روف گاردن

افزایش چشمگیر بهای ملک و همچنین عدم دسترسی به فضاهای دنج و آرام که همگی ناشی از توسعه بی‌رویه شهری بوده است موجب ورود مصالح سبک و بادوام همچون چوب پلاستیک برای ساخت روف گاردن و بام سبز (Roof Garden) و ایجاد ارزش افزوده به فضاهای مسکونی، اداری و تجاری شده است.

شرکت چوپکس با تولید پروفیل‌های تخصصی کفپوش و سازه و با کمک تیم‌های مجرب طراحی و اجرایی امکان استفاده بهینه از فضاهایی همچون بام و بالکن را با بهترین قیمت روف گاردن فراهم نموده است.

سایه بان و آلاچیق

دیوار جداکننده

کفپوش

سوئیت

مبلمان

فلاور باکس

روف گاردن - کاشانک
روف گاردن - اقدسیه
روف گاردن - فرمانیه
روف گاردن - بلوار کاوه
روف گاردن - الهیه
روف گاردن - زعفرانیه
روف گاردن - جردن

روف گاردن چیست؟

روف گاردن تکنولوژی مدرنی می باشد که برای فضای سبز به کار گرفته می شود. باغ بام فضاهای سبزی هستند که در بالای ساختمان های صنعتی، مسکونی، تجاری نصب می شوند. بیشترین استفاده ای که از روف گاردن می شود برای فضای بازی، تفریح، تولید غذا، سایه و پناهگاه، کنترل دما و …است.

مزایای استفاده از روف گاردن و بام سبز

این تغییرات نسبتا ساده بر روی بام ها می‌تواند تا حد زیادی برای مناطق شهری ما سودمند باشد. در اینجا مثال‌هایی از مزایای روف گاردن‌ آورده شده است:

  • بام‌های سبز میتوانند به جذب دی اکسید کربن کمک کنند و آلودگی هوا را کاهش بدهند.
  • آب های جاری ناشی از طوفان و سیل و آلودگی آب میتواند کاهش پیدا کند.
  • فضای روف گاردن‌ یا باغبام برای تولید غذا میتواند استفاده شود.
  • از لحاظ زیبایی شناسی، ساختمان و مناطق اطراف بهبود و ارزش ویژگی آن افزایش خواهد یافت.
  • از لحاظ اقتصادی، هزینه‌های اضافی زمین وجود ندارد.
  • دمای اطراف ساختمان در تابستان میتواند کاهش یابد.
  • ساختمان در زمستان در برابر سرما میتواند از عایق‌بندی بیشتری بهره‌مند شود.
  • طول عمر بام میتواند بوسیله محافظت در برابر شرایط آب و هوایی گوناگون تمدید گردد.
  • هزینه های گرمایش سرمایش کاهش خواهد یافت.

اگر شما می خواهید به جای سقف های قیری و یا ایزوگام از سقف های سرسبز استفاده کنید باید بدانید که بهترین انتخاب را کرده اید. چرا که سقف هایی که سرسبز هستند آفتاب و گرما را به خوبی جذب می نمایند و بدینوسیله هزینه های انرژی شما کاهش پیدا می کند.طبق مطالعاتی که بیشتر کشورهای پیشرفته داشته اند، به این نتیجه رسیده اند که اگر از سقف های سبز وسیع استفاده کنند نیازهای تابستان آن ساختمان را تا ۷۵ درصد کاهش می دهد. این نیازها شامل کاهش انتشار گازهای گلخانه ای، کاهش تقاضای تهویه هوا و … می باشد، که اگر این ویژگی ها را داشته باشد برای سلامت زندگی بسیار موثر واقع می شود.

گیاهانی که در بام باغ وجود دارند و شما اقدام به کاشت آنها می کنید ذراتی که در هوا وجود دارد را به طور کامل از بین می برند. همچنین وجود گیاهان موجب تولید اکسیژن و ایجاد سایه می شود که این امر بسیار اهمیت دارد. در واقع باید بدانید پشت بام هایی که سرسبز هستند تا دو برابر می توانند از گرمای شدید محافظت کنند، در صورتی که پشت بام های سنتی قادر به این کار نمی باشند و از گرمای شدید نمی توانند محافظت کنند.

یکی دیگر از مزیت های مهم ایجاد سقف روف گاردن و تراس گاردن بر روی پشت بام ها این است که فعالیت فاضلاب های سطحی که در محیط شهری وجود دارد را کاهش می دهد و توانایی آنها را کمتر می کند. از آنجایی که سطوح شهری و سطوح پشت بام ها از جنس سختی می باشند، سرعت و حجم فاضلاب های سطحی را افزایش می دهند و در واقع منبع اصلی آلودگی و سیل در سراسر جهان همین فاضلاب های سطحی می باشد.

از مزایای متعدد چوب پلاستیک این است که نسبت به آتش گرفتن مقاوم است؛ اما مثل هر محصول دیگری این محصول هم باید از شرکت معتبری تهیه شده باشد تا این مزیت را داشته باشد.

اگر از کفپوش وود پلاست در محوطه باز استفاده می‌کنید، احتمال رشد گیاهان از زیر این کفپوش وجود دارد. به همین دلیل لازم است بین فضای کفپوش و گیاهان حداقل یک متر فاصله باشد، تا اگر ریشه‌ها رشد کردند، مشکلی برای کفپوش شما ایجاد نشود.

بازگشت به بالا