جکوزی در فضای باز: 20 ایده جذاب و لاکچری

جکوزی در فضای باز
فهرست مطالب

یکی از بهترین انتخاب‌ها برای تراس، بالکن و باغ ساخت یک جکوزی است. جکوزی در فضای باز یا وان آب گرم به افراد این فرصت را می‌دهد که در محیطی دلپذیر استراحت کنند. استفاده از جکوزی در فضای باز فرصتی برای فرار از زندگی روزمره و احساس آزادی و آرامش است. امروزه از سبک‌ها، متریال و مدل‌های مختلفی برای طراحی و ساخت جکوزی در فضای باز استفاده می‌کنند. در این مقاله به جکوزی در فضای باز و 20 ایده جذاب و زیبا برای ساخت یک جکوزی استاندارد و مناسب در فضای باز اشاره خواهیم کرد. 

20 ایده جکوزی یا وان آب گرم که فضا را به یک بهشت تبدیل می‌کند

ساخت جکوزی در باغ راهی فوق العاده برای لذت بردن از حال و هوای تعطیلات و آرامش در فضای باز است. چراغ‌های چشمک زن و وان‌های مینیاتوری باعث زیبایی و جذابیت بیشتر جکوزی می‌شود، در ادامه به بهترین ایده‌های برای طراحی جکوزی در فضای باز آشنا خواهید شد.

مشاوره رایگان با کارشناسان چوپکس 

02122901835

1-یک اتاق داخلی و خارجی برای وان خود بسازید

اگر قصد دارید که در تمام طول سال از جکوزی استفاده کنید، می‌توانید از سایه‌بان، آلاچیق و غیره برای مسقف کردن جکوزی در فضای باز استفاده کرد. امروزه شاید کمتر از این روش‌ها برای مسقف کردن جکوزی استفاده کنند، قطعا انتخاب‌های جدید و هوشمندی وجود دارد که یکی از آن‌ها استفاده از پانل‌های کنترلی است. پانل‌های این سازه زیبا و گنبدی را می‌توان باز و بسته کرد و در عین حال نور و روشنایی فضا را حفظ کرد. در این مدل پانل‌ها با سنگفرش‌های سنگی کم رنگ، مبلمان ساده، و فضای کوچک چوبی اسپا جفت می‌شوند.

2- روشن کردن جوزی در هوای تاریک

برخی تصور می‌کنند که فقط باید در روز و هوای روشن از جکوزی استفاده کرد در حالی که این یک تصور اشتباه است. با نورپردازی‌های زیبا و استفاده از نورهای مخفی می‌توایند فضا را روشن کنید تا در تمام طول شبانه روز قابل استفاده باشد. برای نورپردازی جکوزی می‌توان از چراغ‌های دیواری و فستون‌ها برای تزیین فضای اطراف استفاده کرد و نورهای مخفی آفتابی و مهتابی می‌تواند فضا را بسیار چشمگیر و زیبا نشان دهند. اگر به دنبال مهمانی هستید قطعا این نورپردازی می‌تواند در زیباتر نشان دادن محیط تاثیرگذار باشد.

3- یک دیوار سبزی بدون نگهداری اضافه کنید

اگر می‌خواهید فضای جکوزی را به یک فضای امن و خصوصی تبدیل کنید می‌توانید از گرین وال‌های مصنوعی استفاده کنید تا در طول سال سبز بمانند، این دیوار سبز قادر است تا مانند یک پرده یا دیوار عمل کند.

اگر دوست دارید به جای یک دیوار مصنوعی از یک دیوار طبیعی استفاده کنید باید از گیاهان و گلدان‌های طبیعی برای تزیین دیوار و پرکردن آن استفاده کنید. استفاده از گیاهان عطری قطعا جذابیت حسی فضا را افزایش می‌دهد. تنها عیب دیوار طبیعی آن است که باید برای سرسبزی و شاداب ماندن همیشگی این گیاه از آن مراقبت کنید و آبیاری به موقع آن را از یاد نبرید.

4- به دنبال یک جکوزی بزرگ باشید

اگر عاشق سرگرمی هستید یا برای دورهمی‌های خانوادگی خود به دنبال یک ایده خوب می‌گردید، ساخت یک جکوزی و آب گرم می‌تواند یک گزینه مناسب در فضای باز باشد. ساخت جکوزی‌های بزرگ علاوه بر اینکه موجب آرامش و ریلکس شدن بدن می‌شوند، می‌توانند یک فضای مناسب برای ورزش کردن و تمرین باشند. در کنار استخر از صندلی‌های یکپارچه استفاده می‌شود، آن‌ها در بالای یک عرشه براق قرار گرفته‌اند و برای این زمین‌های بزرگ انتخاب مناسبی هستند.

5- ساخت یک محل آرام برای نشستن

در این فضای سنگفرش شده وسایل مورد نیاز برای استراحت را می‌بینید. زمانی که رد وان جکوزی در حال استراحت هستید می‌توانید از چشم انداز چمن‌زار لذت ببرید و روی صندلی‌های آفتاب‌گیر استراحت کنید. اگر قصد استفاده از جکوزی در فصل سرما را دارید می‌توانید از بخاری برای گرم کردن این فضا استفاده کنید بدین ترتیب فضای بیرونی شما در تمام طول سال به یک آبگرم دلپذیر تبدیل می‌شود.

6- جکوزی را در عرشه قرار دهید

اگر ایده یک استخر حباب‌دار را دوست دارید، اما نمی‌خواهید ساخت یک جکوزی بر زیبایی‌شناسی فضا تاثیرگذار باشد، ساخت استخر روی عرشه یک گزینه شیک و ساده است. عرشه‌های جکوزی برای زندگی در فضای باز و سرپوشیده بسیار عالی هستند زیرا می‌توانید از چشم انداز زمین خود لذت ببرید. در حال حاضر عرشه‌بندی در حال حاضر یکی از رایج‌ترین و کاربردی‌ترین نوع طراحی است که برای طراحی فضای باز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

7- وان خود را با درختان احاطه کنید

آیا عبارت “حمام کردن در جنگل” را شنیده‌اید؟ این یک ایده و طراحی ژاپنی است که موجب کاهش استرس و افزایش تندرستی به روشی طبیعی و آگاهانه می‌شود. برای ساخت یک فضای امن و لذت بردن از جکوزی در فضای باز می‌توانید با کاشت گیاهان بلند و سرسبز یک فضای امن و خضوی برای خود بسازید.

مظالب مرتبط: جکوزی در تراس و بالکن

8- جکوزی را طوری قرار دهید که بیشتری چشم انداز را از منظره داشته باشید

اگر به اندازه کافی خوش شانس هستید که منظره فضای باز شما رو به دریا قرار دارد پس بهتر است جکوزی را طوری قرار دهید که رو به دریا باشد. بدین ترتیب می‌توانید در کنار لذت بردن از آبگرم، چشم انداز زیبایی هم از منظره داشته باشید.
همه‌ی فضاهای باز چشم انداز دریا ندارند به همین دلیل باید به دنبال یک مکان مناسب برای قرار دادن جکوزی باشید.

9- با نور شمع از زمان تنهایی لذت ببرید

ایده‌های خوب و ناب نورپردازی باغ می‌تواند وسیله مناسبی برای زیباسازی فضای باز باشد. در فضاهای باز که تاریک هستند روشن کردن شمع، استفاده از نورپردازی، فانوس و غیره می‌تواند یک فضای زیبا و آرام را برایتان بسازد. اگر به دنبال آرامش بیشتری در محیط هستید می‌توانید از دیگر وسایل آروماتراپی برای جکوزی در فضای باز استفاده کنید.

10- یک وان فوق العاده رمانتیک برای دو نفر را امتحان کنید

استفاده از وان کوچک و دونفره می‌تواند موجب بیشتر شدن صمیمیت شما شود، استفاده از این وان‌ها برای زوج‌ها یک فضای زیبا و رمانتیک می‌سازد. این ابعاد جکوزی برای باغ‌ها و فضاهای بیرونی کوچک بسیار مناسب است، در ساخت آن از چوب‌های با کیفیتی استفاده می‌شود که تعمیر و نگهداری از آن‌ها بسیار آسان است.

11- از یک محیط پرستاره استفاده کنید: آیا دوست دارید که هر شب در جکوزی بنشینید و به آسمان پرستاره نگاه کنید؟

شاید هر شب آسمان صاف نباشد، شما می‌توانید با کمک یک روکش پاسیو در مجاورت نورپردازی LED آسمان ستاره‌ای درست کنید.

12- برای دسترسی آسان، یک عرشه جانبی اضافه کنید

عرشه جانبی، دسترسی آسانی را برایتان فراهم می‌کند و یک فضای مناسب برای ذخیره کردن کنده‌های چوبی است. روکش چوبی طبیعی و بوی آتش یک فضای نوستالژی و روستایی را برایتان تداعی می‌کند.

13- با کاشی‌ها به موریش بروید

استفاده از طراحی و ایده‌های باغ‌های استوایی راهی درست و مطمئن برای زیباسازی فضای بیرونی است. می‌توانید اطراف وان را با شاخ و برگ و شکوفه‌های روشن بپوشانید، سپس رنگ ها و الگوهای عجیب و غریب را به خود وان خود اضافه کنید تا منطقه‌ای زیبا و خنک بسازید. رنگ آمیزی دیوار مجاور با رنگ گرم زیبایی فضا را دوچندان می‌کند، جکوزی با این ظاهر بهترین راه برای بازگشت به طبیعت است و گاهی سادگی بهترین گزینه طراحی به شمار می‌رود.

14- بیانیه ای با موضوع بنویسید

استفاده از طاق‌ها و ستون‌های باشکوه، یک اسپای مجلل به سبک رومی خواهد ساخت. پرده‌های بلند و پیچک‌های زیبا نقطه کانونی خیره کننده‌ای را برای هر باغی ایجاد می‌کند. اگر به دنبال ایده‌هایی برای حفظ حریم خصوصی جکوزی هستید می‌توایند با این طاق و ستون‌ها و استفاده از پرده‌های سفید یک فضای امن بسازید.

15- وان خود را برای استفاده در تمام سال بپوشانید

آلاچیق آلومینیومی روشی فوق العاده شیک برای محصور کردن جکوزی است، این مدل آلاچیق می‌تواند از شما در برابر بارش برف و باران محافظت کند. اگر به دنبال حریم خصوصی بیشتری هستید، پانل‌های جانبی کشویی گزینه مناسبی هستند و یک مزیت عالی برای یک باغ بزرگ و مدرن است.

16. جکوزی و آبشار را با هم ترکیب کنید

ترکیب استخر و جکوزی یک فضای زیبا و چشم‌نواز می‌سازد. استفاده از پله‌های سنگی و یک آبشار کوچک و آرامش بخش در کنار جکوزی، آب بارانی که بر روی سقف ضد آب می‌ریزد یک الگوی بسیار زیبا می‌سازد. سقف ضد آب تعمیر و نگهداری وان آب گرم را آسان‌تر می‌کند و به جلوگیری از افتادن برگ‌ها و سایر زباله ها کمک می‌کند.

17- راحتی وان‌های بادی را در نظر بگیرید

جکوزی بادی ویژگی‌های منحصر به فردی دارد که قابل حمل بودن، کاربردی و مقرون به صرفه بودن آن از ویژگی‌های بارز آن به شمار می‌روند. وان‌های بادی در سبک‌ها و اندازه‌های مختلفی ساخته می‌شوند و چراغ‌های تغییر رنگ، تایمرهای حرارتی، راه اندازی سریع و آسان از دیگر ویژگی‌های این وان‌ها هستند.

یک جکوزی بادی Lay-Z-Spa آرامش و سلامتی و تندرستی را به عنوان یک جکوزی به شما ارائه می‌دهد، تطبیق پذیری یک جکوزی بادی به این معنی است که می‌توانید مکان مورد نظر خود را برای نصب آن انتخاب کنید و اگر خانه را تغییر دهید، می‌توانید آن را با خود ببرید.

مطالب مرتبط: ایده دکوراسیون تراس

18- جکوزی را زیر آلاچیق قرار دهید

آلاچیق می‌تواند یک فضای مناسب برای قرار دادن جکوزی باشد. آلاچیق مسقف، جکوزی را از باران و بادهای شدید دور نگه می‌دارد و در هر شرایط آب و هوایی، آن را به عنوان پناهگاهی محافظت می‌کند. درختان سرسبز و شاخ و برگ‌های آن‌ها جذابیت آلاچیق را بیشتر می‌کند. برای ایجاد حس منسجم می‌توانید مواد را با بقیه سازه‌های باغ خود مطابقت دهید.

19- به سراغ اشکال دایره‌ای بروید

منحنی ارگانیک و دایره بی پایان یک شکل آرام بخش است. انتخاب یک جکوزی به این سبک می‌تواند آرامش بیشتری ایجاد کند. این نمونه خیره کننده (و برنده جایزه BISHTA 2020) به ویژه با سنگ کاری‌های دایره‌ای اطراف و چراغ های چشمک زن که درخت مجاور را روشن می کند، فریبنده شده است.

20- با سنگ، جکوزی را احاطه کنید

سنگ یکی از بهترین متریال در طراحی باغ است. زمانی که سنگ‌های تیره در اطراف یک جکوزی قرار بگیرند، می‌تواند یک لبه مفید برای نشستن یا قرار دادن نوشیدنی باشد. برای اقدامات احتیاطی و ایمنی، انواع صاف اما بدون لغزش آن را انتخاب کنید.

بهترین پایه برای وان آب گرم چیست؟

همانطور که اشاره کردیم، شما می خواهید جکوزی خود را در اطراف موادی قرار دهید که لغزنده نیستند. اما، خود پایه جکوزی باید محکم باشد. بتن یکی از بهترین گزینه است، به یاد داشته باشید که باید وزن آب و افرادی که از آن استفاده می‌کنند و همچنین خود جکوزی واقعی را تحمل کند. نکته مهم دیگری که باید به خاطر داشته باشید این است که سطح آن باید کاملا صاف باشد. 

5/5 - (1 امتیاز)
جکوزی در فضای باز: 20 ایده جذاب و لاکچری

مشاوره رایگان با کارشناسان چوپکس 

02122901835

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به بالا