخوردار است. طراحان می‌توانند با استفاده از پرفیل چوب پلاست به جای دیگر مصالح ساختمانی یا حتی تلفیق با مصالح ساختمانی دیگر، نمایی خاص و شیک طراحی کنند.

چوب پلاستیک با طول عمر بالا

همانطور که در بالا اشاره شد، چوب پلاستیک ترکیبی از چوب، پلاستیک و آرد است؛ همین علت کافیست تا تشخیص دهیم که ترکیب چوب و پلاستیک موجب دوام و استحکام پروفیل چوب پلاستیک خواهد شد. چوب پلاست محصولی بسیار مقاوم بوده که از استحکام چوب و دوام پلاستیک به طور همزمان برخورداراست؛ همین امر موجب افزایش طول عمر پروفیل چوب پلاست به نسبت مصالح دیگر در استفاده از نمای ساختمان می‌شود.

چوب پلاستیک و طراحی نمای مدرن

شما می‌توانید با استفاده از محصولات چوب پلاست در نما، طراحی مدرن خلق کنید. پروفیل چوب پلاست این امکان را به شما می‌دهد تا بتوانید طراحی خاص و شیک را انجام داده و به این صورت نمای ساختمان‌تان را به شکل متفاوتی از سایر نماها ایجاد کنید. علاوه‌براین چوب پلاست با استفاده از موادی تولید شده که نه تنها سمی نبوده، بلکه به طبیعت آسیبی وارد نمی‌آورد و همین امر باعث می‌شود تا شما سازه‌ای متفاوت از سایرساختمان‌ها داشته باشید.

چوب پلاستیک و طراحی نمای مدرن
چوب پلاستیک و طراحی نمای مدرن

چوب پلاستیک مقاوم در برابرعوامل فیزیکی

از دیگر مواردی که پروفیل چوب پلاست را از سایر مصالح ساختمانی متمایز می‌کند، مقاوت انواع چوب پلاستیک در برابر موارد زیر است:

شرایط جوی نامساعد: انواع پروفیل چوب پلاست طوری تولید شده که محصولی ضد آب و رطوبت است. به همین علت می‌توان گفت که پروفیل چوب پلاست به راحتی در برابر بارش‌های متداوم برف و باران مقاوم است.

عایق مناسب گرما و سرما: انواع پروفیل چوب پلاست عایقی مناسب برای جلوگیری از نفود گرما در فصول تابستان و نیز سرما در زمستان است. همچنین به دلیل ترکیبات مواد اولیه در انواع پروفیل چوب پلاست انبساط و انقباضی وجود نخواهد داشت؛ به همین علت پروفیل چوب پلاست با هر شرایط آب و هوایی سازگار است.

نور خورشید: انواع پروفیل چوب پلاست در برابر تابش‌ها و اشعه‌های نور خورشید مقاوم بوده و از عبور اشعه‌های مضر خواهد شد. تنها رنگ انواع پروفیل چوب پلاست به نسبت روز اول 2 تا 3 درجه تغییر خواهد داشت که روندی کاملا طبیعی به شمار می‌آید.

حشرات موزی: انواع پروفیل چوب پلاست در برابر حشرات موزی مانند: مورچه یا موریانه مقاوم هستند که یکی از ویژگی‌های این محصول در مقایسه با چوب و سایرمصالح ساختمانی است.

قیمت چوب پلاستیک

گذشته از تمامی مواری که در بالا اشاره شد، قیمت چوب پلاستیک به نسب سایر مصالح ساختمانی برای اجرای نما بسیار مناسب است. قیمت چوب پلاستیک یکی از موارد تعیین کننده برای استفاده در نمای ساختمان بوده و شما می‌توانید انواع پروفیل چوب پلاست را با بهترین قیمت تهیه کنید. شرکت چوپکس از اولین تولید کنندگان انواع پروفیل چوب پلاست بوده که امکان خرید پروفیل چوب پلاست را برای شما مشتری گرامی فراهم نموده است.

شما مشتری گرامی می‌توانید با مراجعه حضوری به شرکت چوپکس از بهترین قیمت چوب پلاست مطلع شوید؛ شرکت چوپکس همچنین آماده ارائه خدمات آنلاین و غیر حضوری جهت خرید پروفیل چوب پلاست به شما مشتری گرامی در تهران و سراسر ایران است.

 

با چوپکس فضای خود را احیا کنید

نظرات و سوالات خود را از طریق دیدگاه یا در قسمت تماس با ما مطرح فرمایید

برای اطلاع از قیمت چوب پلاست و اجرای نمای ساختمان با ما در تماس باشید

4/5 - (5 امتیاز)
طراحی نمای ساختمان با پروفیل چوب پلاستیک

معرفی چوپکس

شرکت چوپکس از سال ۱۳۸۲ در ایران به عنوان اولین تولید کننده پروفیل چوب پلاست (wood plastic composite) فعالیت خود را آغاز نمود. این شرکت با بیش از 18 سال سابقه درخشان، در این صنعت، سهم چشمگیری از بازار داخلی محصولات چوب پلاست را به خود اختصاص داده است. شرکت چوپکس با بهره‌گیری از خطوط تولید به روز و کادر دفتری مجرب، پروژه‌های متعددی در اقصی نقاط ایران و دیگر کشورهای همسایه همچون: عراق، امارات، عمان و قطر طراحی و اجرا نموده است. در حال حاضر این مجموعه با تولید انواع سطح مقطع پروفیل چوب پلاستیک (محصولات چوپکس) و همچنین برخورداری از تیم‌های مجرب فروش، طراحی و اجرا، قابلیت ارائه خدمات متنوع به شما هموطنان عزیز در سراسر ایران را دارد. 

مشاوره رایگان با کارشناسان چوپکس 

02188044414

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به بالا