نرده چوبی بهتر است یا نرده استیل؟

نرده چوبی بهتر است یا نرده استیل؟

جوانب مثبت و منفی نرده استیل و نرده چوبی

هنگامی که زمان تعویض نرده ی قدیمی خود و یا قرار دادن آن برای اولین بار فرا رسیده باشد، ممکن است بپرسید که آیا باید از نرده چوبی استفاده کنید یا نرده ی استیل. هر دو ماده جوانب مثبت و منفی خود را دارند. در اینجا نکاتی وجود دارد که هنگام تصمیم گیری باید در نظر بگیرید.

مزایای استفاده از نرده چوبی

نرده چوپکس که از متریال چوب پلاستیک می باشد سنتی هستند و همیشه نمای کلاسیک به طرح های منظره شما می بخشند. نصب آن ها ارزانتر است و نسبت به نرده های استیل هزینه ی کمتری دارند.

این ماده انتخاب گسترده تری به شما می دهد زیرا می توانید چوب را در هر طیفی که بخواهید، رنگ آمیزی کنید. سرو رایج ترین نوع چوب است که برای نرده چوبی مورد استفاده قرار می گیرد. این بدان معناست که این یک انتخاب ارگانیک و طبیعی از مواد نرده است و احتمالاً برای هر کسی که نگران محیط زیست باشد، جذاب خواهد بود. آن ها همچنین برای زیبایی طبیعی از گل و شاخ و برگ استفاده می کنند.

به راحتی می توان شکل ظاهری نرده های چوبی را با استفاده از مرواریدها و سایر تزئینات از قبیل الگوهای استنسیل روی تخته ها شخصی سازی کرد. بنا کردن نرده ی چوبی می تواند یک پروژه ی عالی خانوادگی باشد زیرا انجام آن به کار تیمی و کمی خلاقیت نیاز دارد. تعمیراتش ساده و ارزان است زیرا تنها چیزی که لازم دارید چکش، میخ و یک تکه چوب برای رفع هرگونه تخته ی آسیب دیده یا سست است.

معایب نرده چوبی

نیازهای سنگین نگهداری چوب بزرگترین اشکال آن است. نگهداری سالانه برای حفظ نرده چوبی در فرم مناسب مورد نیاز است. استفاده ی مجدد از رنگ و یا به طور منظم، شانس این را که نرده ی شما قربانی قارچ یا پوسیده شدن شود، کاهش می دهد.

تخته های نرده همچنین می توانند تاب بخورند، به خصوص اگر به درستی از آن ها استفاده نشده باشد تا در برابر رطوبت یا تغییر دما مقاومت کند.

بدون در نظر گرفتن نصب نادرست، پست های نرده های چوبی به زیر سطح زمین فرو می روند که می تواند نرده را متمایل به تاب خوردن یا کج شدن، کند.

اما نرده چوب پلاستیک هیچکدام از این معایب را ندارد.

نرده چوب پلاستیک
نرده چوب پلاستیک

مزایای استفاده از نرده استیل

کسانی که ظاهری متفاوت از چوب استاندارد را می خواهند، از گزینه های موجود با نرده های استیل یا آهنی استفاده می کنند. در حالی که می توانید مواردی را تهیه کنید که دقیقاً مانند چوب باشند، و در رنگ های مختلفی مانند سفید، خاکستری و برنزه نیز موجود هستند. آن ها به نقاشی یا رنگ آمیزی احتیاج ندارند و می توان آن ها را به صورت نوارهای آماده نصب کرد.

یکی از بزرگترین تفاوت ها، می تواند میزان نیاز به نگهداری کم این ماده باشد. همین خصوصیات باعث می شود تا بتوانید نقاشی های دیواری را پاک کنید. نرده های استیل شکاف یا ترک نخواهند داشت. آن ها تحت تاثیر آسیب موریانه، قارچ یا پوسیدگی و خشک شدن نمی باشند. آن ها همچنین در برابر آتش مقاوم هستند.

نصب نرده استیل بسیار ساده است، زیرا تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که ریل ها را درون پست ها بکشید و پست ها را درون زمین ثابت کنید.

معایب نرده استیل

هزینه بزرگترین نقطه ضعف نرده استیل است. آن ها تمایل دارند از مرزهای چوبی بیشتر هزینه کنند، به این معنی که اگر به دنبال نرده کشیدن در یک منطقه بزرگ هستید، سرمایه گذاری اولیه شما می تواند زیاد باشد.

درجه حرارت شدید باعث می شود استیل انبساط یابد یا خم شود، و وزش باد شدید می تواند باعث پیچ خوردن و خم شدن بخش ها شود زیرا طول نرده ی استیل به اندازه ی تخته های نرده چوبی متصل، محکم یا مطمئن نیستند.

برخی از انواع نرده ی استیل می تواند دارای مشکلات کپک باشد، به خصوص اگر در نزدیکی آبپاش های حیاط واقع شده باشند. از آنجا که سطح نرده غیر متخلخل است، به راحتی می توان کپک را از بین برد. با این حال، لازم است قبل از ایجاد لکه ها از بین برود.

یک نکته ی مهم در انتخاب نرده ی استیل، تعمیر است. این فرآیند به طور معمول پیچیده تر از جایگزین کردن تخته با چوب است و شما به راحتی می توانید خود در حال جایگزین کردن یک بخش کامل ببینید تا بتوانید یک اصلاح مناسب را انجام دهید.

به خاطر داشته باشید که چوب و استیل در اینجا به طور گسترده ای مورد بحث قرار می گیرند زیرا آن ها بسیار قابل مقایسه هستند، اما تعداد زیادی از مواد و گزینه های نرده وجود دارد.

 

برای مشاهده پروفیل چوب پلاستیک چوپکس کلیک کنید.

با چوپکس فضای خود را احیا کنید.

نظرات و سوالات خود را از طریق دیدگاه یا در قسمت تماس با ما مطرح فرمایید.

همچنین می توانید برای اجرای نرده چوب پلاستیک در تهران و خرید نرده چوبی در تهران یا سراسر ایران با شماره ۸۸۸۸۱۸۹۱-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

نرده چوبی بهتر است یا نرده استیل؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به بالا