آلاچیق چوبی

آلاچیق چوبی سازه‌ای با قدمت بالاست که همه ما کماکان با آن آشنایی داشته و در گوشه‌ای از شهر یا پارک با آن روبرو شده‌ایم؛ حتی شاید گاهی به این فکر کرده‌ایم که چطور آلاچیق بسازیم. زندگی شهرنشینی و شلوغی باعث می‌شود، افراد برای ساعتی هم که شده، نیاز به مکانی برای تفریح یا استراحت داشته باشند. بنابراین برخورداری از روف گاردن در پشت بام یا محوطه سازی حیاط که بتوان آن را به بهترین شکل و با استفاده از المان‌هایی همچون: آلاچیق، کفپوش چوبی و … طراحی کرد، بهترین گزینه به شمار می‌آید. امروزه وجود محصولات نوینی همچون چوب پلاست که به طبیعت آسیب نخواهند رساند، گزینه مناسب‌تری برای ساخت آلاچیق و سازه‌های مشابه خواهند بود. 

مشاوره رایگان جهت طراحی و اجرای آلاچیق

02188044414

آلاچیق Gazebo و برخورداری از آن با دسترسی راحت به روف گاردن یا حیاط برای گذراندن اوقات فراغت، کار را برای شما آسان خواهد کرد. ضمن این که می‌توانید محیطی مناسب برای دورهمی‌های خانوادگی یا دوستانه داشته باشید. آلاچیق چوبی از انواع پرطرفدار این سازه به شمار می‌آید که به دلیل ساخت با چوب طبیعی، حس صمیمیت و گرمی را القا خواهد کرد. همچنین از ابتدا بیشتر آلاچیق هایی که در مکان‌های عمومی یا پارک‌ها دیده‌ایم از نوع چوبی بوده است.

از مزایای آلاچیق چوب پلاست این است که به دلیل شباهت زیاد به چوب، حس گرم و صمیمی القا خواهد کرد؛ به همین علت این المان گزینه مناسب برای رفع خستگی و رسیدن به آرامش است. مخصوصا اگر از آلاچیق چوب پلاست در پشت بام یا حیاط استفاده کنید، بی‌شک مکانی مناسب برای دوری از شلوغی شهر و یک روز کاری پر استرس خواهد داشت. ضمن این که می‌توان با نورپردازی یا استفاده از گیاهان سبز و زنده، فضایی متفاوت در آلاچیق ایجاد نمود یا با استفاده از گیاهان رونده طرحی خاص برای این المان ایجاد کرد. 

آلاچیق زیبا

مشاوره رایگان جهت طراحی و اجرای آلاچیق

02188044414

آلاچیق چوبی | آلاچیق چوب پلاست | قیمت آلاچیق چوبی | خرید آلاچیق چوبی | آلاچیق ارزان

آلاچیق چوب پلاست یکی از جدیدترین نوع آلاچیق است که با استفاده از متریال چوب پلاست ساخته می‌شود. این سازه از لحاظ شکل ظاهری شباهت بالایی به چوب دارد و به همین علت نیز به آلاچیق چوبی معروف است. اما از لحاظ مقاومت و استحکام چوب پلاست مقاومت بسیار بالایی به نسبت چوب طبیعی دارد. علت این امر استفاده از پلاستیک در ترکیب مواد اولیه این محصول است که باعث می‌شود تا مقاومت چوب پلاست به نسبت چوب طبیعی چندین برابر باشد. آلاچیق چوب پلاست پیش ساخته کار را برای کارفرما آسان نموده و به دلیل این که آماده است در کمترین زمان در محل مورد نظر قرار داده خواهد شد. 

آلاچیق چوب پلاست

آلاچیق چوبی ساخته شده با چوب پلاست در مدل‌ها و طرح‌های متنوع قابل اجراست. همچنین کارفرما این امکان را دارد که طرح مورد نظر خود را برای ساخت آلاچیق به طراح ارائه دهد. آلاچیق پشت بامی از انواع المان‌های اصلی در طراحی و اجرای روف گاردن به شمار می‌آید. این نوع سازه در شرکت چوپکس با رعایت استانداردهای لازم اجرا خواهد شد. آلاچیق چوبی پیش ساخته نیز از دیگر خدمات قابل ارائه توسط شرکت چوپکس است که این امکان را به شما می‌دهد تا سریعا طرح مورد نظر را انتخاب نمایید. 

شرکت چوپکس تولید کننده آلاچیق چوبی در تهران و سراسر ایران است که با توجه به درخواست کارفرما طرح‌های خاص و متفاوتی ارائه خواهد داد. ضمن این که کارفرما این امکان را دارد، بر طبق سلیقه آلاچیق را تغییر داده یا طرح مورد نظر خود را ارائه دهد تا در اسرع وقت توسط شرکت چوپکس ساخته شود. علاوه‌براین رنگ بندی متنوع پروفیل‌های چوب پلاست باعث می‌شود تا کارفرما سازه را با رنگ مورد علاقه انتخاب نماید. 

مشاوره رایگان جهت طراحی و اجرای آلاچیق

02188044414

خرید آلاچیق چوبی

خرید آلاچیق چوبی یا سفارش این المان باید با دقت انجام شود، مخصوصا اگر تصمیم به خرید آلاچیق به صورت اینترنتی داشته باشید. بنابراین برای خرید آلاچیق یا سفارش این سازه بهتر است به شرکت‌های معتبری که در این زمینه فعالیت دارند و پروژه‌های متعددی را اجرا کرده‌اند مراجعه نمایید. شرکت چوپکس سابقه‌ای طولانی مدت در ساخت و اجرای این سازه دارد و با توجه به این امر می‌توانید به راحتی اقدام به خرید یا سفارش آلاچیق از این شرکت معتبر نمایید. 

قیمت آلاچیق چوبی

قیمت آلاچیق از آیتم‌های تاثیر گذار برای کارفرما به شمار می‌آید. به همین علت مواردی بسیای از جمله بودجه مورد نظر کارفرما، متراژ و مساحت، متریال مورد استفاده برای اجرا و … در قیمت آلاچیق موثر خواهد بود. بنابراین اگر تصمیم به ساخت این سازه با استفاده از پروفیل چوب پلاست دارید، قطعا قیمت این متریال در هزینه‌ها موثر خواهد بود.

آلاچیق چوبی ارزان

آلاچیق ارزان با کیفیت بالا را از شرکت چوپکس بخواهید. انواع آلاچیق ارزان ساخته شده با چوب پلاست در این شرکت که اولین تولید کننده پروفیل چوب پلاستیک در ایران است، عرضه می‌شود. یکی از مزایای آلاچیق ارزان شرکت چوپکس اجرای آن در کمترین زمان توسط تیم حرفه‌ایست که در روف گاردن یا محوطه سازی (باغ، ویلا، حیاط منزل) مورد استفاده قرار می‌گیرد

علاوه‌براین محصولات چوپکس از کیفیت بالایی برخوردار بوده و با استفاده از مواد اولیه مرغوب ساخته شده است. شما مشتریان گرامی می‌توانید به صورت حضوری یا غیر حضوری پروژه‌های شرکت چوپکس را مشاهده کرده و در صورت تمایل سازه مورد نظر را با بهترین کیفیت سفارش دهید؛ این مجموعه همواره آماده خدمت رسانی به شما مشتریان گرامی خواهد بود. 

مشاوره رایگان جهت طراحی و اجرای آلاچیق

02188044414

انواع آلاچیق چوبی

انواع آلاچیق چوبی از لحاظ جنس متفاوت بوده و می‌توان به آلاچیق باغی، آلاچیق سیمانی، آلاچیق سنتی، آلاچیق آهنی، آلاچیق فلزی و … اشاره نمود. همچنین انواع آلاچیق را از لحاظ ظاهری می‌توان به آلاچیق گرد و آلاچیق چند ضلعی تقسیم بندی نمود. در مقاله چطور آلاچیق بسازیم شما را با روش‌های ایجاد سازه آشنا نموده‌ایم؛ با این حال ساخت این المان بسته به سلیقه کارفرما و نیز مساحت مورد نظر قابل اجرا خواهد بود. در ادامه انواع آلاچیق را معرفی خواهیم کرد:

آلاچیق چوبی پشت بام

آلاچیق چوبی پشت بام در طراحی و اجرای روف گاردن یا بام سبز استفاده می‌شود و از المان‌های اصلی پروژه‌های بام سبز به شمار می‌آید. آلاچیق پشت بام در مدل‌ها و طرح‌های متنوع قابل اجراست. این روزها طراحی پشت بام و ایجاد بام سبز بسیار مرسوم شده است و آلاچیق یکی از سازه‌های اصلی بوده که تاثیر بسزایی در طراحی باغبام خواهد داشت. همچنین محیطی آرام و صمیمی را برای افراد ساختمان به ارمغان می‌آورد. 

آلاچیق چوبی جنگلی

آلاچیق چوبی جنگلی همانطور که از نامش پیداست بیشتر در جنگل یا باغ مورد استفاده قرار می‌گیرد. آلاچیق جنگلی قابل اجرا در طرح‌ها و مدل‌های متفاوت است که با استفاده از پروفیل چوب پلاست نیز ساخته می‌شود. در مناطق شمالی کشور به خصوص در جنگل‌ها یا مراتع قطعا با این سازه روبرو شده‌اید. حتی این المان را در جنگل‌ها برای استفاده خانواده‌ها به صورت عمومی قرار داده‌اند.

آلاچیق چوبی سنتی

آلاچیق چوبی سنتی یکی از رایج‌ترین و قدیمی‌ترین انواع این سازه است که می‌توان آن را در باغ یا حتی برروی بام و حیاط اجرا کرد. آلاچیق سنتی مورد توجه و استقبال افراد زیادیست و می‌توان این سازه را در باغ‌های اطراف شهر یا مناطق شمالی کشور به وفور مشاهده نمود. قطعا شما هم طرفدار این سازه هستید و برای یکبار هم که شده جهت رفع خستگی یا رسیدن به آرامش از آلاچیق استفاده کرده‌اید. 

آلاچیق چند ضلعی

آلاچیق چند ضلعی با شکلی ظاهری خاص بوده که طرفداران بسیاری دارد. این سازه در ضلع‌های متفاوت با استفاده از پروفیل چوب پلاست به راحتی قابل اجرا خواهد بود. با توجه به این که شکل ظاهری این سازه خاص است از این رو طرفداران بسیاری را به خود جلب می‌نماید. ضمن این که می‌توان در صورت سفارش اضلاع مورد نظر را تعیین نمود. 

معرفی چوپکس

شرکت چوپکس از سال ۱۳۸۲ در ایران به عنوان اولین تولید کننده پروفیل چوب پلاست (wood plastic composite) فعالیت خود را آغاز نمود. این شرکت با بیش از 18 سال سابقه درخشان، در این صنعت، سهم چشمگیری از بازار داخلی محصولات چوب پلاست را به خود اختصاص داده است. شرکت چوپکس با بهره‌گیری از خطوط تولید به روز و کادر دفتری مجرب، پروژه‌های متعددی در اقصی نقاط ایران و دیگر کشورهای همسایه همچون: عراق، امارات، عمان و قطر طراحی و اجرا نموده است. در حال حاضر این مجموعه با تولید انواع سطح مقطع پروفیل چوب پلاستیک (محصولات چوپکس) و همچنین برخورداری از تیم‌های مجرب فروش، طراحی و اجرا، قابلیت ارائه خدمات متنوع به شما هموطنان عزیز در سراسر ایران را دارد. 

مشاوره رایگان با کارشناسان چوپکس 

02188044414

سوالات متداول

آلاچیق سازه‌ای کاربردی در روف گاردن، لنداسکیپ (محوطه سازی)، مکان‌های عمومی، حیاط ویلا، باغ و … است

قیمت آلاچیق با  توجه به مواردی همچون: متراژ و مساحت، میزان استفاده از متریال مورد نظر برای ساخت، طرح ارائه شده و همینطور بودجه مورد نظر برای ساخت این سازه محاسبه خواهد شد. برای مشاوره رایگان با کارشناسان چوپکس تماس بگیرید

بهترین محصول برای ساخت آلاچیق در روف گاردن، استفاده از متریال چوب پلاست است؛ این محصول مزایای بسیاری به نسبت ترمووود یا چوب طبیعی دارد که از جمله می‌توان به مقاومت بسیار بالا در برابر فضای باز و بیرونی اشاره نمود

4/5 - (42 امتیاز)

۲۲ نظر درباره “آلاچیق چوبی

 1. سلام، این آلاچیقا کلا با چوب پلاست ساخته شده؟ این مدلایی که گذاشتید رو میشه پشت بوم ساخت یا سنگینه؟

  1. سلام وقت بخیر
   بله دوست عزیز تمام مواردی که مشاهده میکنید با استفاده از چوب پلاست اجرا شده
   بیشتر موارد روی بام اجرا شده و قبل از اقدام ساخت آلاچیق، پشت بام شما توسط کارشناسان مورد بررسی قرار میگیره
   تا از میزان تحمل وزن سازه که قرار در روف گاردن اجرا شه، مطلع شن

  1. سلام وقت بخیر
   بله دوست عزیز یکی از فعالیت‌های ما به صورت تخصصی، آلاچیق چوبی هست
   که طبق سلیقه، بودجه مورد نظر شما و همینطور متراژ و مساحت طراحی و اجرا میشه

    1. سلام وقت بخیر
     بله دوست گرامی
     می‌تونید متراژ رو اعلام کنید تا کارشناسان ما شمارو راهنمایی کنن

  1. سلام وقت بخیر
   خیر دوست عزیز، محصولات چوب پلاست مختص فضای باز و بیرونی تولید میشه
   به همین علت از دوام بالایی برخوردار هست، حتی در فصول سرد و بارانی سال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به بالا