چوب پلاستیک در بازار جهانی(قسمت دوم)

در مقاله ی قبلی به رشد استفاده چوب پلاست در بازار جهانی پرداختیم،در این مقاله بیشتر به اثرات زیست محیطی استفاده از چوب پلاستیک و موارد استفاده ی اون میپردازیم:

قیمت اجرای روف گاردن
روف گاردن زعفرانیه

دیواربندی و سقف

همانطور که به خاطر دوام بسیار بالا چوب پلاست در کف پوش مورد توجه بسیار زیادی قرار گرفته است، متخصصین ما قادرند تا دوامی طولانی مدت و مقرون به صرفه تر را در دیواربندی و سقف چوب پلاست ارائه دهند. بر اساس تجزیه و تحلیل کلی بازار رقابتی، ما معتقدیم که چوب پلاستیک به دلایل متعددی از قبیل هزینه تعمیر کم، اختلاف قیمت پایین با مواد رقابتی،عملکرد و خدمات بالا، رشد قابل توجهی در میان مصرف کنندگان داشته است. یکی از بزرگ ترین چالش های تکنیکی در ایجاد مواد ساختمانی بر پایه ی پلاستیک، یافتن ترکیبی درست از پلاستیک، فیبر و افزودنی های دیگر است. آن ها باید در مقابل نور خورشید مقاوم باشند، رنگ و شکل خود را حفظ کنند و رطوبت خود را از دست ندهند.

استفاده از مواد بازیافتی در چوب پلاست

روزانه مقدار زیادی کاغذ، زباله ی چوب و یا پلاستیک توسط ما ایجاد می گردد. این فرصت بزرگی برای ماست تا ترکیباتی ساخته شده از این مواد قابل بازیافت تولید کنیم. یافتن منبعی مناسب و ارزان قیمت، با عملکردی کافی و مداوم می تواند دشوار باشد، اما استفاده ی گسترده از مواد بازیافتی در چوب پلاست، نشان دهنده ی امکان پذیری آن است. به علاوه، این امر کمک می کند تا زباله های کمتری فضای ما را اشغال کنند.

مواد بر پایه ی چوب

میزان بسیار بالایی از مواد دور ریختنی ما مبتنی بر چوب می باشند. گرد چوب رایج ترین پر کننده در چوب پلاست است. منابعی همچون خاک اره، براده های چوبی و از این قبیل که توسط تولید کنندگان محصولات چوبی ثانویه ایجاد می گردند و منابع مرتبط با مصرف کننده از قبیل پالت های چوبی، زباله های ساختمانی و روزنامه های باطله، همگی در این امر کاربرد دارند.

پلاستیک های بازیافتی در چوب پلاست

ترکیب فیبرهای سلولزی با پلاستیک های زباله ی مصرف کننده ها، بسیار اقتصادی تر از استفاده از فیبر برای ترکیب هایی با رزین های فنولیک قابل تنظیم با دماست. بسیاری از شرکتهای چوب پلاستیک در سراسر دنیا با استفاده ی نیمی از پلاستیک دست اول و نیمی از پلاستیک های دور ریخته شده، نه تنها به جهت اقتصادی بلکه در تلاش برای حفظ محیط زیست می باشند. برای مثال صنعت چوب پلاست در کشور آمریکا حدود 204 میلیون کیلو پلاستیک در سال 2001 مصرف کرد که 95 درصد آن از پلاستیک های بازیافتنی بود. امروزه بخش اعظمی از چوب و پلاستیک های بازیافتی به کمک این صنعت قابل استفاده ی مجدد می باشند.

چوب پلاستیک
چوب پلاستیک

پتانسیل برای استفاده ی منابع بازیافتی دیگر

گرد چوب اغلب برای چوب پلاست استفاده می گردد. این ماده تمیز، بادوام، ارزان و قابل دسترسی است. با این حال پتانسیل قدرتی زیادی را که فیبرها دارند، ارائه نمی دهد. تحقیقات نشان داده که ما می توانیم با استفاده از روزنامه های باطله برای جبران این کاستی استفاده کنیم. همچنین این سیستم قابلیت بازیافت برای چندین بار را هم خواهد داشت. در این راستا تقویت پلی پروپیلین با فیبر چوبی که از پالت های چوب سخت و نرم می آید، قدرت و انعطاف بیشتری را نسبت به گرد چوب فراهم می آورد. موارد دیگر قابل استفاده به عنوان منبع این فیبرها می توانند از کاغذ های دور ریخته تا پاکت های خرید و یا بسته بندی شیر و مواردی این چنین باشند.

چالش ها در بازیافت چوب پلاستیک

از آنجا که چوب پلاستیک می تواند زباله های چوبی و پلاستیکی را تبدیل به موارد کاربردی ساختمانی با دوام بالا کند، باید فواید زیست محیطی دیگری برای بازیافت در پایان عمر مفیدشان در نظر گرفته شود. ماهیت ترموپلاستیک مواد دور ریختنی استفاده شده در چوب پلاست این امر را ممکن می سازد. با این وجود، چالش های متعددی وجود دارند که ممکن است مانع از بازیافت شوند.

برای مثال، مصرف کنندگان به طور متوسط بین 8 تا 14 سال، کف پوش را عوض می کنند. یکی از مهم ترین دلایل این امر تغییراتی مانند خشک و خیس شدن مکرر کف پوش و نگهداری ضعیف می باشد که در نتیجه باعث تغییر شکل یا تخریب کف پوش می شود. دلیل دیگر تغییر مدل یا تغییر در الگوی استفاده ی کف پوش یا طراحی است که به جابجایی سطح کف پوش منجر می شوند. اگر بازیافت پلیمر استفاده شده در چوب پلاست منجر به مقاومت زیست محیطی کمتر یا کاهش ظرفیت ساختاری آن گردد، سپس پذیرش مشتری نیز پایین می آید. شرکت ما (چوپکس) اولین تولید کننده پروفیل های چوب پلاست و چوب پلاستیک تحقیقات لازم این امر را پوشش داده و چوب پلاست هایی با دوام بالاتر را وارد بازار کرده است.

تاثیرات مواد خام

در بررسی های مکرر بر تاثیر مواد دست اول با مواد خام بازیافتی بر خواص چوب پلاست، دریافتیم که در مقایسه ی این دو تفاوتی در عملکرد وجود ندارد. برای مثال مواد بدست آمده از منابع بازیافتی پلی اتیلن با تراکم بالا از پاکت شیر برابر با پلی اتیلن با تراکم بالای دست اول بود. یا فیبرهای کاغذی گرفته شده از روزنامه ها یا کاغذهای باطله حتی بهتر از گرد چوب عمل کردند و همچنین قابلیت بازیافت برای دفعات بیشتری را داشتند.

اثرات فرآوری

فرآوری چوب پلاست می تواند منجر به پتانسیل تخریب حرارتی هر یک از اجزا شود. برای مثال قرار گرفتن پلی اتیلن در معرض گرما می تواند عواملی همچون اتصال منقطع یا شکنندگی را در بر داشته باشد. تحقیقات آزمایشگاهی نشان داده که جلوگیری از سایش بالای فیبرها از طریق استفاده از روغن ها می تواند پیشرفت های قابل توجهی در ویژگی های چوب پلاستیک داشته باشد. 

کفپوش چوب پلاستیک
کفپوش چوب پلاستیک

اثرات محیطی

استفاده ی چوب پلاست، خود یکی از عوامل مهم در حفظ پایداری آن است. از آنجایی که نصب چوب پلاست در کاربری خارجی مورد استفاده قرار می گیرند(مانند باغبام یا روف گاردن)، موارد محیطی می توانند عملکرد ماده را تخریب و پتانسیل بازیافت را کاهش دهند. پوسیدگی قارچی و قرار گرفتن در برابر اشعه ی ماورا بنفش می تواند ساختار چوب پلاست را در طول عمر مفیدش، تغییر دهد. همچنین تخریب ها بیشتر از روی سطح یا درزهای میان آن ها شروع می شوند و مورد دیگر اینکه هرچه میزان فیبر چوبی استفاده شده در چوب پلاست بالاتر باشد، پوسیدگی و تخریب آن زودهنگام تر خواهد بود. در این راستا تیم تحقیقاتی ما با در نظر گرفتن تمامی این موارد در تلاش است تا بهترین محصول را در اختیار مشتریان قرار دهد.

برای شماهده قسمت اول این مقاله اینجا کلیک کنید.

با چوپکس فضای خود را احیا کنید.

نظرات و سوالات خود را از طریق دیدگاه یا در قسمت تماس با ما مطرح فرمایید.

همچنین می توانید برای دریافت قیمت چوب پلاست و نصب چوب پلاستیک با شماره ۸۸۸۸۱۸۹۱-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

چوب پلاستیک در بازار جهانی(قسمت دوم)

یک دیدگاه در “چوب پلاستیک در بازار جهانی(قسمت دوم)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به بالا