مزایای نرده چوبی و کاربردهای آن!

مزایای نرده چوبی و کاربردهای آن!
فهرست مطالب

نرده چوبی با وجود اینکه عمر بسیاری ندارد، اما امروزه کاربرد آن بسیار زیاد شده و بسیاری از افراد از نرده چوب پلاستیک یا نرده چوب پلاست برای دکوراسیون استفاده می‌کنند. البته از آنجایی که روز به روز صنایع پیشرفت می‌کنند در تولید و نصب نرده چوبی هم تغییراتی رخ داده که عمر و دوام آن را بالاتر برده است. نرده چوبی قابل اجرا با چوب پلاست در انواع و طرح‌های گوناگونی تولید می‌شود که هر فردی بر اساس سلیقه خود می‌تواند آن را انتخاب کند و در دکوراسیون خود به کار ببرد.

یکی از نکاتی که در این نوع از نرده‌ها بسیار مهم می‌باشد این است که باید به اتصالات آن بسیار دقت داشته باشید. امروزه افرادی که می‌خواهند دکوراسیون شیک تری داشته باشند بدون شک از اجرای نرده چوبی برای راه پله‌های و مکان‌های دیگر استفاده می‌کنند. برا اینکه با انواع این نرده‌ها و نقش آن در دکوراسیون آشنایی بیشتری داشته باشید، در ادامه با ما همراه باشید تا ویژگی‌های این نرده‌ها را بیان کنیم.

مشاوره رایگان با کارشناسان چوپکس 

02188044414

کاربرد انواع نرده چوبی

همانطوری که بیان کردیم کاربرد این نرده‌ها در مکان‌های مختلف با یکدیگر تفاوت دارد و در هر یک از مکان‌ها به گونه ای خاص نصب می‌شود. در ادامه کاربرد انواع این نرده‌ها را برای شما بیان می‌کنیم تا آشنایی بیشتری با آنها داشته باشید.

نرده چوبی باغ :

از این دسته از نرده‌ها برای بیرون ساختمان استفاده می‌شود، که وظیفه اصلی آن حفاظت از پوشش‌های گیاهی است. البته استفاده کردن از نرده چوبی بیشتر برای زیبایی فضای سبز می‌باشد، چرا که طراحی فضای سبز را بسیار زیباتر می‌کند، طرح‌ها و اشکال این نرده‌ها برای فضای سبز متنوع می‌باشد و شما هر یک را که مایل باشید را می‌توانید انتخاب کنید. استفاده دیگری که از این نرده‌ها می‌توانید در فضای سبز داشته باشید این است که آنها را در نزدیک دیواره ساختمان و یا اینکه در وسط چمن به کار ببرید، این روش زیبایی فضای سبز را بسیار بیشتر می‌کند، ولی نقش حفاظتی آن کمتر می‌شود.

کاربرد انواع نرده چوبی
نرده چوب پلاست راه پله

بسیاری از افراد برای راه پله‌های خود نرده‌های گوناگونی را طراحی می‌کنند، اما امروزه نرده چوبی یکی از نرده‌هایی می‌باشد که توسط بسیاری از افراد برای راه پله‌ها یا پله دوبلکس انتخاب می‌شود. دلیل گرایش بسیاری از افراد به این نرده‌ها این است که هم نقش حفاظتی دارد و هم اینکه زیبایی ظاهری ساختمان را بیشتر می‌کند، و هم اینکه قیمت نصب نرده چوبی بسیار پایینتر نرده‌های دیگری مثل فلز و… است.

تزئین و ایجاد فضا در ساختمان :

 از این نرده‌ها برای تزئین و ایجاد فضا هم استفاده می‌کنند که اصولا طراحی آن یا به صورت منبت کاری می‌باشد و یا اینکه کنده کاری و خراطی بر روی آنها انجام می‌دهند. روش انجام این طراحی‌ها به صورت ماشینی و دستی می‌باشد، که اگر دستی باشد زیبایی آن بسیار بیشتر است. شما می‌توانید هر یک از این نرده‌ها را که مایل هستید را انتخاب کنید، البته باید دقت داشته باشید که طرح نرده با فضای داخلی ساختمان شما هماهنگ باشد.

کاربرد تجاری :

باید بدانید به طور کلی به دو صورت می‌باشد، یکی از آنها ساده و دیگری حلزونی است. برای اینکه نرده‌های چوبی را تولید کنند از چوب راش و یا چوب روسی استفاده می‌کنند. هر یک از این چوب‌ها مزایای خاص خودشان را دارند ولی از آنجایی که چوب راش مقاومت بسیاری دارد، بیشتر اماکن تجاری از این جنس چوب استفاده می‌کنند. چرا که در مکان‌های تجاری استفاده از این نرده‌ها بیشتر از مکان‌های دیگر می‌باشد.

نرده چوب پلاست برای حفاظت
نرده چوب پلاست برای حفاظت 

همه ما به خوبی می‌دانیم استفاده از نرده‌ها در گذشته هم مرسوم بوده است و در خانه‌های قدیمی‌هم می‌توانید این نرده‌ها را مشاهده کنید. امروزه هم از این نرده‌ها استفاده زیادی می‌شود و در خانه‌هایی که ییلاقی و ویلایی هستند برای حفاظت این نرده‌ها را نصب می‌کنند.

مزایای استفاده از نرده چوبی 

در مقاله مزایای انواع نرده شما را همانطوری که بیان کردیم استفاده از نرده‌های چوبی بسیار رایج شده است و افراد بسیاری از این نرده‌ها استفاده می‌کنند. نصب و اجرای این نرده‌ها در ساختمان‌ها مزایای بسیاری دارد که در ادامه برخی از آنها را بیان می‌کنیم تا آشنایی بیشتری با نرده چوبی و مزایای آن داشته باشید.

سازگاری با طبیعت :

اگر شما ویلایی دارید که در دل طبیعت قرار گفته است، باید از نرده‌های چوبی برای دکوراسیون آن استفاده کنید، چرا که طبیعت از چوب می‌باشد و اگر نرده‌های چوبی هم در ویلای شما وجود داشته باشد زیبایی بیشتری ایجاد خواهد شود و از آنجایی که این نرده شباهت بسیاری به طبیعت دارد شیک بودن ویلای شما را بسیار بیشتر می‌کند.

تنوع بی نظیر آن :

یکی دیگر از مزایای اجرای نرده چوب پلاست تنوع بی نظیر آن می‌باشد. تولید کنندگان این دسته از نزده‌ها تلاش می‌کنند طرح‌ها و اشکال گوناگونی از این نرده‌ها را تولید کنند تا مشتریان هر طرح و شکلی ار که می‌پسندند در ساختمان خود استفاده کنند. هر یک از طرح‌های این نرده‌ها را اگر استفاده کنید محیط مورد نظر شما حال و هوای بسیار شیکی به خود می‌گیرد.

بدون نیاز به تعویض :

اگر استفاده شما از نرده چوب پلاست در ساختمان‌های خود به درستی باشد، عمر آن بسیار طولانی می‌شود، عمر مفید این نرده‌ها حدود 30 سال می‌باشد. نصب و اجرای اینگونه از نزده‌ها هزینه نصب مجدد و یا تعمیر ندارد و به همین علت است که امروزه طرفداران بسیاری پیدا کرده است.

مناسب برای انواع فضاها :

بسیاری از افراد بر این گمان هستند که استفاده از نرده‌های چوب پلاستیک برای برخی از مکان‌های خاص می‌باشد، در صورتی که شما می‌توانید از این نرده‌ها در مکان‌های مختلفی استفاده کنید. شما می‌توانید هر طرحی را که مایل باشید را برای انواع مکان‌ها مورد استفاده قرار دهید. امروزه به قدری طرفداران این دسته از نرده‌ها افزایش پیدا کرده است که مکان‌های تجاری و باغ بام سبز یا روف گاردن هم از این نرده‌ها استفاده می‌کنند.

 

صرفه جویی در زمان :

امروزه به خوبی می‌دانیم یکی از مهمترین و با ارزش ترین دارایی‌های انسان زمان می‌باشد. از آنجایی که مشغله‌های کاری افراد بسیار افزایش پیدا کرده است، اصولا به دنبال راهی می‌گردند تا سریعتر مشکلاتشان حل شود. نرده‌های چوبی به دلیل اینکه از قبل در قالب‌های مخصوص به خود تولید شده اند و آماده می‌باشند، شما می‌توانید فقط طرح مورد نظر خود را انتخاب کنید و بعد از آن سریع آن را بر روی مکان مورد نظر خود نصب نمایید.

هزینه پایین تر :

امروزه یکی از نگرانی‌های افراد این است که وسیله‌هایی را که می‌خواهند برای خانه خود استفاده کنند، چندان هزینه بالایی نداشته باشند تا به خوبی بتوانند تمامی‌وسایل را فراهم کنند. قیمت نصب نرده چوبی بسیار مناسب می‌باشد سازگار با محیط زیست است و درختان کمتری هم قطع میشوند و به همین دلیل بیشتر افراد از این نوع نرده‌ها استفاده می‌کنند. 

 

چوپکس از تولید تا طراحی و اجرا همراه شماست

جهت مشاوره رایگان یا اطلاع از قیمت چوب پلاست با ما در تماس باشید

Rate this post
مزایای نرده چوبی و کاربردهای آن!

معرفی چوپکس

شرکت چوپکس از سال ۱۳۸۲ در ایران به عنوان اولین تولید کننده پروفیل چوب پلاست (wood plastic composite) فعالیت خود را آغاز نمود. این شرکت با بیش از 18 سال سابقه درخشان، در این صنعت، سهم چشمگیری از بازار داخلی محصولات چوب پلاست را به خود اختصاص داده است. شرکت چوپکس با بهره‌گیری از خطوط تولید به روز و کادر دفتری مجرب، پروژه‌های متعددی در اقصی نقاط ایران و دیگر کشورهای همسایه همچون: عراق، امارات، عمان و قطر طراحی و اجرا نموده است. در حال حاضر این مجموعه با تولید انواع سطح مقطع پروفیل چوب پلاستیک (محصولات چوپکس) و همچنین برخورداری از تیم‌های مجرب فروش، طراحی و اجرا، قابلیت ارائه خدمات متنوع به شما هموطنان عزیز در سراسر ایران را دارد. 

مشاوره رایگان با کارشناسان چوپکس 

02188044414

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به بالا