آلاچیق چوبی

 

آلاچیق چوبی (آلاچیق چوب پلاست) سازه‌ای با قدمت بالاست که همه ما کماکان با آن آشنایی داشته و در گوشه‌ای از شهر یا پارک با آن روبرو شده‌ایم؛ حتی شاید گاهی به این فکر کرده‌ایم که چطور آلاچیق بسازیم. زندگی شهرنشینی، شلوغی و ازدحام جمعیت باعث می‌شود، افراد برای ساعتی هم که شده، نیاز به مکانی برای تفریح یا استراحت داشته باشند. بنابراین برخورداری از محلی نزدیک مانند روف گاردن در پشت بام یا حیاط منزل (محوطه سازی) که بتوان آن را به بهترین شکل و با استفاده از المان‌هایی همچون: آلاچیق، کفپوش چوبی و … طراحی کرد، بهترین گزینه به شمار می‌آید. 

انواع آلاچیق چوبی
alachiq11
Alachiq2
alachiq12
آلاچیق چوبی پشت بام

 

 

از مزایای آلاچیق چوب پلاست این است که به دلیل شباهت زیاد به چوب، حس گرم و صمیمی القا خواهد کرد؛ به همین علت این المان گزینه مناسب برای رفع خستگی و رسیدن به آرامش است. مخصوصا اگر از آلاچیق چوب پلاست در پشت بام یا حیاط استفاده کنید، بی‌شک مکانی مناسب برای دوری از شلوغی شهر و یک روز کاری پر استرس خواهد داشت. ضمن این که می‌توان با نورپردازی یا استفاده از گیاهان سبز و زنده، فضایی متفاوت در آلاچیق ایجاد نمود یا با استفاده از گیاهان رونده طرحی خاص برای این المان ایجاد کرد. 

 

 

 

آلاچیق Gazebo و برخورداری از آن با دسترسی راحت به روف گاردن یا حیاط برای گذراندن اوقات فراقت، کار را برای شما آسان خواهد کرد. ضمن این که می‌توانید محیطی مناسب برای دورهمی‌های خانوادگی یا دوستانه داشته باشید. آلاچیق چوبی از انواع پرطرفدار این سازه به شمار می‌آید که به دلیل ساخت با چوب طبیعی، حس صمیمیت و گرمی را القا خواهد کرد. همچنین از ابتدا بیشتر آلاچیق هایی که در مکان‌های عمومی یا پارک‌ها دیده‌ایم از نوع چوبی بوده است. 

 

 

محوطه سازی با آلاچیق

آلاچیق چوبی | آلاچیق چوب پلاست | قیمت آلاچیق چوبی | خرید آلاچیق چوبی | آلاچیق ارزان

آلاچیق چوب پلاست یکی از جدیدترین نوع آلاچیق است که با استفاده از متریال چوب پلاست ساخته می‌شود. این سازه از لحاظ شکل ظاهری شباهت بالایی به چوب دارد و به همین علت نیز به آلاچیق چوبی معروف است. اما از لحاظ مقاومت و استحکام چوب پلاست مقاومت بسیار بالایی به نسبت چوب طبیعی دارد. علت این امر استفاده از پلاستیک در ترکیب مواد اولیه این محصول است که باعث می‌شود تا مقاومت چوب پلاست به نسبت چوب طبیعی چندین برابر باشد. آلاچیق چوب پلاست پیش ساخته کار را برای کارفرما آسان نموده و به دلیل این که آماده است در کمترین زمان در محل مورد نظر قرار داده خواهد شد. 

آلاچیق چوبی سنتی

آلاچیق چوب پلاست

 آلاچیق چوبی ساخته شده با چوب پلاست در مدل‌ها و طرح‌های متنوع قابل اجراست. همچنین کارفرما این امکان را دارد که طرح مورد نظر خود را برای ساخت آلاچیق به طراح ارائه دهد. آلاچیق پشت بامی از انواع المان‌های اصلی در طراحی و اجرای روف گاردن به شمار می‌آید. این نوع سازه در شرکت چوپکس با رعایت استانداردهای لازم اجرا خواهد شد. آلاچیق چوبی پیش ساخته نیز از دیگر خدمات قابل ارائه توسط شرکت چوپکس است که این امکان را به شما می‌دهد تا سریعا طرح مورد نظر را انتخاب نمایید. 

شرکت چوپکس تولید کننده آلاچیق چوبی در تهران و سراسر ایران است که با توجه به درخواست کارفرما طرح‌های خاص و متفاوتی ارائه خواهد داد. ضمن این که کارفرما این امکان را دارد، بر طبق سلیقه آلاچیق را تغییر داده یا طرح مورد نظر خود را ارائه دهد تا در اسرع وقت توسط شرکت چوپکس ساخته شود. علاوه‌براین رنگ بندی متنوع پروفیل‌های چوب پلاست باعث می‌شود تا کارفرما سازه را با رنگ مورد علاقه انتخاب نماید. 

قیمت آلاچیق چوبی
سازه اجرا شده در روف گاردن الهیه

آلاچیق چوبی سنتی

آلاچیق چوبی سنتی یکی از رایج‌ترین و قدیمی‌ترین انواع این سازه است که می‌توان آن را در باغ یا حتی برروی بام و حیاط اجرا کرد. آلاچیق سنتی مورد توجه و استقبال افراد زیادیست و می‌توان این سازه را در باغ‌های اطراف شهر یا مناطق شمالی کشور به وفور مشاهده نمود. قطعا شما هم طرفدار این سازه هستید و برای یکبار هم که شده جهت رفع خستگی یا رسیدن به آرامش از آلاچیق استفاده کرده‌اید. 

آلاچیق چوبی جنگلی

آلاچیق چوبی جنگلی همانطور که از نامش پیداست بیشتر در جنگل یا باغ مورد استفاده قرار می‌گیرد. آلاچیق جنگلی قابل اجرا در طرح‌ها و مدل‌های متفاوت است که با استفاده از پروفیل چوب پلاست نیز ساخته می‌شود. در مناطق شمالی کشور به خصوص در جنگل‌ها یا مراتع قطعا با این سازه روبرو شده‌اید. حتی این المان را در جنگل‌ها برای استفاده خانواده‌ها به صورت عمومی قرار داده‌اند.

انواع آلاچیق چوبی

انواع آلاچیق چوبی از لحاظ جنس متفاوت بوده و می‌توان به آلاچیق باغی، آلاچیق سیمانی، آلاچیق سنتی، آلاچیق آهنی، آلاچیق فلزی و … اشاره نمود. همچنین انواع آلاچیق را از لحاظ ظاهری می‌توان به آلاچیق گرد و آلاچیق چند ضلعی تقسیم بندی نمود. در مقاله چطور آلاچیق بسازیم شما را با روش‌های ایجاد سازه آشنا نموده‌ایم؛ با این حال ساخت این المان بسته به سلیقه کارفرما و نیز مساحت مورد نظر قابل اجرا خواهد بود. در ادامه انواع آلاچیق را معرفی خواهیم کرد:

آلاچیق چوبی پشت بام

آلاچیق چوبی پشت بام در طراحی و اجرای روف گاردن یا بام سبز استفاده می‌شود و از المان‌های اصلی پروژه‌های بام سبز به شمار می‌آید. آلاچیق پشت بام در مدل‌ها و طرح‌های متنوع قابل اجراست. این روزها طراحی پشت بام و ایجاد بام سبز بسیار مرسوم شده است و آلاچیق یکی از سازه‌های اصلی بوده که تاثیر بسزایی در طراحی باغبام خواهد داشت. همچنین محیطی آرام و صمیمی را برای افراد ساختمان به ارمغان می‌آورد. 

آلاچیق چوبی جنگلی​

آلاچیق چوبی | آلاچیق چوب پلاست

 

آلاچیق چوبی ساده

آلاچیق چوبی ساده را نیز در بیشتر مکان‌های عمومی و فضای شهری مشاهده کرده‌اید. آلاچیق ساده بیشتر در طراحی فضای اجرا شده و برای استفاده افراد به صورت عمومی در گوشه و کنار شهر و پارک‌ها ساخته می‌شود. بنابراین شاید در هرجا و مکانی با این المان روبررو شده باشید و یکی از مناطقی که می‌توان این المان را بیشتر از هرجا مشاهده کرد، ورودی شهرها برای استراحت مسافران خواهد بود. 

قیمت آلاچیق چوبی

قیمت آلاچیق از اصلی‌ترین آیتم‌ها حین خرید آلاچیق یا سفارش آن است که با توجه به مساحت آن یا پروفیل‌های مورد استفاده تعیین خواهد شد. علاوه‌براین مدل‌های متنوع این سازه باعث تفاوت قیمت آلاچیق خواهد شد. بنابراین شما به راحتی می‌توانید در قیمت آلاچیق با ارائه طرح مورد نظر یا متراژ آن تاثیر گذار باشید. برای این که بتوانید این سازه را با قیمتی مناسب خریداری نمایید باید شرکت‌های معتبری که در این زمینه به طور حرفه‌ای فعالیت دارند را بیابید.

خرید آلاچیق چوبی

خرید آلاچیق چوبی یا سفارش این المان باید با دقت انجام شود، مخصوصا اگر تصمیم به خرید آلاچیق به صورت اینترنتی داشته باشید. بنابراین برای خرید آلاچیق یا سفارش این سازه بهتر است به شرکت‌های معتبری که در این زمینه فعالیت دارند و پروژه‌های متعددی را اجرا کرده‌اند مراجعه نمایید. شرکت چوپکس سابقه‌ای طولانی مدت در ساخت و اجرای این سازه دارد و با توجه به این امر می‌توانید به راحتی اقدام به خرید یا سفارش آلاچیق از این شرکت معتبر نمایید. 

آلاچیق چند ضلعی

آلاچیق چند ضلعی با شکلی ظاهری خاص بوده که طرفداران بسیاری دارد. این سازه در ضلع‌های متفاوت با استفاده از پروفیل چوب پلاست به راحتی قابل اجرا خواهد بود. با توجه به این که شکل ظاهری این سازه خاص است از این رو طرفداران بسیاری را به خود جلب می‌نماید. ضمن این که می‌توان در صورت سفارش اضلاع مورد نظر را تعیین نمود. 

آلاچیق چوبی ارزان​
خرید آلاچیق چوبی​

آلاچیق چوبی ارزان

آلاچیق ارزان با کیفیت بالا را از شرکت چوپکس بخواهید. انواع آلاچیق ارزان ساخته شده با چوب پلاست در این شرکت که اولین تولید کننده پروفیل چوب پلاستیک در ایران است، عرضه می‌شود. یکی از مزایای آلاچیق ارزان شرکت چوپکس اجرای آن در کمترین زمان توسط تیم حرفه‌ایست که در روف گاردن یا محوطه سازی (باغ، ویلا، حیاط منزل) مورد استفاده قرار می‌گیرد. علاوه‌براین محصولات چوپکس از کیفیت بالایی برخوردار بوده و با استفاده از مواد اولیه مرغوب ساخته شده است. شما مشتریان گرامی می‌توانید به صورت حضوری یا غیر حضوری پروژه‌های شرکت چوپکس را مشاهده کرده و در صورت تمایل سازه مورد نظر را با بهترین کیفیت سفارش دهید؛ این مجموعه همواره آماده خدمت رسانی به شما مشتریان گرامی خواهد بود. 

بازگشت به بالا