10 روش برای بالا بردن دوام کفپوش وود پلاست

kafpush dr banki 2 1

انتخاب و نگهداری از کفپوش وود پلاست برای هر فضایی آنقدر اهمیت دارد که انگار در حال انتخاب فرشی هستید که قرار نیست تا مدت‌ها آن را عوض کنید. به همین دلیل باید نهایت دقت را داشته باشید و روش‌های نگهداری از آن را بیاموزید. در این مقاله به معرفی 10 روش می‌پردازیم که رعایت کردنشان باعث بالا بردن عمر کفپوش ترموود خواهد شد؛ رعایت این نکات برای همه ضروری است؛ اما اگر از کیفیت محصولی که تهیه کرده‌اید، مطمئن نیستید باید بیشتر مراقب باشید و به این روش‌ها متعهدتر بمانید.

وود پلاست را به موقع تمیز کنید

همانطور که وقتی چیزی روی فرش می‌ریزد باید به سرعت پاک شود؛ وضعیت ترموود پلاست هم همین است. وقتی کفپوش منزل یا محیط کار شما از وود پلاست یا چوب پلاستیک تهیه شده باشد و چیزی روی آن بریزد؛ بهتر است در اولین فرصت آن را پاک کنید. ابتدا خیسی کفپوش را با استفاده از دستمال خشک برطرف کنید و سپس با استفاده از آب ولرم و برس نرم منطقه را پاک کنید. از شوینده‌ها تنها در صورتی استفاده کنید که مورد تایید شرکت تولید کننده باشند؛ در غیر این صورت ممکن است باعث تغییر رنگ آن ناحیه شوید.

پیشگیری از بروز قارچ

اگر ترموود پلاست را از شرکت معتبری تهیه کرده باشید، نباید نگران این مورد شوید؛ اما اگر از اعتبار شرکت سازنده مطمئن نیستید، احتمال اینکه محصولی تهیه کرده باشید که به قارچ‌ها فرصت رشد دهد، زیاد است. ترموود پلاستیک اصل و با کیفیت علاوه بر اینکه عایق است، به قارچ‌ها و حشرات هم اجازه رشد نمی‌دهد؛ درست بر خلاف محصولات بی کیفیت.

در صورتی که متوجه وجود کوچکترین قارچی شدید، ابدا فرصت را از دست ندهید و سریعا برای برطرف کردن آن دست به کار شوید؛ وگرنه خیلی زود به سایر بخش‌های کفپوش هم سرایت می‌کند و مجبور به هزینه بیشتر و دوباره خواهید شد.

سراغ استون نروید

یکی از وجوه ممیزه استفاده از وود پلاست رنگ‌های متنوع آن است. برای مراقبت از رنگ کفپوش ترموود پلاست خود لازم است به هیچ وجه سراغ پاک کننده‌های قوی نروید. بعضی مشتری‌ها به اشتباه فکر می‌کنند می‌توانند از استون به عنوان یک حلال نسبتا رقیق استفاده کنند و لکه‌های مختلف، از جمله رنگ را از بین ببرند. این تصور اشتباه باعث می‌شود رنگ زیبای کفپوش شما به سرعت ازبین رود یا تغییر کند. برای پاک کردن هر لکه‌ای ابتدا به بروشور محصول نگاه کنید و سپس با شرکت سازنده و ارائه دهنده خدمات پس از فروش تماس بگیرید.

پاک کردن برف‌ها از تن کفپوش

کفپوش بالکن و کفپوش بام نسبت به کفپوش داخلی در معرض تغییرات آب و هوایی بیشتری است. یکی از این تغییرات آب و هوایی، بارش برف است. در صورتی که کفپوش ترموود پلاست شما زیر برف قرار گرفت؛ به هیچ وجه از پاروهایی با لبه تیز برای پاک کردن برف‌ها استفاده نکنید. در عوض سراغ پاروهایی با لبه پلاستیکی و نرم بروید. اگر چند روزی منزل نبودید و برف، سفت شده بود حتما از نمک یا کلسیم کلراید برای نرم کردن برف و سپس زدودن آن کمک بگیرید. استفاده از پاروهای تیز باعث می‌شود کفپوش وود پلاست زودتر خراب شود؛در‌حالی‌که در وضعیت نگهداری ایده‌آل این کفپوش می‌تواند به مدت حداقل سی سال برای شما کار کند.

پخت و پز روی وود پلاست؟

از مزایای متعدد وود پلاست این است که نسبت به آتش گرفتن مقاوم است؛ اما مثل هر محصول دیگری این محصول هم باید از شرکت معتبری تهیه شده باشد تا این مزیت را داشته باشد. بعضی انواع وود پلاست نسبت به حرارت ناشی از روغن و سایر مواد غذایی بسیار حساس هستند. بنابراین اگر روی تراسی با کفپوش ترموود پلاست باربکیو دارید یا حتی اجاق کوچکی قرار داده‌اید تا سرخ‌کردنی‌ها را روی بالکن انجام دهید، مراقب باشید روغن داغ روی کفپوش نریزد. استفاده از سینی زیر گریل هم به شدت توصیه می‌شود.

تمیز کردن حفره‌ها

در مورد کفپوش وود پلاست خارج از منزل، مثل کفپوش اطراف استخر ممکن است احتمال پوسیدگی وجود داشته باشد؛ به خصوص اگر اطراف استخر گیاه وجود داشته باشد و برگ این گیاهان داخل شیارهای کفپوش بیفتند. بهترین کار این است که اولا درزها را به خوبی بگیرید و ثانیا به بهداشت محیط و پاک کردن برگ‌ها و سایر موارد از سطح کفپوش بپردازید. این کارها هم سلامت محیط شما را بیشتر می‌کنند و هم دوام کفپوش را بالا می‌برند.

تمیزی به موقع ترموود پلاست

برای اینکه بتوانید دوام کفپوش وود پلاست را بالا ببرید، بهتر است هر هفته حداقل یک بار آن را تمیز کنید. جارو و تمیز کردن منافذ و سپس استفاده از برس نم‌دار برای از بین بردن لکه‌ها به شدت توصیه می‌شود؛ مگر اینکه شرکت سازنده دستور عمل دیگری برای تمیز کردن کفپوش به شما داده باشد.

پایه‌ها را بپوشانید

موقعی که می‌خواهید مبلمان بخرید به فرم پایه‌ها دقت کنید. هر چقدر پایه میز و صندلی شما تیزتر باشد، احتمال آسیب دیدن ترموود پلاست بیشتر می‌شود. به همین دلیل یا سراغ مبلمانی با پایه‌های گرد بروید یا از محافظ‌های پلاستیکی نرم استفاده کنید که زیر پایه‌ها قرار می‌گیرند؛ اما سلیز نمی‌خورند.

دورکاری کنید

اگر از کفپوش وود پلاست در محوطه باز استفاده می‌کنید، احتمال رشد گیاهان از زیر این کفپوش و خراب شدنش وجود دارد. به همین دلیل لازم است بین فضای کفپوش و گیاهان حداقل یک متر فاصله باشد، تا اگر ریشه‌ها رشد کردند، مشکلی برای کفپوش شما ایجاد نشود.

فرش بیندازید

استفاده از فرش یا قالیچه‌هایی که ضخامت مناسبی دارند، برای محافظت از ترموود پلاست ایده مناسبی است. دقت داشته باشید هنگام تمیز کردن خانه، زیر فرش را هم تمیز کنید و هر گونه رطوبتی را سریعتر خشک کنید.

سراغ معتبرترین‌ها بروید

طرز تهیه وود پلاست از شرکتی تا شرکت دیگر متفاوت است؛ بعضی‌ها این کار را طی یک مرحله انجام می‌دهند که منجر به پایین آمدن کیفیت محصول می‌شود. شرکت‌های معتبر تولید کننده وود پلاست اما این کار را طی چند مرحله انجام می‌دهند؛ همین مسئله هم دوام محصول را بالا می‌برد و هم ویژگی‌های مثبت چوب پلاست را تقویت می‌کند؛ ویژگی‌هایی مثل مقاومت نسبت به خراشیدگی و رشد قارچ، عایق بودن نسبت به آتش و حرارت و غیره. پیشنهاد ما کمک گرفتن از شرکت چوپکس در زمینه انتخاب ترموود پلاست است که سال‌هاست در این زمینه  تجربه دارد و فعالیت می‌کند.

 

کفپوش ارزان
PRICE DECKING

 

10 روش برای بالا بردن دوام کفپوش وود پلاست

۷ thoughts on “10 روش برای بالا بردن دوام کفپوش وود پلاست

    1. شرکت چوپکس از سال ۸۲ به عنوان اولین تولید کننده، فعالیت خوذ را در زمینه تولید محصولات چوب پلاستیک آغاز نموده و در عرض ۱۵سال به کشورهای همسایه و حومه خلیج فارس از قبیل(عراق و امارات، قطر و افغانستان)صادر نموده است. خوشبختانه با گذشت زمان پتانسیل های موجود در این محصولات مشخص شده و در بسیاری از زمینه های مصرفی از قبیل ساخت وساز فضاهای مسکونی اداری و توریستی مورد استفاده قرار میگیرد.

    1. هزینه نصب هر پروژه با توجه به المان ها و عناصر موجود درطراحی محاسبه میشود. بدین شکل که هزینه های نصب کفپوش چوب پلاست و نما پوش چوب پلاست ر اساس متر مربع و میزان سادگی و پیچیدگی طرح محاسبه میشود و در المان های دیگر همچون آلاچیق و پرگولا محاسبه قیمت با توجه به جزییات و ابعاد آنها محاسبه میگردد. بهترین روش برای محاسبه هزینه های پروژه های فضای باز، بازدید محل پروژه و ارایه پیش فاکتور دقیق با توجه به نیاز های کارفرما میباشد.
      در مورد اجرای پروژه ها در شهرستان ها، تیم های نصب شرکت چوپکس به تمامی نقاط ایران ارسال شده و پروژه را با استانداردهای تایید شده نصب میکنند. در این موارد هزینه هاو ایاب ذهاب نیروهای کار و اقامت آنان در محل پروژه به هزینه های نصب افزوده خواهد شد. باتوجه به نکات ظریف نصب پروفیلهای چوپکس توصیه میشود از نیروی آموزش دیده ی مجموعه استفاده شود تا پروژه ها شامل گارانتی یک ساله محصول و نصب شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به بالا