27 ایده نرده چوبی مدرن برای محافظت خانه

فهرست مطالب

وقتی صحبت از طراحی نرده‌ها به میان می‌آید، آنچه به ذهن شما می‌رسد نرده‌های چوبی و سنتی است که حس خانه‌های قدیمی و روستایی را ایجاد می‌کند. نرده‌های چوبی علاوه بر اینکه مقرون به صرفه هستند نمای بسیار زیبا و نوستالژی را می‌سازند. 

بسیاری از مردم تصور می‌کنند که نگهداری و مراقبت از نرده‌های چوبی کار بسیار سخت و دشواری است و ممکن است مورد حمله آفت‌های مختلفی قرار بگیرند، به همین دلیل ترجیح می‌دهند به جای نرده چوبی از مدل‌های دیگری استفاده کنند. در حالی که اینگونه نیست و شما از هر مدل نرده دیگری هم استفاده کنید نیاز به نگهداری و مراقبت دارد. در ادامه این مطلب قصد داریم تا علاوه بر معرفی نرده چوبی با چند ایده نرده چوبی جدید و مدرن آشنا شوید.

مشاوره رایگان با کارشناسان چوپکس 

02122901835

ایده‌های نرده چوب جامد

انواع نرده چوبی جامد چوپکس

 • حریم خصوصی جامد: یکی از بهترین نرده‌های چوبی برای حفظ حریم خصوصی، نرده چوب جامد است که به شما این امکان را می‌دهد تا از فضای خصوصی در حیاط خود بدون لذت ببرید. 
 • پروژه حصار جامد DIY: سادگی این پروژه یکی از مزایای اصلی حصار محکم با پایه قوی است، این نوع حصار به راحتی نصب می‎شود و نیازی به استخدام شخص دیگری برای انجام این کار نخواهید داشت. 

الهام بخش نرده‌های افقی

انواع نرده چوبی افقی

 • زیبا از نظر طبیعت: خطوط افقی این مدل نرده چوبی برای بیشتر افراد جذاب است، اینجا جایی است که مدرنیسم شهری با حس سنتی چوب کلاسیک ترکیب می‌شود. 
 • نوارهای پشت به جلو: چیدمان جذاب این حصار افقی به صورت پشت به جلو باعث شده تا ظاهر بسیار جذاب و زیبایی داشته باشد. این ساخت و ساز پشت به جلو یک الگوی باشکوه و دو طرفه ایجاد می‌کند و ترکیب گیاهان گلدانی، گل‌ها و زیبایی چوب طبیعی فضای بسیار زیبا و جذابی ایجاد خواهد کرد.
 • بلند و ایمن: این حصار افقی با رنگ قهوه‌ای مایل به قرمز به صورت عقب و جلو کنار هم قرار گرفته‌اند و بین تخته‌ها فضای خالی وجود دارد. این نوع نرده چوبی حریم بسیار امن و خصوصی می‌سازد که می‌توانید با خیال راحت و اطمینان خاطر در حریم خصوصی خود استراحت کنید.

انواع نرده چوبی افقی بلند

 • خطای دید در چوب: یکی از ایده‌های بسیار خاص آن است که چگونه سادگی چوب می‌تواند باعث مدرن شدن این حصار قرن 21 شود. این مدل نرده چوبی با خطای دیدی که دارد حتی کوچک‌ترین حیاط را طولانی‌تر و عریض‌تر نشان می‌دهد. این نرده با خطای دیدی که دارد نمای بسیار زیبا و بی‌نظیری با گیاهان رنگارنگ ایجاد می‌کند. 
 • حریم خصوصی در حریم خصوصی: برای ساخت حریم خصوصی معمولا از حصار چوبی استفاده می‌کنند. از این حصار می‌توان برای جدا کردن مناطق مختلف حیاط و ایجاد مناطق مجزا و خصوصی در باغ استفاده کرد. 
 • ترکیب چوب گیاهی: برای ساخت یک حریم خصوصی و نداشتن دید از بیرون می‌توانید یک حصار چوبی را با فاصله بسیار کم بین تخته‌ها قرار دهید و برای پر کردن فضاهای خالی از تعدادی درختچه یا درخت استفاده کنید که بسیار راحت فضای خالی را پر می‌کند. 
 • سادگی زیبا: این حصار افقی با فضایی مینیمالیستی و معاصر، تیغه‌های چوبی نامتقارن با عرض‌های مختلف، طراحی ظریف و با ابهت این حصار را به یک حصار بسیار ساده و پرطرفدار تبدیل می‌کند.

طراحی نرده‌های فلزی و چوبی

انواع نرده چوبی فلزی چوبی

 • ترکیبی مقرون به صرفه: ترکیب حصار چوبی و فلزی یکی از روش‌های عملی برای جدا کردن فضای حیاط از باغ است، بدین ترتیب یک فضای آزاد برای حیوانات ساخته می‌شوند که می‌توانند برای خود پرسه بزنند و آزادانه در آن حرکت کنند. 
 • درخشش بی انتها: حصارهای فلزی همیشه به سرعت با اجزای محیط تطبیق پیدا می‌کنند و یکی از مهم‌ترین مزایای آن‌ها، تطبیق پذیری طراحی است. در این طراحی می‌توانید از نرده‌های آهنی کلاسیک با ظاهری جامد و محکم آلومینیومی استفاده کنید. 
 • حصار فلزی بازیافتی: همیشه ترکیب چوب و فلز در کنار یکدیگر می‌تواند موجب کاهش هزینه پروژه شود، اگر از فلزهای بازیافتی هم استفاده کنید این هزینه به مراتب بسیار کمتر از قبل خواهد بود.

 • فلز و چوب راه راه: استفاده از چوب و فلز در کنار یکدیگر و به صورت راه راه انتخاب بسیار جذابی است، این تضاد نمای بسیار جالب و چشم‌نوازی ایجاد می‌کند.

 

نرده های زیبای روستایی

انواع نرده چوبی روستایی

 • گزینه های سازگار با محیط زیست: برای ایجاد راه بهتری در ساخت حصار روستایی به جز تغییر کاربری پالت‌های قدیمی که معمولاً در برخی از بهترین پروژه‌های DIY استفاده می‌شود، می‌توانیم حصارهای باغ پالت را گسترش دهید.
 • بیرون در جنگل: این ایده نرده چوبی حصار روستایی دارای ارتفاعی نامتقارن است و جلوه‌های بسری ایجاد می‌کند که گویی در جنگل گم شده‌اید. استراحت کردن در چنین فضایی می‌تواند خستگی روزهای کاری سخت را برطرف کند.
 • الهام بخش روستایی: اگر می‌خواهید جلوه حصار روستایی زیباتری داشته باشید به شما توصیه می‌کنیم که چوب‌های کوچک خام را به حصارها اضافه کنید، جلوه بسیار زیبای و چشم‌نوازی در حیاط ایجاد می‌کند. 
 • نرده چوبی مقرون به صرفه: اگر به دنبال گزینه‌ای مقرون به صرفه برای ادغام با حصار چوبی هستید که باغ مینیاتوری را از آغل حیوانات جدا کند استفاده از چوب‌های قدیمی بهترین گزینه است. با تغییر کاربری قطعات چوبی قدیمی ظاهری بی‌انتها و روستایی ایجاد می‌شود. 
 • یک قطعه دنج از بهشت: این مدل نرده چوبی حس بسیار زیبا و نوستالژی ایجاد می‌کند و بیشتر به منظور ایجاد تقسیمات چوبی در قسمت‌هایی از حیاط یا باغ است که بچه‌ها نیاز به بازی دارند یا می‌خواهید چند حیوان کوچک را در آن‌ها نگه‌دارید. 
 • بازی با رنگ‌ها: فقط یک نگاه به این تصویر ایده‌های شگفت انگیز، جدید و خلاقانه‌ای در مورد نحوه ساخت یک حصار روستایی با مواد مقرون به صرفه به شما می‌دهد. با رنگ‌ها بازی کنید تا به ایده‌های منحصر به فرد و زیبا برسید. 
 • ترکیب کلاسیک با مدرن: ترکیب کردن دو سبک کلاسیک و مدرن نرده‌هایی صاف با نوارهای تراز شده و زیبایی ایجاد می‌کند. این حصار روستایی بیشتر شبیه یک شاهکار مجسمه‌سازی است. 

نرده چوبی کلاسیک چوپکس

 • طرح مداد رنگی چوبی: اگر به دنبال خلاقیت با چوب هستید ساخت نرده‌های چوبی به شکل مداد رنگی یک ایده بسیار جذاب‌ است. با چوب می‌توانید آثار بسیاری خلق کنید، کافیست کمی قوه تخیل داشته باشید زیرا چوب ماده‌ای است که می‌توان آن را به شکل هر چیزی که دوست دارید حک کرد.

ایده‌های زیبا برای نرده‌های مشبک

انواع نرده چوبی مشبک چوپکس

 • سبک‌های میکس: نرده‌های مشبک فقط قرار گرفتن تکه‌های بلند چوبی در کنار یکدیگر نیست که به صورت ضربدری کنار هم قرار می‌گیرند. باید خلاق باشید و نرده‌های مشبک را با یک حصار عمودی جامد ترکیب کنید. 
 • پشتیبانی از گیاهان چوبی: حصار مشبک به دلیل شکل و ساختاری که دارد کمتر حریم خصوصی را ایجاد می‌کند، اگر می‌خواهید هر دو فضا را داشته باشید باید از یک پانل چوبی مشبک استفاده کنید و آن را با یک حصار محکم در پس‌زمینه ترکیب کنید. بدین ترتیب می‌توانید از کمترین فضا هم استفاده کنید و روی نرده‌ها جایی برای برای آویزان کردن گیاهان داشته باشید. 
 • ساخت حیاط رمانتیک: برای ساخت یک حیاط رمانتیک می‌توانید از حصار چوبی مشبک بلند با نورپردازی در بالای هر تیرک استفاده کنید. نور ضعیفی که از حصار چوبی تابیده می‌شود یک فضای بسیار زیبا و رمانتیکی ایجاد می‌کند. در کنار استفاده از حصارهای مشبک استفاده از گل و گیاهان مختلف هم می‌تواند تاثیرگذار باشد. 
 • جایگزین حصار پیکت: افراد بسیاری طرفدار پروپا قرص پانل‌های حصار مشبک وینیل هستند که هم کاربردی و هم تزئینی هستند و به حیاط جلوه زیبایی می‌بخشند.

نرده چوبی مشبک منحنی

 • سرو منحنی زیبایی: چوب سرو همیشه گزینه مناسبی برای نرده‌های حیاط و باغ است. استفاده از این چوب بسیار مقرون به صرفه است و برای مدت زمان طولانی می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.
 • تعطیلات در حیاط خلوت: برای ساخت یک حیاط خلوت می‌توانید از نرده‌های مشبک استفاده کنید، این نرده به دلیل ساختاری که دارند حریم خصوصی در محیط نمی‌سازند و بیشتر جنبه زیبایی دارند. نرده‌های مشبک بهترین تکیه‌گاه و پشتیبان گیاهان برای رشد هستند. 

جمع بندی 

از نرده‌های چوبی برای ساخت محیط‌های خصوصی و جدا کردن محیط‌های مختلف در فضای باغ و فضاهای باز استفاده می‌کنند. در این مطلب سعی کردیم تا علاوه بر معرفی نرده‌ها با سبک‌های کاملا متفاوت، ایده‌های جدیدی برای ساخت نرده‌های چوبی را در اختیارتان قرار دهیم. 

سوالات متداول

 • بهترین چوب برای استفاده در حصار چیست؟
  پاسخ این سوال بستگی به این موضوع دارد که به دنبال چه هستید. معمولا چوب‌های صنوبر، کاج و سرو بهترین گزینه برای ساخت حصار هستند. 
 • قیمت یک نرده چوبی چقدر است؟
  پارامترهای مختلف روی قیمت نهایی نرده چوبی از جمله قیمت نرده چوبی به برند تولید کننده، نوع چوب، مدل نرده، تعداد نرده‌ها و غیره تاثیرگذار هستند. 
 • دوام و ماندگاری حصار چوبی را چگونه می‌توان بالا برد؟
  رسیدگی دوره‌ای، استفاده از عایق‌های مخصوص برای جلوگیری از نفوذ حشرات و سایر عوامل خارجی، استفاده از عایق ضد آب برای جلوگیری از پوسیدگی و غیره از عواملی هستند که با کمک آن‌ها می‌توان دوام و ماندگاری حصار چوبی را بالا برد. 
 • عمر و ماندگاری حصار چوبی چقدر است؟
  چوب‌هایی که جنس ضعیف‌تری دارند معمولا 7 سال و چوب‌هایی که جنس بهتری دارند تا 15 الی 30 سال هم دوام خواهند داشت. 
 • آیا برای ساخت حصار چوبی باید مجوز داشت؟
  این موضوع به محل زندگی شما بستگی دارد، در برخی مناطق برای این نوع ساخت و سازها باید مجوز داشته باشید. 

Rate this post
27 ایده نرده چوبی مدرن برای محافظت خانه

مشاوره رایگان با کارشناسان چوپکس 

02122901835

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به بالا