تفاوت کفپوش چوبی (wpc) و پی وی سی (pvc)

تفاوت کفپوش چوبی wpc و پی وی سی pvc

تفاوت بین صفحه ی فوم PVC و کفپوش چوب پلاست

صفحه های فوم PVC و کفپوش چوبی، شباهت ها و تفاوت های زیادی با هم ندارند. هر دوی آن ها از پلاستیک به عنوان یک ماده مصنوعی تشکیل شده اند. همانطور که از نام آن پیداست، از PVC یا پلی وینیل کلراید در ساخت صفحه های فوم PVC استفاده می شود. از طرف دیگر، صفحه های کامپوزیت حاوی انواع مختلف پلاستیک (ممکن است شامل پلی اتیلن یا پلی پروپیلن باشند) و همچنین پودر چوب یا آرد بامبو می باشند. همچنین صفحه های کامپوزیتی که حاوی پودر چوب هستند (برای مثال کفپوش چوبی)، با عنوان صفحه های کامپوزیت WPC یا Wood Plastic Composite ( که همان پروفیلهای چوب پلاست است) شناخته می شوند. در اینجا تفاوت هایی بین صفحه های کامپوزیت PVC و صفحه های چوب پلاست WPC وجود دارد.

بسط / گسترش خطی کفپوش چوبی و PVC

صفحه فوم PVC حاوی هیچ افزودنی ای نیست که بتواند به آن کمک کند تا مانع از گسترش خطی صفحه و مولکول های زیرین، هنگام اعمال گرما در صفحه شود. از این رو مولکول های زنجیره ای بلند هر زمان که گرما بر آن ها تأثیر بگذارد، خود را گسترش می دهند. انبساط می تواند قابل توجه باشد و ممکن است استفاده از صفحه ها را خطرناک کند. از طرفی پروفیلهای چوب پلاست از کفپوش چوبی به همراه پلاستیک تشکیل شده اند و مواد افزودنی خاصی دارند که از انبساط جلوگیری می کنند. از این رو آن ها حتی در صورت وجود گرما و حرارت برای فواصل زمانی طولانی، طول و ساختار خود را حفظ می کنند.

سهولت نصب و استفاده

مواد کفپوش چوب پلاست یا کفپوش چوبی انعطاف پذیری بیشتری را ارائه می دهد و می تواند به راحتی خم شود، جهت گیرد و همچنین شکاف بخورد، به طوری که به طور خاص متناسب با هر فضایی باشد. از طرف دیگر، شما نمی توانید لبه های صفحه PVC را جهت دهید، و حتی برای انجام هر نوع اصلاح، نیاز به ابزارهای بیشتری دارید. از این رو اگر می خواهید صفحه را با فضای موجود کاملاً متناسب سازید، باید پروفیلهای های چوب پلاست را در اولویت قرار دهید.

کفپوش چوب پلاستیک
کفپوش چوب پلاستیک

ظاهر و زیبایی شناسی

صفحه های PVC یکنواختی مصنوعی را به نمایش می گذارند و از نظر زیبایی و ظاهری کمتر جذاب هستند. از آنجا که کامپوزیت های های چوب پلاست دارای پودر چوبی هستند ، آن ها دانه های چوبی واقعی دارند و رنگ های طبیعی و معتبر تری را به نمایش می گذارند که چشم نوازتر است. صفحات و کفپوش کامپوزیت، از این رو زیبایی شناسی هر فضای خاص را بهبود می بخشند.

مقاومت در برابر آب و رطوبت

پروفیل چوب پلاست و همچنین صفحه های PVC مقاومت بسیار خوبی در برابر رطوبت و آب دارند. از آنجا که کامپوزیت های چوب پلاست همچنین می توانند در برابر تغییرات دما بهتر مقاومت کنند و با تغییر در دما گسترش نمی یابند و یا کوچک و منقبض نمی شوند، در شرایط رطوبت حتی از صفحه های PVC نیز بهتر هستند.

مقاومت در برابر لغزش

صفحه های چوب پلاست، به دلیل وجود دانه های چوبی در ساخت آن ها، در برابر لغزش، مقاومت بهتری دارند. اگر کفپوش شما در منطقه بارانی یا در معرض آب قرار دارد، بهتر است از کفپوش چوبی (چوب پلاست) استفاده کنید زیرا خطر لیز خوردن، حادثه و زمین خوردن را کاهش می دهد.

پروفیلهای های چوب پلاست در مقایسه با صفحه های PVC چندین مزیت را ارائه می دهند. تفاوت بین دو نوع صفحه به دلیل ترکیب سطح مولکولی مختلف صفحه ها به وجود می آید. صفحه های چوب پلاست تحت تصفیه بیشتر قرار می گیرند و همچنین مواد افزودنی لازم برای مفیدتر شدن آن ها را حتی در شرایط نامطلوب دارند.

 

با چوپکس فضای خود را احیا کنید.

نظرات و سوالات خود را از طریق دیدگاه یا در قسمت تماس با ما مطرح فرمایید.

همچنین می توانید برای اجرای کفپوش چوبی در تهران و ایران با شماره ۸۸۸۸۱۸۹۱-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

تفاوت کفپوش چوبی (wpc) و پی وی سی (pvc)

یک دیدگاه در “تفاوت کفپوش چوبی (wpc) و پی وی سی (pvc)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به بالا