معرفی بهترین کفپوش برای حیاط !

معرفی بهترین کفپوش برای حیاط !

معرفی بهترین کفپوش برای حیاط !

فهرست مطالب

برای کفپوش حیاط، تراس، بالکن، ایوان، محوطه بیرونی، روف گاردن و … از ایده‌های مختلفی استفاده می‌شود. بیشتر افراد کفپوش چوبی را برای طراحی منزل و دیگر نواحی به کار می‌برند. برای فضاسازی و ایجاد کفپوش مناسب در محیط‌های گوناگونی نیاز به مصالح مقاوم دارید. کفپوش چوبی حیاط از آن دسته مواردیست که باید به خوبی مقاوم سازی شده باشد. بنابراین بهتر است در انتخاب کفپوش حیاط نهایت دقت را به کار برید. 

بهترین کفپوش برای حیاط 

برای بهترین کفپوش حیاط از متریال‌های مختلفی استفاده می‌شود؛ با این حال اگر تصمیم دارید این فضا را کفپوش نمایید، باید بدنبال محصولی با کیفیت و مقاوم باشید. پروفیل چوب پلاستیک یکی از بهترین متریال‌ها برای کاربرد در فضای باز مانند حیاط است که در محوطه سازی نیز بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد. این محصول نه تنها از استحکام بالایی برخوردار است که کاملا مناسب اجرا در فضای باز است. از پروفیل چوب پلاست در محوطه سازی حیاط، ویلا و باغ استفاده می‌شود؛ ضمن این که می‌توانید این محصول را برای تراس یا بالکن نیز استفاده نمایید. 

مشاوره رایگان با کارشناسان چوپکس

02122206807

چوب‌های کاج و اکالیپتوس از سختی و مقاومت کمتری برخوردار هستند، بنابراین گزینه مناسبی برای کفپوش چوبی حیاط نیستند. چوب‌های کاج از دوام بسیار کمتری برخوردار هستند و هر خراشی را به خوبی نشان می‌دهند. چوب‌های بلوط برای کفپوش چوبی تراس گزینه مناسبی هستند، زیرا در برابر رطوبت، نور، ضربه، حشرات و … بسیار مقاومند؛ با این حال چون فضای تراس نوعی فضای باز محسوب می‌شود، احتمال تغییر دما در این محیط بسیار بالاست، بهتر است از محصول مستحکم‌تری برای این فضا استفاده کنید

کفپوش مناسب حیاط چه ویژگی هایی دارد؟

متریال انتخابی برای فضای بیرونی مانند حیاط باید از نظر مقاومتی مورد بررسی و ارزیابی قرار بگیرد. بهترین کفپوش برای حیاط باید در برابر رطوبت و نور خورشید مقاوم باشد. فضاهای بیرونی در معرض رطوبت دائم قرار دارند؛ بنابراین مصالح انتخابی آن‌ها اهمیت زیادی دارد. همچنین از مقاومت بالایی در برابر حشرات و قارچ‌ها برخوردار باشد. کفپوش چوبی اجرا شده با پروفیل علاوه‌براین که کیفیت بسیار بالایی دارد، در برابر عوامل فیزیکی- محیطی نیز بسیار مقاوم است. 

کفپوش حیاط منزل و خصوصیاتی که باید داشته باشد!

کفپوش حیاط منزل و خصوصیاتی که باید داشته باشد!

اگر تصمیم به اجرای کفپوش چوبی برای حیاط یا محوطه سازی باغ و ویلا دارید، بهتر است محصولی را انتخاب کنید که از چندین ویژگی اساسی در برخوردار باشد. می‌توانید محصولی چند منظوره همچون محصولات چوب پلاست را انتخاب کنید که نه تنها در کف حیاط مورد استفاده قرار گیرد بلکه در سایر نقاط محوطه نیز کاربرد داشته باشد. در چنین حالتی باید چوب‌های مستحکم و ضدلغزش را برای دکوراسیون حیاط، تراس، استخر و محوطه بیرونی به کار برید. قابلیت انعطاف پذیری و شکل دهی به چوب‌ها کار کردن با آن‌ها را راحت‌تر می‌کند و این امکان را برای شما فراهم می‌نماید تا بتوانید از آنها در هر بخش از محوطه استفاده نمایید.

قبل از خرید و تعبیه کفپوش چوبی حیاط نکات مهمی را مورد توجه قرار دهید:

  • در برابر ضربات احتمالی مقاوم باشد
  • از سختی و دوام مناسبی برخوردار باشد
  • محصول مورد نظر باید در برابر سایش مقاوم باشد
  • در برابر قارچ، حشرات، موریانه و … مستحکم باشد
  • از مقاومت لازم در برابر عوامل آب‌و‌هوایی برخوردار باشد
  • محصول به کار رفته در کفپوش حیاط نیاز به مراقبت چندانی نداشته باشد

مدل های کفپوش حیاط کدامند؟

مدل های کفپوش حیاط به دلیل برخورداری از اجناس متفاوت، متنوع هستند؛ با این حال از پرکاربردترین آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

کفپوش چوبی حیاط :

کفپوش چوبی حیاط می‌تواند از چوب‌های مختلفی تهیه شود. چوب ظاهر مناسبی به فضای منزل، محوطه و تراس می‌دهد. در واقع این کفپوش نسبت به سرامیک، سنگ، کاشی و … از گرمای بیشتری برخوردار است و راحت‌تر به نظر می‌رسد.

کفپوش آجری حیاط :

کفپوش آجری حیاط از مدل های بسیار قدیمی بوده که به عنوان کفپوش حیاط مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ با بروز شدن مصالح و متریال‌های موجود برای این منظور این محصول نیز کماکان بدست فراموشی سپرده شده است. با این حال هنوز هم مورد استفاده قرار می‌گیرد.

سرامیک:

سرامیک نیز از سری محصولات پرکاربرد در کف حیاط است اما این محصول نیز همچون آجر در این روزها کاربرد چندانی ندارد. تنها در صورتی مورد استفاده قرار می‌گیرد که بتوان به خوبی آن را با فضای موجود هماهنگ کرد.

کاشی:

از دیگر متریال‌های مورد استفاده برای کفپوش حیاط کاشی است؛ این محصول نیز مزایا و معایب بسیاری دارد، با این حال مورد استفاده قرار می‌گیرد.

چوب ترمو برای استفاده در حیاط مناسب است؟

آیا با ترمووود آشنایی دارید و می‌دانید ترمووود چیست و در چه مکان‌هایی کاربرد دارد؟

چوب‌های ترمو گزینه خوبی برای کفپوش چوبی تراس هستند که با ویژگی خاصی طراحی می‌شوند. این چوب‌ها با حرارت دهی مقاوم سازی شده‌اند و در واقع حرارت دهی و سوزاندن این چوب‌ها آن‌ها را برای محوطه بیرونی مقاوم می‌نماید. بنابراین می‌توانند گزینه خوبی برای کفپوش چوبی تراس باشند. حرارت دهی چوب‌ها سبب افزایش استحکام و مقاومت در برابر حشرات و قارچ‌ها می‌گردد. در فرآیند حرارتی دهی، چوب‌ها به عایق مناسبی تبدیل می‌شوند و مستحکم‌تر خواهند شد. استحکام چوب‌های ترمو با بسته شدن درز و شکاف آن‌ها فراهم می‌گردد. حرارت دهی چوب باعث کم شدن میزان رطوبت آن می‌شود و موجب تعادل رطوبتی چوب خواهد شد. با این حال استفاده از این چوب ترموو برای استفاده در محوطه باز یا حیاط نیست و باید محصولی مستحکم‌تر را برای این منظور انتخاب نمایید. 

مدل های کفپوش حیاط کدامند؟

چوب پلاست بهترین کفپوش چوبی مناسب حیاط

این محصول از ترکیب پلاستیک و چوب شکل گرفته‌ و مزایای هر دو ماده را با هم عرضه می‌کند. چوب‌های به کار رفته در چوب پلاست به شکل آرد شده مورد استفاده قرار می‌گیرد و در ادامه ذرات چوب با پلیمرها ترکیب می‌گردند. از این رو این متریال نه تنها از استحکام و مقاومت پلاستیک که از شکل ظاهری و مزایای چوب به طور همزمان برخوردار است. همین امر باعث می‌شود چوب پلاست جایگزینی مناسب برای چوب طبیعی باشد. 

طراحی کفپوش چوبی حیاط با چوب پلاست

هر چه میزان چوب به کار رفته در ترکیبات چوب پلاست بیشتر باشد، ظاهر کفپوش چوبی طبیعی‌تر به نظر می‌رسد؛ بنابراین تولید این محصول از اهمیت بالایی برخوردار است. در مقاله بهترین کفپوش برای پشت بام به طور کامل در مورد استفاده از این محصول در فضای باز پشت بام که به طور دائم با عوامل فیزیکی- محیطی در ارتباط است صحبت کرده‌ایم. از خصوصیات چوب پلاست برای استفاده به عنوان بهترین کفپوش برای حیاط و محوطه می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • چوب پلاست با بافت انعطاف پذیر عرضه می‌گردد و قابلیت رنگ آمیزی دارد
  • ضدلغزش بوده و در برابر حرارت، اشعه ماوراء بنفش، ضربه و حشرات مستحکم است
  • چوب پلاست در برابر رطوبت و آب مقاومت بالایی دارد و با وزن بسیار کمی عرضه می‌شود
  • چوب پلاست برای طراحی فضای داخلی، محوطه بیرونی، کفپوش روف گاردن، کفپوش بالکن، تراس و … استفاده می‌شود

قیمت کفپوش حیاط

قیمت کفپوش حیاط با توجه به متریالی که برای استفاده در این فضا مورد نظر قرار گفته است، متفاوت می‌باشد. بنابراین می‌توانید پس از انتخاب محصول برای کفپوش حیاط قیمت آن را نیز محاسبه نمایید. در صورتی که از متریال چوب پلاست برای کفپوش حیاط استفاده نمایید، با توجه به این که این محصول تولید داخلی بوده، بسیار مقرون به صرفه تمام خواهد شد. قیمت کفپوش حیاط اجرا شده با پروفیل چوب پلاست بر حسب متراژ محیط، میزان استفاده از پروفیل جهت اجرا، زیرسازی و … محاسبه خواهد شد؛ با تمامی این موارد قیمت تمام شده بسیار مناسب خواهد بود. 

ارزانترین کفپوش حیاط

برای یافتن ارزانترین کفپوش حیاط بهتر است به طور کامل در مورد محصول یا متریالی که برای این منظور در نظر گرفته‌اید به طور کامل تحقیق نمایید. این کار باعث خواهد شد تا نه تنها از لحاظ ظاهری که از لحاظ کیفی محصولی مناسب و مرغوب را بیابید. به یاد داشته باشید که نمی‌توان کیفیت را فدای قیمت کرد و صرفا هر قیمت ارزانی نیز ننشان از بی‌کیفیتی محوصل نخواهد بود. بنابراین شما می‌توانید متریالی با کیفیت و در عین حال با قیمتی مناسب را بیابید. 

 

 

چوپکس از تولید تا طراحی و اجرا همراه شماست

جهت مشاوره رایگان یا اطلاع از قیمت چوب پلاست با ما در تماس باشید

معرفی بهترین کفپوش برای حیاط !

معرفی چوپکس

شرکت چوپکس از سال ۱۳۸۲ به عنوان اولین تولید کننده پروفیل چوب پلاست (wood plastic composite) در ایران، فعالیت خود را آغاز نمود. این شرکت با بیش از 17 سال سابقه درخشان، در این صنعت سهم چشمگیری از بازار داخلی این محصول را به خود اختصاص داده است. شرکت چوپکس با بهره‌گیری از خطوط تولید به روز و کادر مجرب دفتری، پروژه‌های متعددی در اقصی نقاط ایران و دیگر کشورهای همسایه همچون: عراق، امارات، عمان و قطر طراحی و اجرا نموده است. در حال حاضر این مجموعه با تولید انواع سطح مقطع پروفیل چوب پلاستیک (محصولات چوپکس) و همچنین برخورداری از تیم‌های مجرب فروش، طراحی و اجرا قابلیت ارائه خدمات متنوع در سراسر ایران را دارد. 

مشاوره رایگان با کارشناسان چوپکس

02122206807

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به بالا