روف گاردن

CHOOPEX ROOF GARDEN

روف گاردن (بام سبز یا سقف سبزایده‌ای نوین در طراحی به شمار می‌آید و یکی از پروژه‌های قابل اجرا توسط شرکت چوپکس است که از انواع پروفیل چوب پلاستیک در ساخت المان‌های مختص باغبام استفاده می‌نماید. شرکت چوپکس با تولید انواع پروفیل‌ چوب پلاست تخصصی، همراه با تیمی مجرب جهت طراحی و اجرای بام سبز، امکان استفاده بهینه از فضاهایی همچون: بام، تراس بام و تراس را برای شما مشتریان گرامی با بهترین قیمت فراهم نموده است.

سایه بان و آلاچیق

دیوار جداکننده

کفپوش

سوئیت

مبلمان

فلاور باکس

روف گاردن چیست؟

روف گاردن یا بام سبز

روف گاردن که به بام سبز نیز معروف است، قابل طراحی و اجرا برروی بام، تراس بام و تراس بوده که با انواع گیاهان سبز و زنده پوشانده شده و می‌توان فضای بام را با مبلمان، آلاچیق، آبنما و … طراحی کرد. شما می‌توانید روفگاردن را روی فضای غیر قابل استفاده ساختمان، اجرا کرده و به این ترتیب محیطی مناسب برای تفریحات روزانه فراهم کنید. طراحی و اجرای باغبام در شهرهای بزرگ به دلیل دوری از فضای سبز و آرامش بخش، بسیار مورد توجه قرار گرفته است؛ علاوه‌براین اجرای سقف سبز در شهرهای شلوغ، نه تنها موجب جلوگیری از آلودگی هوا بیش از اندازه هوای شهر خواهد شد، بلکه می‌تواند به فضایی برای تفریحات روزانه خانواده به خصوص کودکان تبدیل شود. 

یکی از ویژگی‌های روفگاردن یا سقف سبز یا بام سبز این است که شما می‌توانید آن خود را با تعداد محدودی فلاورباکس طراحی نمایید یا می‌توانید باغ سبزی بزرگ برروی بام محل سکونت خود داشته باشید. این امر باعث می‌شود تا حتی اگر بودجه‌ای محدود برای اجرای بام سبز در نظر گرفته‌اید، به راحتی باغبام مورد علاقه‌تان را روی ساختمان یا تراس و تراس بام داشته باشید. علاوه‌براین امکان پرورش انواع گیاهان یا سیفی‌جات برای علاقه‌مندان به کشاورزی و گلکاری فراهم بوده و سقف سبز طبق خواسته شما قابل اجراست. فواید اجرای روفگاردن بی‌شمار است و از جمله می‌توان به کاربرد فضای غیرقابل استفاده برروی بام یا تراس بام اشاره کرد که به نوعی تفریح برای اهالی ساختمان تبدیل خواهد شد. روفگاردن همچنین تاثیر به سزایی در کاهش آلودگی هوای شهرهای بزرگ دارد که باعث از بین بردن گازهای سمی خواهد شد.

روف گاردن | روف گاردن ارزان | قیمت روف گاردن | طراحی و اجرای روف گاردن | سقف روف گاردن | روف گاردن ساده | روف گاردن کوچک

سقف روف گاردن یا بام سبز تاثیر به سزایی در ایجاد روحیه مثبت برای افراد خانواده داشته و به شما کمک می‌کند تا برای ساعتی هم که شده از شلوغی‌ها و آلودگی‌های شهر و یک روز پر استرس در امان باشید. چوب پلاست محصولی نوین است که این روزها در اجرای المان‌های مورد استفاده باغبام بسیار کاربرد دارد. خوبی محصولات چوب پلاستیک این است که طراح می‌تواند طبق خواسته شما از آلاچیق یا پرگولا، انواع فلاورباکس جهت رشد گیاهان سبز متنوع، کفپوش یا نرده چوبی و … در طراحی و اجرای سقف سبز استفاده نماید. همچنین این امکان وجود دارد که روفگاردن از چندین فلاورباکس یا گلدان آغاز شده و در سطح گسترده‌ای طراحی و اجرا شود. ضمن اینکه شما می‌توانید فلاورباکس یا سایر عناصر مرتبط با بام سبز را به راحتی انتخاب نموده و به این وسیله باغبام مختص به خود را طراحی نمایید. 

روف گاردن کوچک

روف گاردن کوچک به شما این امکان را می‌دهد تا با صرف هزینه‌ای محدود و بودجه‌ای مناسب، بتوانید برروی پشت بام محلی برای گذراندن اوقات فراغت داشته باشید. ضمن این که می‌توان تنها با استفاده از چندین المان مرتبط با باغبام مانند: نرده چوبی، فلاورباکس چوبی، مبلمان فضای باز و طراحی مناسب، روف گاردن کوچک را در کمترین زمان ممکن ایجاد نمود. بام سبز در ابعاد و مساحت کوچک یکی از گزینه‌های مناسب و قابل اجرا برروی بیشتر آپارتمان‌هایی بوده که از نظر زیربنا متراژی کوچک دارند؛ همچنین طراحی و اجرای بام سبز کوچک در پشت بام با مساحت و متراژ بزرگ نیز قابل اجرا خواهد بود. 

روف گاردن ساده

روف گاردن ساده یکی از انتخاب‌های مشتریان به شمار می‌آید که طرفداران بسیاری دارد. این نوع از باغبام با برخورداری از المان‌های اصلی که بر طبق نظر کارفرما انتخاب می‌شود به راحتی قابل اجرا خواهد بود. علاوه‌براین روف گاردن ساده جذابیت‌های خاص خود را داشته و همین امر باعث ایجاد حس آرامش و تغییر روحیه افراد خواهد شد. این نوع از سقف سبز تنها به برخورداری از تعدادی عنصر اصلی از جمله: فلاورباکس جهت رشد گل و گیاه، کفپوش و مبلمان فضای باز یا فقط آلاچیق و پرگولا چوبی ختم خواهد شد.

روف گاردن ارزان

روف گاردن ارزان به راحتی قابل اجرا بوده، اما بهتر است قبل از هرچیز با کارشناسان طراحی و اجرای سقف سبز در شرکت‌های معتبر مشاوره داشته باشید. شرکت چوپکس فعال در زمینه طراحی و اجرای باغبام در سراسر ایران است که این امکان را به شما می‌دهد تا قبل از هر اقدامی، جهت ایجاد سقف سبز برروی ساختمان محل سکونت خود، اطلاعات لازم در مورد آن را داشته باشید. سقف سبز ارزان به راحتی قابل اجرا بوده و شرکت چوپکس می‌تواند با توجه به خواسته کارفرما و بودجه‌ای که در نظر گرفته شده است، باغبام ارزان را طراحی و اجرا نماید. 

قیمت روف گاردن

قیمت بام سبز با توجه به طراحی ارائه شده توسط معمار یا طرح درخواستی توسط شما متغیر است؛ به همین علت شما می‌توانید پس از مشاهده طرح ارائه شده توسط معمار، با توجه به بودجه‌ای که برای ایجاد باغبام در نظر گرفته‌اید، طرح را تغییر داده و به این صورت قیمت روفگاردن را کاهش یا افزایش دهید. برای آگاهی از قیمت سقف سبز می توانید به صورت حضوری یا غیر حضوری به شرکت چوپکس مراجعه کرده از قیمت مطلع شوید. 

قیمت کفپوش روف گاردن | قیمت چتر روف گاردن

المان‌های که در با سبز کاربرد دارد به صورت جداگانه دارای هزینه‌هاییست که از جمله می‌توان به قیمت کفپوش روف گاردن اشاره نمود. قیمت کفپوش مورد نظر برای اجرا در بام سبز به نسبت مساحت و متراژ مورد نظر برای نصب کاملا متفاوت است. قیمت چتر روف گاردن نیز از دیگر عناصری بوده که با توجه به مدل یا نوع مورد استفاده متغیر است. به همین علت این امکان برای شما وجود دارد که با افزایش یا کاهش آیتم‌هایی که جهت نصب و اجرا برای بام سبز در نظر می‌گیرید در قیمت کلی روف گاردن به طور مستقیم تاثیر گذار باشید. 

طراحی و اجرای روف گاردن

طراحی و اجرای بام سبز فعالیتی حرفه‌ای بوده و افراد متخصص قادر به انجام آن هستند؛ بنابراین اگر تصمیم دارید بر روی بام، تراس بام یا تراس، باغ سبز داشته باشید، بهتر است از شرکت‌های معتبری که در این زمینه فعال هستند، کمک بگیرید. با این کار نه تنها باغ بام طراحی شده به صورت اصولی اجرا خواهد شد، بلکه این اطمینان حاصل می‌شود تا باغبام شما به بهترین شکل و طبق استانداردهای لازم ایجاد شده است. طراحی و اجرای روف گاردن نیاز به تخصص در این زمینه داشته و با رعایت اصول و قواعد کلی انجام خواهد شد؛ شرکت چوپکس طراحی و اجرای روف گاردن را با رعایت استانداردهای جهانی برای کارفرمایان گرامی ایجاد خواهد کرد. 

هزینه اجرای روف گاردن

هزینه اجرای بام سبز یکی از فاکتورهای اساسی به شمار می‌آید و حتی می‌توان گفت یکی از اصلی‌ترین معیارها برای ایجاد سقف سبز است؛ به همین علت کارشناسان مجرب تیم طراحی چوپکس قبل از اجرای باغبام، تمامی مسائل مورد نیاز که در هزینه اجرا تاثیری مستقیم دارد را بررسی خواهند کرد. بنابراین با توجه به سلیقه کارفرما و نیز متریال‌های به کار برده شده مانند چوب پلاستیک از جمله کفپوش چوبی، آلاچیق و … همچنین برآورد قیمت چوب پلاست جهت ساخت المان‌ها، میزان تقریبی هزینه مشخص خواهد شد.

پلان روف گاردن

پلان بام سبز با توجه به نور بام، چشم انداز، دسترسی، نیاز و بودجه کارفرما طراحی می‌شود که این فاکتورها در پلان از اهمیت بالایی برخوردار هستند. به همین علت بهتر است قبل از اجرای روفگاردن به شرکتی معتبر مراجعه کرده تا با کمک طراحان مجرب و حرفه‌ای به نسبت آیتم‌های ذکر شده، بام سبز مورد نظر را برای شما مشتری گرامی ایجاد نماید. 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 10 میانگین: 5]
بازگشت به بالا