گابیون چوپکس

CHOOPEX GABION

مطالب کاربردی درباره گابیون

گابیون سبد فلزی در ابعاد و سایزهای مختلف، پر شده از مصالحی همچون (سنگ، چوب و …) است. همخوانی المان‌های گابیونی با چوب پلاست، شرکت چوپکس را بر آن داشت تا با طراحی و ساخت گابیون نسبت به خلق فضاهایی مدرن اقدام نموده و عناصر طبیعی مانند: چوب و سنگ را در جهت ایجاد محیطی دلپذیر به کار گیرد.

فلاورباکس

دیوار گابیونی

باربیکیو

احجام دکوراتیو

نرده گابیونی

کانتر فروش

ویدئوهای چوپکس

پروژه‌های چوپکس

کاور پروژه زمین تنیس
پروژه زمین تنیس آرشاکلاب

فرودگاه امام خمینی

پروژه- آتشدان گابیونی
آتشدان گابیونی

بالکن اداری جردن

پروژه- مبلمان گابیونی
مبلمان گابیونی

روف گاردن کاشانک

Gabion 9 4 1
باربیکیو گابیونی

ویلا دریابیشه

پروژه - دیوار سبز گابیونی
دیوار سبز گابیونی

محوطه سعادت آباد

پروژه- آبنما گابیونی
آبنمای گابیونی

پاسیو زعفرانیه

گابیون چیست ؟

گابیون نوعی سازه است که امروزه در محوطه سازی، روف گاردن و شهرسازی بسیار کاربرد دارد. در تعریف گابیون باید بگوییم، این سازه متشکل از توری فلزی با ابعاد و ساختارهای متفاوت بوده که عموما داخل آن را با مواد معدنی طبیعی پر می‌کنند. که اصلی‌ترین آن سنگ‌های طبیعی سیقلی یا تراش خورده است. این سازه توسط شرکت چوب پلاست چوپکس توسط تیم اجرایی حرفه‌ای در زمانی کوتاه قابل اجراست. گابیون را همچنین می‌توان از قدیمی‌ترین سازه‌ها در صنعت ساختمان، سد سازی، جاده سازی، دیوار یا حصار نام برد و سابقه‌ای دیرینه دارد. اما این روزها بیشترین کاربرد آن، دکوراتیو است.

دیوار گابیونی اگر در محوطه سازی یا روف گاردن و دکوراسیون داخلی یا خارجی اجرا شود، می‌توان داخل آن را با سنگ، چوب، فلز و سایر مواد طبق سلیقه یا با توجه به محیط پر کرد. انواع سازه گابیونی می‌توانند با اشکال مستطیل، مربع و استوانه‌ای ساخته شوند که این یکی از خصوصیات گابیون به شمار می‌آید. ساخت و نصب سازه گابیونی به دست افراد متخصص در کمترین زمان ممکن قابل اجرا خواهد بود.

گابیون | گابیون دکوراتیو | قیمت گابیون | اجرای گابیون | انواع گابیون | طراحی گابیون | گابیون بندی

گابیون یا تورسنگ از انواع سازه‌های مقاوم است که از استحکام بالایی برخوردار بوده و به همین علت با اجرای گابیون در طراحی دکوراسیون داخلی یا محوطه سازی می‌توانید از ماندگاری آن اطمینان حاصل نمایید. از مزایای گابیون این است که در دکوراسیون نوین سبکی مدرن را خلق نموده و می‌توان از سازه گابیونی در ساخت و اجرای دیوار، نما، پارتیشن، مجسمه، آتشدان، شومینه و سایر المان‌ها استفاده کرد.

خرید گابیون

برای خرید گابیون بهتر است که قبل از هر اقدامی به تحقیق در این زمینه بپردازید. این سازه به گونه‌ای طراحی نشده تا بتوانید اقدام به خرید گابیون به صورت پیش ساخته نمایید. برای مثال اگر تصمیم دارید آتشدان چوبی را به صورت گابیونی اجرا کنید، باید طرح مورد نظر را انتخاب نمایید. بنابراین باید برای خرید گابیون به شرکت‌های حرفه‌ای که این فعالیت را انجام می‌دهند، مراجعه نمایید. 

به این صورت می‌توانید طرح مورد نظر را ارائه دهید تا سازه مورد نیاز شما طی مدت زمان کوتاهی در مکان مورد نظر اجرا شود. همانطور که در تصاویر مشاهده می‌کنید از گابیونی می‌توان برای اجرای موارد بی‌شماری همچون: دیوار گابیونی یا آتشدان گابیونی، نیمکت یا میز و … استفاده کرد.

قیمت گابیون

قیمت گابیون بر حسب طرحی که ارائه شده، گابیون بندی و نیز موادی که درون گابیون قرار می‌گیرد، متفاوت است. برای یافتن بهترین قیمت گابیون باید به شرکت‌های معتبری مراجعه نمایید تا علاوه‌براین که طرحی حرفه‌ای به شما ارائه می‌دهند، قیمت گابیون را نیز منصفانه اعلام نمایند.

اجرای گابیون

اجرای گابیون باید با مهارت و توسط افرادی که در این زمینه فعالیت دارند، انجام شود. اجرای گابیون توسط شرکت چوپکس همراه با رعایت استانداردهای لازم با کمک تیم متخصص انجام می‌شود؛ بنابراین شما مشتری گرامی می‌توانید با اطمینان خاطر اقدام به سفارش گابیون دکوراتیو از شرکت چوپکس نمایید.

انواع گابیون

انواع گابیون را می‌توان به گابیون دکوراتیو و گابیون مختص ساخت و ساز تقسیم بندی نمود. با توجه به این امر می‌توانید گابیون دکوراتیو را در طراحی دکوراسیون داخلی یا محوطه سازی و گابیون مختص سخات و ساز را جهت جاده سازی، سد سازی، پی ریزی و سایر موارد استفاده نمایید.

طراحی گابیون

طراحی گابیون یکی از کارهاییست که باید به دست افراد متخصص انجام شود. برای طراحی گابیون نیاز است تا به شرکت‌های معتبری که در زمینه طراحی و اجرای گابیون فعالیت دارند مراجعه نمایید. 

گابیون بندی

گابیون بندی فعالیتی کاملا حرفه‌ای بوده که توسط افراد متخصص انجام می‌شود؛ برای گابیون بندی نیاز است تا ابتدا سبدهای گابیونی در ابعاد و سایزهای مورد نیاز ساخته شده و سپس درون آن با سنگ یا مواد معدنی دیگر پر شود.

گابیون دکوراتیو

گابیون دکوراتیو این روزها در معماری و طراحی جایگاه ویژه دارد و همین امر باعث شده تا از سازه گابیونی استفاده‌های فراوانی شود. گابیون دکوراتیو در طرای دکوراسیون داخلی از دیوار گرفته تا پایه نیمکت یا میز و حتی شومینه را در بر می‌گیرد و این بستگی به معمار دارد که از گابیون دکوراتیو در چه محیطی و با چه سبکی استفاده نماید. علاوه‌براین گابیون دکوراتیو در موطه سازی نیز بسیار پرکاربرد بوده و طیف وسیعی از لنداسکیپ را در بر می‌گیرد.

4/5 - (2 امتیاز)
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به بالا