نرده استیل تراس یا نوع چوبی ؟ کدام بهتر است ؟

نرده استیل تراس یا نوع چوبی ؟ کدام بهتر است ؟
فهرست مطالب

نرده استیل تراس یا نوع چوبی ؟

نرده یکی از عناصر جدا ناپذیر در ساختمان سازی محسوب می‌شود. چه به دنبال ایجاد و حفظ حریم خصوصی باشید یا امنیت بیشتر یا حتی افزایش جذابیت ملکی که دارید، نرده مناسب می‌تواند گزینه‌ای مهم تلقی شود.
شاید تا به حال به طور جدی توجه چندانی به این عنصر نداشته‌اید، اما پس از اندیشیدن به اینکه کدام جنس برای اجرای در این بخش بهتر است، باعث پی بردن به اهیمت آن خواهد شد.
این روزها اما تنوع بسیاری در ساخت نرده و اجناسی که برای این منظور در نظر گرفته می‌شود، به بازار عرضه شده است. از استیل گرفته تا پروفیل چوب پلاست از فلز تا چوب طبیعی و … همه و همه از مزایا و بعضا معایبی برخوردارند.

همین نیز باعث می‌شود تا از لحاظ ظاهری و حتی کیفیتی، حفاظ‌ها کاملا متفاوت از یکدیگر ساخته شوند. اما چگونه می‌توان بهترین انتخاب را داشت ؟ با کمی تحقیق و بررسی در این زمینه می‌توانید، بهترین جنس را برای نرده تراس انتخاب کنید.
برای این کار کافیست محصولاتی که به بازار عرضه شده را باهم مقایسه نمایید تا بتوانید یکی از بهترین‌ها را انتخاب کنید. در این مطلب قصد داریم به مقایسه نرده استیل تراس و نوع چوبی آن بپردازیم. با ما همراه باشید.

مشاوره رایگان با کارشناسان چوپکس 

02122901835

مقایسه نرده استیل تراس با نوع چوبی آن !

برای اینکه بتوانید بهترین نرده را برای تراس انتخاب کنید، در این قسمت مقایسه‌ای از نرده استیل و نرده چوبی تراس قابل اجرا با پروفیل چوب پلاست برای تراس قرار داده‌ایم. به چند گزینه از اصلی‌ترین مواردیکه به طور مستقیم در اجرای نرده تاثیر گذار است، اشاره خواهیم کرد.

مقایسه نرده استیل تراس با نوع چوبی آن !

از لحاظ استحکام، نرده استیل تراس بهتر است یا نوع چوبی آن ؟

از لحاظ مقاومتی، استیل قطعا قابل قبول است. اما امنیت جانی که باید را ارائه نخواهد داد. این محصول از مقاومت بالایی که برای نرده لازم است، برخوردار نیست. ثبات کافی نداشته و به اصطلاح عامیانه پس از مدتی دچار لق زدگی یا تکان‌های نامتعارف می‌شود. 

همچنین باید به این نکته دقت شود که پس از گذشت مدتی با قرار گرفتن به طور دائم در معرض هوای آزاد آسیب می‌بیند یا خیر ؟ پاسخ این سوال اصولا مثبت است زیرا جنس استیل مستعد زنگزدگی و خوردگی است. بنابراین باید بدنبال جایگزین نرده فلزی و همینطور استیل بود.

نرده چوب پلاست اما با توجه به اینکه از پروفیل چوب پلاست ساخته می‌شود و محصولی مختص فضای باز است، با قرار گرفتن در معرض هوای آزاد آسیبی نخواهد دید. یعنی این متریال مستعد ترکخوردگی یا پوسیدگی در هوای بیرونی نیست. زیرا برای تولید چوب پلاست از مواد اولیه پایه تراشه چوب و پلاستیک مرغوب در مراحل تولید استفاده می‌شود.

همین باعث جلوگیری از آسیب محصول در قرار گرفتن فضای باز می‌شود. از لحاظ کیفیتی نیز این مسئله در مقاومت و استحکام چوب پلاستیک به طور مستقیم تاثیر گذار است. این متریال مانند چوب طبیعی دچار پوسیدگی، ترکیدگی یا رنگپریدگی و هر تهدید دیگری که موجب از بین رفتن چوب است، نخواهد شد.

بنابراین می‌توانید بر روی استحکام و مقاومت بالای آن حساب کنید. به خصوص در بحث تامین امنیت جانی به عنوان محافظی مناسب مورد اطمینان است. به دلیل برخوداری از زیرسازی و قوطی کشی فلزی در نصب و اجرای این نرده، از لحاظ مقاومتی گزینه‌ای مناسب برای تراس خواهد بود.

از لحاظ استحکام، نرده استیل تراس بهتر است یا نوع چوبی آن ؟

از لحاظ ظاهر، نرده استیل تراس بهتر است یا نوع چوبی آن ؟

اگر زیبایی و ظاهر ملک و تراس برای شما حائز اهمیت است، نرده استیل تراس ظاهری بسیار ساده دارد که تقریبا تنها نقش امنیت را ایفا خواهد کرد. نرده استیل عموما از ظاهری یک شکل برخوردار بود و تنوع خاصی ندارند. در حالی که امروز نرده حفاظتی هم امنیت را تامین می‌کند و هم ظاهری زیبا دارد.

گرچه می‌توان استیل را طبق خواسته با ظاهری که مورد نظر را فرم داد و مدل دلخواه را ایجاد کرد. اما با این حال از قالبی یکسان که بتوان آن را انتخاب کرد برخوردار نبوده و همین ضعف محسوب می‌شود.

بنابراین شما می‌توانید این نوع نرده را برای تغییر و تنوع با متریال‌های دیگری همچون: شیشه، چوب، فلز یا … ترکیب کرده و مدل‌های متنوع ایجاد کنید. حال آنکه نرده چوبی قابل اجرا با پروفیل چوب پلاست در صورتی که برای تراس در نظر گرفته شود، دارای تنوع ظاهری بوده و می‌توان نرده دلخواه را برای آن در نظر گرفت.

از جمله این طرح بندی‌ها عبارتند از: نرده سالید، نرده تاپ فلش، نرده متال فرم، نرده فارم و نرده بکیارد که با توجه به سلیقه شما قابل اجراست. همینطور با این محصول می‌توان پرچین چوبی نیز اجرا کرد.

از این مورد که بگذریم، با توجه به اینکه چوب پلاست شباهت بسیار بالایی به چوب طبیعی دارد، در صورت اجرا، فضا را گرم و صمیمی خواهد کرد.

اگر از این محصول برای تراس استفاده کنید، قطعا می‌توانید از دیگر عناصر چوب پلاست مانند: کفپوش چوبی، فلاورباکس یا نیمکت و … برای ایجاد محیطی یکپارچه و یکدست یا همان هارمونی استفاده کنید.

از لحاظ ظاهر، نرده استیل تراس بهتر است یا نوع چوبی آن ؟

از لحاظ هزینه، نرده استیل تراس بهتر است یا نوع چوبی آن ؟

اگر بخواهیم به این مورد عاقلانه بیندیشیم، باید به این نکته اشاره کنیم، با توجه به این امر که چوب پلاست مخصوص هر فضای باز و بیرونی تولید می‌شود، بنابراین نیازی به رسیدگی و نگهداری نخواهد داشت.

به این معنا که طول عمر این متریال بالا بوده و به راحتی از بین نخواهد رفت و این خود یکی از نکات مثبت و قابل توجه است. از سوی دیگر نیز قیمت چوب پلاست با در نظر گرفتن مزایایی که ارائه می‌دهد و در مقایسه با استیل و دیگر محصولات بازار، بسیار مقرون به صرفه خواهد بود. در طولانی مدت نیز تمامی موارد اشاره شده تاثیر مستقیم در کاهش هزینه‌های خواهد داشت.

بنابراین می‌توان گفت چوب پلاست گزینه بهتری به نسبت استیل یا فلز و … برای نرده تراس بوده که هم کیفیت بالایی را ارئه می‌دهد و هم ظاهری متفاوت و خاص دارد. فضایی شیک را بوجود آورده و ضمن اینکه امکان ایجاد فلاورباکس چوبی بر روی نرده برای پرورش گیاهان و فضای سبز در تراس را ارائه خواهد داد.

تمامی موارد ذکر شده همگی دلایلی اساسی برای انتخاب راحت‌تر شما خواهد بود. با در نظر گرفتن این موارد می‌توانید محصول دلخواه را برای نرده تراس مورد استفاده قرار دهید. در صورتی که نیاز به مشاوره در این زمینه دارید، کارشناسان چوپکس در هر لحظه آماده ارائه مشاوره رایگان به شما همراهان گرامی هستند.

1.8/5 - (20 امتیاز)
نرده استیل تراس یا نوع چوبی ؟ کدام بهتر است ؟

مشاوره رایگان با کارشناسان چوپکس 

02122901835

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به بالا