چه کفپوشی برای منزل مناسب تر است؟

چه کفپوشی برای منزل مناسب تر است؟
فهرست مطالب

انتخاب کفپوش مناسب از مسائل مهم برای ترتیب یک دکوراسیون منظم در منزل است. کفپوش باید از استحکام و مقاومت لازم برخوردار باشد و با تنوع رنگ عرضه شود. امروزه کفپوش‌ها در طرح و نقش متنوع و با مواد گوناگون تولید و طراحی می‌شوند که از جمله می‌توان به: اپوکسی، پی‌وی‌سی، چوب پلاست و … اشاره نمود. همین موضوع امکان بهرمندی از کفپوش مناسب و درخور برای محیط منزل را فراهم می‌نماید. ضمن این که روز به روز به انواع کفپوش و کاربری‌های متنوع آن‌ها افزوده می‌شود و این امر باعث خواهد شد که برای انتخاب کفپوش مناسب منزل بیش از پیش دقت نمایید. 

برای این که بتوانید کفپوش مناسب منزل را انتخاب نمایید، نیاز به این دارید که با انواع کفپوش و نیز کارآیی‌های آن آشنا شوید؛ زیرا توجه به این که برای کدام قسمت از منزل چه کفپوشی مناسب است به شما کمک می‌کند تا بهترین نوع کفپوش را بیابید. برای مثال کفپوش فضای باز که مناسب ورودی منزل، محوطه سازی حیاط یا فضای دور استخر باشد با کفپوشی که مناسب داخل منزل باشد، نه تنها از لحاظ ظاهری که از لحاظ کیفی نیز بسیار متفاوت خواهد بود. 

مشاوره رایگان با کارشناسان چوپکس 

02122901835

اهمیت انتخاب کفپوش مناسب منزل

کفپوش‌ها با ویژگی‌های مثبت و منفی زیادی عرضه می‌گردند، بنابراین نمی‌توان از آن‌ها برای هر مکانی استفاده کرد. به عنوان مثال چوب‌های سخت برای ظاهر کلاسیک و گرم در فضای منزل به کار برده می‌شوند اما در مقابل ضربه و رطوبت چندان ایده‌آل نیستند. با توجه به این امر شما انتخاب‌های متنوعی از بین انواع کفپوش موجود در بازار دارید که باید قبل از هر چیز بدانید کفپوش را برای کدام قسمت از منزل نیاز دارید.
وجود محصولات نوین و مدرن که علاوه‌بر شکل ظاهری متفاوت و شیک از استحکام و مقاومت بالایی برخوردار هستند نیز به شما کمک شایانی خواهد کرد. برای مثال در پروژه تراس مجتمع مسکونی افرا می‌توانید نمونه‌ای از کفپوش مناسب تراس را مشاهده نمایید. 

کفپوش چوب پلاست

چوب پلاست از جمله عناصریست که برای طراحی دکوراسیون داخلی و فضای باز مورد توجه قرار می‌گیرد. کفپوش چوب پلاست ترکیبی از پلاستیک و چوب است که دوستدار طبیعت بوده و مواد اولیه آن بدون آسیب به محیط ریست تهیه می‌شود. در واقع این محصول از ترموپلاستیک و الیاف بازیافت شده یا آرد چوب تهیه شده است. از کفپوش چوب پلاست برای: عرشه سازی، دکوراسیون تراس و بالکن، اطراف استخر، محیط آشپزخانه، محوطه بیرونی و پیرامون درب منزل، روف گاردن ( پشت بام سبز ) و … استفاده می‌شود.

پروژه تراس مسکونی افرا3

کفپوش چوب پلاست را به عنوان کفپوش مناسب معرفی می‌نمایند. این کفپوش نیاز به نگهداری و تعمیر بسیار کمی دارد. برای نصب آن‌ها نیاز به لاک زدن، آب بندی، ماسه زدن و رنگ آمیزی وجود ندارد. چوب پلاست دوام بسیار بالایی دارد و با مقاومت قابل توجهی در برابر کپک، موریانه، پوسیدگی، خوردگی و … عرضه خواهد شد.

کفپوش چوب پلاست از سازگاری بالایی با محیط زیست برخوردار است. این کفپوش‌ها قابل بازیافت هستند و از این‌رو از آن‌ها به عنوان کفپوش سازگار با محیط زیست یاد می‌شود. از این کفپوش جهت محوطه سازی در متراژهای متفاوت استفاده می‌شود؛ ضمن این که جهت دور استخر بسیار پرکاربرد بوده و این موضوع قابلیت ضدآب این کفپوش مناسب را به خوبی نشان می‌دهد. این نوع کفپوش بهترین مناسب‌ترین گزینه جهت جایگزین چوب طبیعی به شمار می‌آید. 

کفپوش اپوکسی

کفپوش اپوکسی نیز نوع جدیدی از کفپوش بوده که در ابتدا مایع است و پس از اجرا به صورت سخت و جامد در می‌آید. این نوع کفپوش بیشتر برای مراکز تجاری و اداری کاربرد دارد اما می‌توان در منزل و برای پوشاندن کف حمام و سرویس بهداشتی مورد استفاده قرار داد. این کفپوش نیز از مقاومت بالایی برخوردار بوده و نیازی به نگهداری و تعمیر ندارد. 

کفپوش چوبی جامد و سخت 

کفپوش‌های چوبی می‎توانند با چوب افرا، گیلاس برزیلی، بلوط و … تهیه شده باشند. کفپوش‌ها می‌توانند به شکل ناتمام مورد استفاده قرار بگیرند. در این حالت باید از ماسه برای نصب آنها بهرمند شوید. البته باید به این موضوع اشاره کرد که کفپوش چوبی کامل برای استفاده در منزل کفپوش مناسب‌تری به شمار می‌آید، چون هزینه کمتری به همراه خواهد داشت.

کفپوش چوبی می‎تواند کفپوش مناسبی باشد؛ این نوع کفپوش از چوب تهیه شده و این منابع نیز قابل تجدید هستند. این تجدید به شرطی در چرخه محیط زیست فراهم می‌شود که از روش جایگزینی درخت به جای درختان قطع شده بهره‌مند شوید.  کفپوش‌های جامد و سخت گزینه خوبی برای تمیز کردن فضا هستند. این کفپوش مناسب با قابلیت تمیزکاری معرفی می‌گردد.

در واقع این تمیزکاری در حد جارو زدن بوده و این نوع کفپوش‌ها امکان شست‌وشو ندارند. آن‌ها نسبت به رطوبت و ضربه چندان مقاوم نیستند. در واقع چوب‌های سخت برای محدوده استخر، آشپزخانه، اتاق لباسشویی، تراس، زیر زمین و سایر نواحی مرطوب مناسب نیستند. کفپوش مناسب یک کفپوش سبک است که با تغییر دما تغییر وزن می‌دهند و در برابر خراش نیز بسیار آسیب پذیر هستند.

پروژه روف گاردن اصفهان2

کفپوش چوب مهندسی شده

چوب مهندسی شده نیز گزینه خوبی برای کفپوش منزل بوده و استفاده از این چوب در حال افزایش است. برای تولید چوب‌های مهندسی از چند لایه چوب کمک گرفته می‌شود. این لایه‌های چوب از مقاومت بالایی در برابر تغییرات دما و رطوبت برخوردار هستند. چوب‌های مهندسی شده برای اتاق‌های لباسشویی، حمام و زیر زمینی‌ها کفپوش مناسب است؛ این چوب‌ها به راحتی تعمیر نمی‌شوند و همین امر انتخاب را برای شما سخت خواهد کرد. 

کفپوش لمینت 

لمینت نیز از جمله کفپوش‌های به کار رفته در محیط منزل است؛ این کفپوش مناسب از چهار لایه تشکیل شده و دارای ملامین می‌باشد. دوام لمینت بسیار بالاست؛ بنابراین از این کفپوش برای اتاق‌های مرطوب نیز استفاده می‌شود.  لمینت تنوع زیادی در ارائه کفپوش دارد. این کفپوش‌ها به راحتی کثیف نمی‌شوند، امکان تمیزکاری و جارو کردن آن نیز وجود دارد.

یکی از مهم‌ترین مسائل مربوط به این کفپوش در منزل این است که هنگام راه رفتن برروی آن صدای توخالی و غیر طبیعی ایجاد می‌شود. بنابراین در هنگام نصب آن باید از یک زیر لایه مخصوص برای آن استفاده کرد. این موضوع برای ممانعت از رطوبت نیز اهمیت دارد.

کفپوش وینیل

وینیل نیز در دکوراسیون منزل به عنوان کفپوش مناسب معرفی می‌گردد. این کفپوش مقرون به صرفه بوده و به سهولت نگهداری می‌شود. دوام قابل توجهی دارد و در گروه محبوب‌ترین کفپوش‌ها به کار می‌رود. وینیل نیز در برابر ترافیک و رطوبت کفپوش مناسب به شمار می‌آید.

وینیل نیز با طرح‌های متنوع ارائه می‌شود؛ این کفپوش مناسب به شکل براق یا مات عرضه می‌شود. استفاده از این کفپوش سطح نرمی را ایجاد خواهد کرد که در نتیجه این سطح نرم امکان ایستادن‌های طولانی در محیط‌هایی نظیر آشپزخانه را فراهم می‌نماید.

کاشی یا سرامیک

کاشی نیز از جمله کفپوش‌های مناسب برای حمام، آشپزخانه و پاسیو می‌باشد. کاشی ها بسیار بادوام هستند و قابل برش می‌باشند. برای مناطق پرتردد منزل می‌توان از این نوع کفپوش مناسب کمک گرفت. این عناصر با رنگ‌های مختلف ارائه می‌گردند. این کفپوش قابل سفارش است و با ایده‌های متنوع طراحی خواهد شد. کاشی در دسته کفپوش‌های نسبتاً سخت قرار می‌گیرد.

 

چوپکس از تولید تا طراحی و اجرا همراه شما

 

4.1/5 - (12 امتیاز)
چه کفپوشی برای منزل مناسب تر است؟

مشاوره رایگان با کارشناسان چوپکس 

02122901835

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به بالا