تورسنگ یا گابیون و 8 روش خلاقانه برای طراحی با آن

Poroje gabion45

دیوارهای گابیون یا تورسنگ از نگه داشتن دامنه های شیب، دیوارهای باغ، باغچه ها و نیمکت ها گرفته تا دیوارهای اتاقک ها در فضای باز، کاربری دارند. این دیوارها در بهترین روش استحکام و صنعتی می توانند میزان عمده ای از بافت مورد نظر را به مناظر اضافه کنند و – بسته به نوع استفاده از آن ها، می توانند سنگ ها و مصالح ساختمانی باقیمانده از محل دفن زباله ها را حفظ کنند. برای وارد کردن دیوار گابیونی در منظره خود به این 8 ایده زیبا نگاهی بیندازید.

  1. کاشت گیاهان به صورت مرتب با دیوار تورسنگ

این دیوارهای گابیونی به عنوان یک دیوار نگهدارنده برای شیب ملایم و به عنوان یک ویژگی معماری چشم انداز، می توانند برای نمای مزرعه های امروزی بسیار مناسب باشند. منحنی دیواره های تورسنگی که هم مرز با باغچه ی فوقانی و هم تحتانی قرار گرفته است، بر تغییر ظریفی که ممکن است در باغچه وجود داشته باشد، تأکید می کند و این در حالیست که سنگ های خاکستری که دیواره ها را پر می کنند به صورت بصری با فلز دور خود بسیار جذاب می باشند.

دکور گابیونی
دکور گابیونی
  1. تاکید بر بافت

برای به دست آوردن دیدگاهی از تاکید بافت دیوار تورسنگی بدون نیاز به دیواری گسترده، نگاهی به این ایده ی باغچه بندی از یک باغ بیندازید. طراح از گابیون های سنگی به عنوان ستون برای مجموعه ای از باغچه بندی های فلزی استفاده کرده است. جزئیات این طرح به طور ویژه از انتقال باغچه بندی های فلزی به ماسه زیر کار می کند، و سنگ گابیون به عنوان فضایی است که بین فلز و سنگ مخلوط می شود.

فلاورباکس گابیونی
فلاورباکس تورسنگی
  1. مکانی مدرن برای نشستن

استفاده از قفس های سنگی در زیر نیمکت ها یکی دیگر از راه های عالی برای اضافه کردن بافت بدون وارد شدن به ویژگی مربوط به دیوار گابیون است. در این حیاط خلوت، طراح از قفس های فلزی پر شده از سنگ های رودخانه ای استفاده کرد و در بالای آن چوب جلا داده شده قرار گرفت تا دو صندلی بلند نیمکتی درست در جلوی دیوارهای نگهدارنده تشکیل دهد.

گابیون ها (و همان سنگ های رودخانه ای که در کنار دیوارها در کنار هم قرار گرفته اند) باعث تقابل بافت می شوند که در غیر اینصورت چشم انداز آن بسیاری از سطوح صاف، از جمله بتن و گرانیت بوده است، هم چنین ترکیب نیمکت چوبی یا نیمکت جوب پلاست با تورسنگ ها از نظر دکوراتیو ترکیبی منحصر به فرد است و یکی از دلایل اصلی مزیت این ترکیب این است که هم در فضای باز و هم داخلی استفاده میشود.

ترکیب چوب پلاست و گابیونی
ترکیب چوب پلاست و گابیون
  1. بازی رنگی ظریف

دیوار تورسنگ در حیاط جلوی این خانه پالت رنگی ساختمان و چشم انداز را با ظرافت به هم وصل می کند. مخلوط سنگ های خاکستری و بژ گرم، نمای کناری چوبی خاکستری، پد بتونی و تن طلایی چمن ها را منعکس می کند. قفس فلزی که دیوار گابیون را در کنار هم نگه می دارد، همچنین با بافت های فلزی خانه، از جمله پلاک کوچک فلزی خانه و پنجره فلزی، و همچنین سقف سبک فلزی انبار، پیوند خورده است.

توجه: نسبت به دیوارهای صاف یا سایر اشکال نرده های محیطی راحت تر می توان از دیوارهای تورسنگ بالا رفت. اگر امنیت در منطقه ی شما مهم است، یا مقررات مربوط به نرده ها یا دیوارهایی که می توان از آن بالا رفت، در منطقه ی شما تنظیم شده باشد، ممکن است دیوار گابیونی انتخاب مناسبی برای دیوار پیرامونی نباشد.

"دیوار

  1. ادغام با طبیعت

دیوارهای گابیون در قسمت بیرونی این عقب نشینی در کوه این تصور را ایجاد می کند که این سازه به معنای واقعی کلمه از دامنه کوه بالا می رود. دیوارهای تورسنگ – که در اینجا به عنوان نما در جلوی دیوارهای ساختمان استفاده شدند – با سنگ هایی که از همین مکان و مخلوط با ماسه ریخته شده در همان نزدیکی جمع شدند، پر شده است. این سنگ ها همچنین به تنظیم دمای ساختمان، جذب گرمای خورشید در هنگام تابش در طول روز و خنک نگه داشتن فضای داخلی و گرمای ذخیره شده در شب کمک می کنند.

تور سنگ
تورسنگ
  1. زمینه ی هنری

عکس دیگری از یک طرح جالب نشان می دهد که دیوار سنگتوری می تواند پس زمینه ای بسیار جذاب برای هنرهای خارجی ایجاد کند. با توجه به بافت پیچیده دیوار گابیونی، بهتر است آن را با مجسمه هایی ترکیب کنید که به جای رقابت با آن ها، در مقابل سنگ ها قرار گیرند. این بودا که نشسته است به طور ویژه ای کار می کند، به دلیل رنگ روشن و نسبتاً صاف – هر دو عامل به آن کمک می کند تا از سنگ های تقریبا تیره که در پشت است، برجسته تر به نظر بیاید.

"<yoastmark

  1. دیوار داخلی و خارجی

همانطور که یک دیوار آجری می تواند یک اتاق را در داخل خانه ایجاد کند، یک دیوار تورسنگ غنی از بافت نیز می تواند طراحی یک اتاق در فضای باز را ایجاد کند. در این طرح، معمار برای جداسازی دو مکان در فضای باز از یک دیوار گابیونی در مقیاس بزرگ و پر از سنگ های کارامل رنگ استفاده کرده است. اولین مکان، که در اینجا در تصویر آمده است، یک اتاق استراحت در پایین است که دیوار گابیون به عنوان یک دیوار با بافت گرم کار می کند و به طور کامل احساس آنچه در غیر این صورت ممکن بود در یک مکان زیر پله ای تاریک باشد را تغییر می دهد.

"دیزاین

  1. دیوار نگهدارنده

استفاده اصلی از دیوارهای گابیونی یا تورسنگ – برای حفظ دامنه ی شیب- در مناظر بسیار کارآمد است. برای این خانه، معماران از گابیون بزرگی به عنوان دیوار نگهدارنده برای مسیر منحنی استفاده کردند. بافت سنگ و تغییر رنگ طبیعی نسبت به دیوار نگهدارنده ساخته شده از بتن، زیبایی بیشتری به ورودی داده است. با قرار دادن گیاهان رونده یا سایر گیاهان با نیاز کم به آب در شکاف های بین سنگ ها می توان دیوار را جذاب تر و طبیعی تر کرد.

تورسنگ
تورسنگ

 

با چوپکس فضای خود را احیا کنید.

نظرات و سوالات خود را از طریق دیدگاه یا در قسمت تماس با ما مطرح فرمایید.

برای مشاهده ی پروفیل های چوب پلاست چوپکس ما کلیک کنید.

همچنین می توانید برای خرید تورسنگ یا گابیون در تهران و ایران با شماره 88793628 تماس حاصل فرمایید.

تورسنگ یا گابیون و 8 روش خلاقانه برای طراحی با آن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به بالا